Ara: 0 532 749 99 36
Uygun Fiyatlarla Php Laravel ile Özel Yazılımlar Yapıyoruz
Aklınızdaki Projeyi Hayata Geçirelim. Bireysel ve Kurumsal Yazılımlar, Özel Mobil Uygulamalar, E-Ticaret Sistemleri ve daha fazlası
Fiyatları Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
Fiyat Alma Formu

Php Laravel ile Özel Yazılım Nasıl Yaptırılır ve Geliştirilir

Laravel İle Yazılım Yaptırmak İstiyorum

PHP Laravel, aktif olarak yazılım geliştiriciler tarafından kullanılmaktadır. Uygulama geliştirmek için öncelikle gerekli olan bir framework öğrenmektir. Yazılım dillerinin çatısı frameworklerdir. Laravel ise uygulama geliştirebilmeniz için kullanılan web tabanlı bir framework’tür. Laravel, PHP (Hypertext Preprocessor) platformu üzerinden eş zamanlı çalışabilen, ücretsiz ve tamamen açık kaynak yapısına sahip bir yazılımdır. PHP Laravel’in tercih edilme sebeplerinden bir diğeri de web sitesi geliştirmek ve çevrimiçi uygulamalar yapmak için sağlamış olduğu esneklik yapısı ile zengin içeriklerin program kapsamında bulunmasıdır.

PHP Laravel ile özel yazılım yaptırmak sizlere alternatif kaynak bulma açısından avantajlar sağlarken verimlilik açısından da gelişim olanağı sağlamaktadır. Bu yazılım ile ulaşabileceğiniz birçok güvenli framework’ler mevcuttur. Bunun sebebi ana programlama kaynağının PHP (Hypertext Preprocessor)’den oluşmasıdır. PHP, dilinde kullanıcıların erişimine açılan çeşitli alanlarda milyon tane framework’ün bulunması interaktivite açısından Front-End tasarımcılarına alternatif seçenekler sunabilmektedir. Özel yazılım geliştirmek büyümek ve rekabet ortamında avantaj sağlamak isteyen işletmelere tavsiye edilirken PHP Laravel ile özel yazılım geliştirmek birçok işletmeye ek güvenlik önlemlerinden sebep daha fazla önerilmektedir. Projeniz için en iyi ve en kaliteli hizmeti almak istiyorsanız lütfen CodeLab uzman teknik ekiplerimizle iletişime geçiniz.

PHP Laravel Nedir ?

Laravel, günümüzde framework alternatifleri arasında ilk tercih edilen yazılımlardan birisidir. Özellikle web uygulamaları geliştirmek isteyen kişiler veya kurumlar tarafından geniş bir kullanım alanına sahip bir yazılımdır. Bu yazılımın en büyük avantajı ise; web uygulamalarının geliştirilmesinde sağlamış olduğu yerleşik özelliklerin kolay ve hızlı kullanımının olmasıdır. Bu tasarlama süreçleri Php’nin alt birimi olan Laravel açık kaynak yazılımında yapılabilmektedir. Genel tabiriyle PHP Framework’üdür demek yanlış olmamaktadır. Aynı zamanda kullanıcılarına sağlamış olduğu Syntax özelliğiyle öğrenilmesi diğer yazılım programlarına göre daha kolaydır.

Laravel ile diğer yazılımlardan daha hızlı bir şekilde projelerin hazırlanması, fazla zaman harcamadan sonuca kavuşturulması sağlanabilmektedir. Ayrıca birbirinden bağımsız 3 bileşenden oluşan MVC (Model View Controller) yapısıyla zengin içerikler sunmaktadır. Bu yazılım tecrübe seviyesine bakmaksızın birçok geliştirici tarafından kullanılabilmektedir. Bu kapsamda Laravel’i program geliştirmek için bir acemi veya bir profesyonel de geliştirme işlemleri için kullanım gösterebilmektedir. Lakin bu hususta acemi olarak ele alınan kişilerden kastımız HTML (Hypertext Markup Language) veya CSS (Cascading Style Sheets) tasarım dillerini ve orta düzeyde PHP (Hypertext Preprocessor) program bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Profesyonel Framework Çalışması Nedir ?

PHP Laravel kullanılarak birçok uygulama alternatif framework’ler ile oluşturulup geliştirilebilmektedir. İşletmeniz için en iyi ve kaliteli PHP çalışmasını yapmayı hedefliyorsanız bu konuda alanında uzman, yeterli yazılım geçmişine ve bilgi birikimine sahip yazılım şirketleriyle iş birliği yapmanız süreçlerin daha hızlı, hatasız, organize biçimde ve verimliliği yüksek bir şekilde ortaya çıkarılmasına katkısı olacaktır. Bu konuda proje geliştirmek isteyen şirketler süreç yönetim ve tasarımların da zaman ve maliyet kayıpları yaşamak istememelerinden kaynaklı profesyonel PHP çalışmalarının nasıl ve ne şekilde yürütüldüklerini araştırmaktadırlar. Üretilmek istenen PHP çalışmalarının profesyonel olup olamayacağı; yazılımı geliştirecek yazılımcıların veya iş ortaklarının alanlarında olan bilgileri, becerileri ve tecrübeleri gibi yetkinliklerinin yeterli düzeyde olup olmamasıyla doğru orantılıdır.  Bu hususta profesyonel PHP çalışması diye bir şey yoktur, PHP çalışmalarının yeterli donanıma sahip uzmanlar tarafından profesyonelliğe kavuşturulması vardır. Bu noktada uygulama yaptırmak veya bilgi almak için lütfen CodeLab’ın alanında uzman yazılımcılarıyla iletişime geçiniz.

Bu Framework İçin Neler Gereklidir ?

Laravel yazılımı, birbirinden bağımsız 3 bileşenden oluşan MVC (Model View Controller) yapısıyla çalışmaktadır. Bu bileşenler sırasıyla şu şekilde tanımlanabilmektedir;

 1. Model: Uygulama içerisinde yapmış olduğunuz her bir işlemin veya oluşturulan verinin şeklini ifade etmektedir. Örneğin; Bir kullanıcının yapmış olduğu postlar topluluğunun bütün bir liste halinde tek alanda tablo dizisi şeklinde gösterilmesi, bir model’in varlığını ortaya çıkarmaktadır.
 2. Controller: Model ile etkileşim içerisinde faaliyet gösteren bölümdür. Örneğin; Laravel yazılımının içinde faaliyet gösteren bir kullanıcı gönderi sayfasına ulaşmak isterse, controller yani veri tabanı ile etkileşime girer ve komut adresine iletilmiş olur. Aynı şekilde eğer kullanıcı yeni bir gönderi oluşturmak isterse bu sefer de controller bölümünü güncelleştirmesi gerekmektedir.
 3. Controller’lar bu iletilen komut bilgilerini birer “view” oluşturmak için kullanırlar. View bölümü görüntü akışının sağlandığı ve controller tarafından değişime uğrayabilen modeldir. Kısacası View modülü sahip olduğunuz uygulamanın Html bileşenleridir denilebilmektedir.

Laravel geliştirmek istediğiniz proje kapsamına göre bilgi birikiminizde çeşitli gerekliliklerin bulunması gerekmektedir. Yazılımın diğer yazılımlara göre daha sade oluşundan sebep yazılım ve C#, Java veya Javascript programlama konularında bilgi sahibi ama acemi birisi bile Laravel ile basit bir uygulama geliştirebilmektedir.

Proje Yaptırmak İçin Ne Kadar Bütçe Gerekli ?

Program kullanımından önce ücretlendirmede almak istediğiniz hizmetin ne olduğu, istekleriniz ve beklentileriniz dahilinde özel yazılım isteyip istemediğiniz, proje başlangıcıyla bitişi arasındaki tahmini süre, sayfa sayısı ve proje geliştirilmesinde etkin rol alacak uzman yazılımcı sayısı başta olmak üzere çeşitli kriterlere göre ücretlendirme yapılmaktadır. Örneğin basit bir web sitesi oluşturmayla özel ve kapsamlı mobil uygulama geliştirmenin maliyetleri aynı olmamaktadır. Bu hususta daha doğru bilgilendirmenin tarafınızla paylaşılabilmesi için lütfen CodeLab müşteri destek uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

Bu Framework Kullanım Alanları Nedir ?

Laravel, PHP (Hypertext Preprocessor) kullanımı ile özel web tasarım geliştirmelerinizi yapmanızı sağlamaktadır. Bu web tabanlı açık erişimli framework ile uzun vakit kayıplarına sebep olan, HTML (Hypertext Markup Language) oluşturma ve kimlik doğrulama süreçleri gibi birçok tasarımı kolay, hızlı, pratik bir şekilde yapmanızı sağlamaktadır. Yazılım alanına yönelik temel kodlama ve program bilgisine sahipseniz ve Core PHP ile Advanced PHP hakkında da bilgi sahibi iseniz, Laravel kullanımınızda zorluk çekmeden yapmak istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kısıtlı bilginiz olsa bile en baştan web sitesi geliştirme projenizi kolaylıkla ve zamandan tasarruf elde ederek yapmanıza imkân sağlamaktadır. Tecrübe ve bilgi birikiminizin seviyesi fark etmeksizin Laravel de yapmış olduğunuz tüm tasarımlar sistemin sağlamış olduğu güvenlik avantajıyla korunmaktadır.

 

Bu Framework'ün Avantajları Nedir ?

PHP Laravel yazılımının yetkinlik seviyesi ayırt etmeden web geliştiricileri için sağlamış olduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 1. Zamandan tasarruf elde etme
 2. Yüksek maliyetlerden korunma
 3. Açık erişimli kütüphane şablonuna sahip olması
 4. Yüksek güvenlikli yapısı
 5. Basit yapısıyla her seviye kullanıcının geliştirme projelerini yapabilmesine imkân sağlar
 6. PHPU özelliğinin bulunmasıyla birlikte test edebilme avantajı sağlar
 7. Konvansiyon yaklaşımı ile tasarlanması
 8. Komut satırı arayüzünün (CLI) diğer yazılımlara göre daha geniş olması
 9. Aktif geliştirici topluluğu ile takıldığınız noktalarda aktif destek alabilme imkanının bulunmaktadır
 10. MVC (Model View Controller) ile oluşturulan kodların ve görüntü katmanının birbirlerinden ayrı görüntülenebilmesini sağlaması
 11. Framwork ile kolay kimlik doğrulama işlemelerinin gerçekleştirilmesi
 12. Basit ilkeler doğrultusunda geliştirilen bu yazılım kolay mail iletme altyapısına sahiptir
 13. Eloquent ORM özelliğinin bulunmasıyla veri tabanı işlemlerinin uygulanması kolaylaşmıştır
 14. İşlem yönetiminin kolay ve başarılı yürütülebilmesi için zamanlayıcı ve iyi tasarlanmış kuyruk yapısına sahip olması
 15. Geliştirilecek web tasarımının ölçeklendirilmesinin daha kolay uygulanabilir olması
 16. Çok dilli uygulama oluşturabilme imkânı sağlamasıdır.

PHP Laravel ile Codeigniter kıyaslamasını doğru bir şekilde yapabilmeniz için lütfen “PHP Codeigniter İle Özel Yazılım Yaptırmak” adlı makalemizi inceleyiniz.

"Php Laravel ile Özel Yazılım Nasıl Yaptırılır ve Geliştirilir"

Diğer Başlıklar

Php Laravel ile Özel Yazılım Yaptırmak, Geliştirmek - CodeLab

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz