Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 1 Kontenjan
Android Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi (Kotlin)
[20 Hafta] [Canlı Eğitim]

Android mobil uygulama geliştirme eğitimi android ve google teknolojileri ve mobil uygulama teknolojileri hakkında uzmanlaşmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  20 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  5 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  8/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Java

Kotlin

Android Studio

Kotlin ile Android Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi

Android, en önemli işletim sistemlerinden bir tanesi. Bu nedenle yazılım geliştiricilerin en çok faaliyet gösterdiği alanların başında geliyor. Ancak pek çok farklı programlama dili ile mobil uygulama geliştirmek mümkün. İşte bunların içerisinde öne çıkan Kotlin, JavaScript ile uyumlu çalışabilme özelliğine sahip, basit ve kolay uygulanabilir bir programlama dili. Bunun için Kotlin ile Android mobil uygulama geliştirme eğitimi sayesinde hem Android’in hem de Kotlin’in temellerini öğrenebilecek, sıfırdan Android için mobil uygulama yazabilecek kapasiteye ulaşacaksınız.

Kotlin ile Android Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi

Google’ın desteklediği bir Android geliştirme dili olarak ifade edilen Kotlin, Java ile tepeden tırnağa uyumludur. Java, yazılım sürecinde son derece önemli bir dil olmasına karşın Kotlin onun da üzerine çıkarak, daha basit, güvenilir ve sorunsuz yazılım geliştirme fırsatı sunmaktadır. Hem Android hem de Java ile sorunsuz ve profesyonel şekilde çalışabilmesi, Android mobil uygulama geliştirme programları arasında Kotlin’in ilk sıraya gelmesini sağlamıştır. İşte Codelab Akademi tarafından sunulan Kotlin ile Android mobil uygulama geliştirme kursu, sizi bu alanda tepeden tırnağa deneyimli hale getirecek.

Eğitimin Amacı Nedir?

Android mobil uygulamaları pek çok farklı programlama dilini ya da çalışma ortamını kullanmanıza gerek kalmadan, Kotlin kullanarak tasarlamanızı sağlamak, eğitimin temel amacıdır. Bunun için eğitim kapsamında temelden ileri düzeye Kotlin kullanımı, Kotlin’in Android üzerindeki etkilerini, Java ile nasıl adapte olduğunu öğrenme şansına sahip olabileceksiniz.


Kullanım alanı son derece geniş ve Google tarafından da desteklenen bir programlama dili olan Kotlin, en çok Android mobil uygulama geliştirme alanında kullanılıyor. Gerçekleşmesi talep edilen eylemleri çok az kod ile gerçekleştiren Kotlin, Android ile entegre bir şekilde çalışır. Bu nedenle Kotlin ile Android uygulama geliştirme eğitimi size pek çok ayrıcalıktan yararlanma fırsatı sunacak. Ayrıca eğitim temelden ileri düzeye başarı elde etmenizi sağlayacağı için ona göre planlanmış olup, kariyer desteği de bulunmaktadır.

Android Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi İçeriği

Eğitimde başlangıçtan ileri seviyeye kadar pek çok içerik bulunduğundan, temel bilgisayar becerisine sahi olarak, ileri düzey Kotlin kullanma deneyimi elde edebilirsiniz. Öte yandan Kotlin’in hem Android ile hem de Java ile uyumlu çalışabilmesi, çok daha hızlı ve etkili sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Eğitimin içerisinde teorik pek çok içerik bulunmasının yanında pratik kazanmanıza yönelik içeriklerin de bulunması, uygulama alanında başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Kotlin ve Android’in Temelleri

Kotlin ile gerçekleştirilecek bir mobil uygulama geliştirme süreci olduğundan Kotlin’in tanımı, tarihçesi, kullanımı ve kod yazma süreci ile ilgili tüm bilgiler, eğitimin ilk sürecinde verilmektedir. Daha sonra Android mobil uygulamaları, Java ve Kotlin’in bu süreçteki önemi anlatılmakta, ilerleyen bölümlere hazırlık gerçekleştirilmektedir. Kotlin ile Android mobil uygulama geliştirme dersleri ilk aşamada teorik bilgilere dayanmaktadır.

Kotlin’i Temelden İleri Düzeye Öğrenme

Eğitimin ikinci aşamasında, Kotlin programlama dilinin dinamikleri, kod yazma aşamaları, bileşenleri, değişkenler, number veri tipleri, operatörler, null, range ve dizi gibi kavramlar öğrenilmekte, ardından uygulanmaktadır. Tüm bilgilendirmeler yapıldıktan sonra kod yazma süreçlerine geçilmekte, öğrencilerin Kotlin’in temellerine tepeden tırnağa hakim olmaları sağlanmaktadır. Öte yandan Kotlin’in Android ile yakından ilişkisi aktarılmakta, neden Android mobil uygulama geliştirme sürecinde Kotlin’in kullanıldığı anlatılmaktadır.

Kotlin ile İleri Düzey Android Uygulama Geliştirme

Teorik tüm bilgiler öğrenildikten sonra pratiğe geçilmekte, kod yazmaya ileri düzeyde devam edilmektedir. Pozitif sonuçların alındığı, Kotlin’in en iyi şekilde kavranıp uygulandığı aşamadır. Bu aşamada öğrenciler Kotlin ile mobil uygulama geliştirmeyi ileri düzeyde öğrenmekte, sıfırdan mobil uygulama geliştirme becerisine kavuşmaktadırlar. Koleksiyon yapıları, exception kavramı, layoutlar, statik kavramı ve data sınıfları ileri düzede kavranmaktadır. Ayrıca öğrencilerin birden fazla uygulama yapması, yaptıkları uygulamalar ile eğitim sürecini başarıyla tamamlamaları da temel hedeftir.


Android mobil uygulama geliştirme sürecinin ana kahramanı Kotlin’dir. Kotlin’in yanı sıra Java da etkili şekilde kullanılmaktadır. Çünkü Java ile disiplinli çalışabilen Kotlin, bu özelliği ile son dönemin en önemli ve potansiyelli dilleri arasında yer alıyor. Ayrıca Android işletim sistemi altyapısına sahip uygulamalar geliştirileceğinden, akıllı bir kod düzenleyici olan Android Studio da bu süreçte öğretilmektedir. Böylece Android Studio’nun sunduğu tüm olanaklardan da faydalanılmaktadır.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Kotlin ile Android mobil uygulama geliştirme eğitimi sürecine dahil olmak isteyenlerin belirli gereksinimlere sahip olması gerekir. Bu gereksinimler ise şu şekildedir:

 • İstekli olmak

 • Program ve uygulamaları kaldıracak kapasitede bir bilgisayara sahip olmak

 • Eğitimleri dikkatle dinleyebilmeniz ve öğrendiklerinizi uygulayabilmeniz için sessiz bir ortam ve eğitimlere ayıracak yeterli zaman bulmak

Android mobil uygulama geliştirmek için sahip olmanız gereken özellikler bunlarla sınırlı. Kotlin, Java ya da Android Studio bilgisine sahip olmanız gerekmiyor. Yalnızca uygun ortam, yeterli zaman, istek ve kapasitesi yeterli bir bilgisayar, sizi profesyonel bir Android mobil uygulama geliştiricisi yapmaya yetecek.

Android Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi Size Ne Katacak?

20 haftalık ders programından oluşacak olan eğitim, temeli Kotlin’e dayanan, içerisinde Java ve Android Studio’nun da kullanıldığı bir süreci ifade etmektedir. Bu nedenle 20 hafta (5 ay) sonucunda hiçbir şey bilmiyorken, ileri düzey Android mobil uygulama geliştiricisi olma şansına sahip olacaksınız.

 • Kotlin, Java ve Android İlişkisi

 • Eğitim için Gerekli Yüklemeler

 • Değişken, Number Veri Tipleri, Package Kavramı vd.

 • Firebase Kullanımı

 • Listeleme Yapılarını Öğrenme

 • Retrofit ve Data Binding

 • Nesne Tabanlı Programlama

 • Uygulamalar

Eğitim sonucunda yukarıdaki bilgi ve birikimlerin çok daha fazlasına sahip olabilecek; Kotlin’i hem Android hem de Java temelli olarak öğrenebileceksiniz. Öte yandan Android Studio’nun tüm kolaylarını öğrenecek, kod yazma sürecindeki ayrıcalıklarından faydalanabileceksiniz.

Neden Bu Eğitimi Almalısınız?

Android mobil uygulama geliştirmek isteyenler için biçilmiş kaftan olan bu eğitim, Kotlin kullanarak ileri düzey mobil uygulama geliştirme deneyimine sahip olmanızı sağlayacak. Çünkü Kotlin, Java ile entegre çalışabilen, Google tarafından desteklenen ve Java’dan çok daha etkili bir programlama dilidir. Bu dili öğrenmek size yalnızca Android temelli mobil uygulama geliştirme sürecinde değil, ayrıca yazılım geliştirme alanında da önemli bir kariyer adımı olacak. Ayrıca eğitim sürecinde sizinle daima ilgilenen, sorularınıza cevap veren uzman eğitmenler, bu alanı tepeden tırnağa öğrenmenizi sağlayacak.


Çok daha az kod satırı yazarak, çok daha fazla eylem gerçekleştirmek, Android’in temellerini öğrenerek mobil uygulama geliştirmek, Kotlin ile mobil uygulama geliştirme eğitimi kapsamında sizinle olacak. Bu nedenle toplamda 5 ay sürecek ve eğitimin sonunda başarı ile katılım sertifikası verilecek bu eğitimin kayıtları başladı. Siz de hemen “Eğitime Başvur” alanından kaydınızı yapabilirsiniz. Kaydınızı yaptıktan sonra size tüm detayların yer aldığı bir e-posta gelecektir. Tüm süreci bu e-posta üzerinden takip edebilir, Codelab Akademi ile daima iletişimde kalabilirsiniz.


Yüz yüze ve online Android mobil uygulama geliştirme eğitimi, Codelab Akademi’nin üst düzey öğretim teknikleri ve uzman eğitmenleri sayesinde tamamlanacaktır. Eğitim sonunda kariyer desteği sağlanacak ve başarınıza odaklı sertifikalar da teslim edilecektir. Bu nedenle siz de hemen kursa kaydınızı yaptırarak, geleceğin programlama dilini öğrenenler arasında yerinizi alabilir, Kotlin ile Android mobil uygulama geliştirme deneyiminizi ileri seviyeye ulaştırabilirsiniz.

Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
Android Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi (Kotlin)
Başvuru Formu
Android Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi (Kotlin)

Kotlin ile Android Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz