Ara: 0 532 749 99 36
Makine ve Mühendislik Eğitimleri
Codelab Akademi Makine ve Mühendisliği Eğitimleri, makine ve mühendislik konularının derinliklerine inmek isteyen bireylere yönelik kapsamlı bir eğitim programı sunar. Bu eğitimler, katılımcılara makine ve mühendislik dünyasının temel prensiplerini ve detaylarını öğrenme ve uygulama konusunda uzmanlık kazanma fırsatı sunar

Makine ve Mühendislik Eğitimleri

Gelişen teknoloji sayesinde makine ve mühendislik alanlarında başarılı bir kariyere sahip olmak için çeşitli eğitimler almak hem makine hem de mühendislik alanına derinlemesine hakim olmanızı sağlar. Bu nedenle makine eğitimleri ve mühendislik eğitimleri, Codelab Akademi’nin deneyimli kadrosu tarafından gerçekleştirilmekte, teorik ve pratik bilgilerin olduğu eğitim içerikleri oluşturulmaktadır. İmalat ve tasarım süreçlerinde bilgisayar desteğinden yararlanmak isteyenler için pek çok eğitim programını sunan Codelab Akademi, alanınızda uzmanlaşmanızı da kolaylaştıracak.

En İyi Makine Eğitimleri

Makine alanında çalışan imalatçılar, teknik öğretmenler ve mühendisler gibi pek çok sektör çalışanı için oluşturulan bilgisayar destekli makine eğitimleri, temelden ileri düzeye bilgi edinmek ve deneyim kazanmak için oluşturulmuştur. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan kişilerin becerilerini geliştirmek için aldıkları bu eğitimler, uzmanlık derecelerine katkı sağlayacaktır. Bu şekilde büyük şirketlerde faaliyette bulunabilecekler, mevcut pozisyonlarında da yükselebileceklerdir.


Codelab Akademi tarafından tasarlanan ve planlanan makine kursları, adayları bilgisayar destekli makine kullanımında daha başarılı hale getirmek için düzenlenmiştir. Bu şekilde adaylar sahip oldukları bilgi ve becerilere yenilerini ekleyebilecek; Solidworks, Teknik Resim, ANSYS ve CATIA gibi eğitim programlarını deneyimli eğitmenlerden alabileceklerdir. Kapsamlı ve sertifikalı eğitim programları sayesinde adaylar, mevcut işlerinde yükselebilecekler ve yeni şirketlerin gözdesi olacaklardır.

Makine Eğitimleri İçeriği

Makine Mühendisliği ve farklı mühendislik bölümlerinde ihtiyaç duyulan makine kursları, öğrencilerin üniversitelerden mezun olduktan sonra becerilerini geliştirmeleri için programlanmıştır. Bu nedenle yüz yüze ve online makine eğitimi programları, en çok talep edilen alanlara yönelik olarak düzenlenmektedir. Codelab Akademi’nin en iyi makine eğitim içerikleri ise şu şekildedir:

 • Solidworks Eğitimi: Üç boyutlu kadı modelleme yapmak için tercih edilen ve makine ile mühendislik alanlarında kullanılan bilgisayar destekli bir yazılımdır. Solidworks kursu içerisinde iki ve üç boyutlu modelleme, montaj modülü ve teknik resim oluşturma gibi pek çok detay bulunmaktadır.

 • CAM Eğitimi: Computer-Aided Manufacturing ifadesinin kısaltması olan CAM, bilgisayar destekli imalat işlerinde tercih edilir. Elle yazıldığında zor olan kodların çok daha basit şekilde yazılarak üretime geçirilmesini sağlar. CAM kursu içerisinde frezeleme, tornalama, telerezyon ve ileri imalat teknikleri gibi pek çok öğrenim içeriği yer almaktadır.

 • CNS Eğitimi: CNS (Computer Numeric Control), bilgisayar destekli olarak üretim tezgahlarının insan gücü gerekmeden yönetilmesini ifade etmektedir. CNS eğitimi içerisinde; M kodları, takım telafisi, artırımsal sistemler ve tekrar çevrimi gibi pek çok içerik yer almaktadır.

Makineler, imalat sürecinin ana elemanlarıdır. Ancak gelişen teknoloji ve artan üretim, makinelerin insan gücü olmadan çalışmasını gerektirmiştir. İşte bunun için bilgisayar destekli programlar sayesinde makineler yönetilebilmekte, seri üretim gerçekleştirilebilmektedir. Makine eğitimleri de bu nedenle son dönemde ön planda. Çünkü bu eğitimleri alan ve deneyimi olan kişiler, şirketlerin aranan yüzü konumundadır.

En İyi Mühendislik Eğitimleri

Mühendisler ve mühendislik öğrencileri için düzenlenen eğitim programları sayesinde belirli bilgisayar destekli programlar ile temelden ileri düzeye öğrenim sağlanmakta, bu şekilde başarılı bir kariyer planlaması oluşturulmaktadır. Çünkü mühendislik alanında gelişen teknoloji insan gücünden ziyade deneyimi ve beceriyi ön plana çıkarmış durumda. Bunun için bilgisayar destekli mühendislik programlarını bilmek, başarılı kariyer için atılacak en önemli adımdır.


Codelab Akademi, mühendislik alanında aktif olarak öğrenci ya da mezun olan kişilerin, alana hakim olması için çeşitli eğitimler düzenlemektedir. Bu eğitimlerde uzman eğitmenler tarafından teorik ve pratik derslere yer verilmekte, bilgisayar destekli makinelerin öğretilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca pek çok çizim ve modelleme araçları da mühendisliğin temelindedir. Bu nedenle eğitim programında tüm bu eğitim içeriklerine ve çok daha fazlasına yer verilmektedir.

Mühendislik Eğitimleri İçeriği

Mühendislerin mesleki yeterliliklerini geliştirmek için aldığı eğitimler, kariyerlerine çok yüksek katkı sağlayabilir. Codelab Akademi ise bu eğitimleri uzman eğitmenler ile vermekte, öğrencilere hem teorik hem de pratik içerikleri sunmaktadır. Bu şekilde mühendislik öğrencileri ve mezunlar, elde ettikleri tecrübelere yenilerini eklemektedir. O halde şimdi eğitim programlarımızdan söz edelim.

 • CAD Eğitimi: CAD (Computer Aided Design), mühendislik ve pek çok farklı alanda tasarım oluşturulması ve değiştirilmesi gibi faaliyetlerde kullanılmaktadır. CAD eğitimi içerisinde nesne kenetleme, çizgi komutu, daire komutu, halka komutu ve pek çok farklı komut ile öğrenim içeriği bulunmaktadır.

 • CATIA Eğitimi: Bilgisayar destekli imalat sürecinde kullanılan tasarım programıdır. Kolay çizim fırsatı sayesinde mühendislik alanında sıklıkla tercih edilir. CATIA eğitimi içerisinde CATIA tasarım mantığı, araç çubukları, sketcher kullanımı ve arayüz tasarımı bulunmaktadır.

Mühendislik alanında kullanılacak onlarca farklı programlar bulunmaktadır. Bunların yanı sıra veri analizi ve SPSS gibi programlar da verilerin doğru kullanımı açısından son derece önemli olduğundan, eğitimler içerisinde bu öğrenim içeriklerine de ulaşmanız mümkündür.

Neden Makine ve Mühendislik Eğitimi Almalısınız?

Makine mühendisliği ve ilgili pek çok bölümden mezun olan öğrenciler için son derece önemli olan eğitim içerikleri, Codelab Akademi’nin deneyimli eğitmenleri sayesinde düzenlenmektedir. Eğitimler, alana yönelik bilgiler değerlendirilerek oluşturulmakta, sektörel başarıya odaklı programlar belirlenmektedir. Peki, neden bu eğitimler alınmalıdır?

 • Kariyer adımlarını hızlı ve başarılı atmak

 • Bilgisayar temelli tasarım programlarını en kapsamlı şekilde öğrenmek

 • Mevcut pozisyonda yükselerek daha iyi konuma gelmek

 • Etkili çizimleri son derece kolay bir şekilde gerçekleştirmek

 • Yüksek kazanç elde edeceğiniz bir işe girmek

 • Yüksek kademeye sahip olmak

 • Kariyer basamaklarını başarılı ve hızlı bir şekilde tırmanmak

Yukarıdaki amaçlarla makine ve mühendislik alanlarda başarılı bir kariyere sahip olabilirsiniz. Bunun için mutlaka doğru kaynaklardan eğitim almalı, uzman eğitmenlerin önerilerine dikkat ederek kariyerinizde adımlar atmalısınız.

Mühendislik ve Makine Eğitimlerinin Kazanımları

Hem kişisel hem de mesleki gelişiminiz için son derece başarılı olan mühendislik ve makine eğitimleri, bu alanda kariyer hedefleyen öğrenciler ve meslek grupları için gereklidir. Çünkü bu eğitimler sayesinde hem mevcut mesleklerinde daha üst konumlara gelebilirler hem de şirketlerin önemli kademelerinde meslek sahibi olabilirler. Peki, bu eğitimlerin size kazandıracakları nelerdir?

 • Aldığınız başarı, üstün başarı ve katılım sertifikası ile önemli şirketlere iş başvurusu yapabilmek

 • Makine ve mühendislik alanlarındaki önemli programları uzman derecesinde öğrenmek

 • Kariyerinizi destekleyici eğitimler almak

 • CV’nize önemli başarılar eklemek

 • Yeteneklerinizi ve becerilerinizi geliştirmek

Yukarıdaki kazanımlar ve çok daha fazlası, Codelab Akademi’nin eğitimleri sayesinde sizinle olacak. Bu şekilde alanınızda çok daha deneyimli olabilecek, önemli şirketlerin hedefinde yer alabileceksiniz.

Codelab Akademi Makine ve Mühendislik Eğitimleri

Pek çok alanda yüzlerce eğitime ev sahipliği yapan Codelab Akademi, uzman eğitmenleri sayesinde size ihtiyacınız olan eğitimleri sağlamaktadır. Eğitimler, uzman eğitmenlerin kontrolü çerçevesinde programlanmakta, adaylara en faydalı olacak şekilde organize edilmektedir. Bu nedenle kariyeriniz için doğru adımlar atmak istiyorsanız ve hem mühendislik hem de makine alanında en önemli programları öğrenme talebiniz varsa, o halde Codelab Akademi’nin eğitimlerine katılabilirsiniz.


Codelab Akademi makine ve mühendislik eğitimleri, online ve yüz yüze olarak gerçekleştirilebilmekte, bu nedenle başarılı bir kariyer adımı atmanıza yardımcı olunmaktadır. Eğitim sonunda başarılı olan adaylara katılım, başarı ve üstün başarı sertifikaları takdim edilmekte, kariyer desteği de sağlanmaktadır. Bu nedenle aldığınız eğitimler başarıya giden yolda size pusula olacaktır. Bunun için siz de hemen ihtiyacınız olan makine ve mühendislik kursuna kaydınızı yaptırabilir, ayrıcalıklı eğitim içeriklerinden yararlanabilirsiniz.

"Makine ve Mühendislik Eğitimleri"

Makine ve Mühendislik Eğitimleri

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz