Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 4 Kontenjan
Back-End Developer Eğitimi (C#, .NET Core, MsSQL)
[20 Hafta] [Canlı Eğitim]

Back-End Developer Eğitimi C#, .NET Core ve MSSQL veritabanı teknolojileri hakkında uzmanlaşmak veya deneyim sahibi olmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  20 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  5 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  9/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

C#

.NET Core

MSSQL

SQL Server

Back-End Developer Eğitimi

Web sitelerinin arka yüzünü geliştiren ve gerek kodlama gerekse de sunucu tarafını kontrol eden uzmanlara, back-end developer adı verilmektedir. Her ne kadar arka yüz ile ilgilenilse de sağlıklı çalışan bir web sitesi ya da uygulama için back-end developerların rolü son derece büyüktür. Bu nedenle Codelab Akademi tarafından verilen back-end developer eğitimi, sizi arka yüz geliştirme konusunda uzman hale getirecek, önemli şirketlerde önemli pozisyonlarda çalışabileceksiniz. Ayrıca bu eğitim programı kapsamında C#, .NET Core ve MSSQL dersleri bulunmakta olup eğitim, ilgili diller ve veri tabanı ile sürdürülmektedir.

Back-End Developer Kimdir?

Kullanıcıların görmediği ancak etkileşimde bulunduğu alanların arka yüzünün sağlıklı çalışmasını sağlayan, kodlama yapan ve sunucu tarafını kontrol eden geliştiricilere back-end developer adı verilmektedir. Sistemin sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olan arka yüz geliştiricileri, veri tabanı ile web sayfalarının uyumlu şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Pek çok farklı programlama dili ya da veri tabanı kullanılarak gerçekleştirilen back-end yönetimi, bu alanda uzmanlık gerektirdiğinden, lisans ve lisansüstü eğitimin yanı sıra yüksek deneyime de ihtiyaç duymaktadır.

Back-End Developer Ne İş Yapar?

Günlük hayatımızda kullandığımız yazılımları etkin şekilde kullanmamızı sağlayan sistemlerin başında arka yüz yönetimi gelir. İşte bunu sağlayan back-end developerlar, sistemin ve veri tabanının sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Sistemde oluşan açıkları tespit etmek, önlemek, olası problemleri tespit ederek iyileştirmek de back-end developerların sorumlulukları arasındadır. Peki, genel görev ve sorumlukları nelerdir?

 • Kullanıcının görmediği ancak sistemin çalışmasını sağlayan tüm yapıyı kontrol etmek, tasarlamak ve düzenlemek

 • Web sitesinin ya da mobil uygulamanın sağlıklı çalışmasını sağlamak

 • Arka yüz tasarımlarını gerçekleştirmek için pek çok farklı programlama dilini birlikte kullanmak

 • Veri tabanı yöntemine hakim olmak, veri tabanlarını düzenlemek

 • Sunucu kurulumları, düzenlemesi ve yönetimini gerçekleştirmek

 • Ön yüzde çıkan problemlerin arka yüzdeki tesirini kontrol etmek

 • Web sitelerinin güvenlik açıklarını kontrol etmek, açıkları gidermek ve aksiyon almak

 • Web sitelerinin arka yüzünü daha temiz ve düzenli hale getirmek

Arka yüz geliştiricisi olarak adlandırılan back-end developerların görev ve sorumlulukları oldukça fazladır. Bu nedenle günümüzde mesleki anlamda back-end developer alanına yönelen yazılımcı adaylarının sayısı her geçen gün artıyor. İşte bunun bilincinde olan Codelab Akademi, back-end developer kursu sayesinde bu alanda gelişmenize ve kariyerinizde önemli adımlar atmanıza yardımcı olmaktadır.

En İyi Back-End Developer Kursu

Codelab Akademi tarafından düzenlenen back-end developer kursu, kullanıcı arayüzüne destek sağlayan web ya da mobil yazılımlar geliştirmeyi amaçlamakta, tüm bu hedefler C#, .NET Core ve MSSQL kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Eğitim programında C# programlama dilinin temelleri, ileri düzey kullanımı, açık kaynak kodlu .NET Core yazılım çerçevesinin entegre edilmesi ve MSSQL veri tabanı sisteminin kullanılması bulunmaktadır.


Eğitim, uzman eğitmenler tarafından toplamda 20 hafta (3 ay) boyunca gerçekleştirilecek olup, sıfırdan uzmanlığa ulaşmanız hedeflenmektedir. Öte yandan eğitim sayesinde back-end alanının kodlama kısmını öğrenebilecek, modern uygulamalar geliştirebilecek ve ileri düzey veri tabanı yönetimi becerisine kavuşabileceksiniz. Bu nedenle back-end developer eğitimleri size kariyer basamaklarını hızla tırmanmanızı sağlamakta, önemli şirketlerde çalışmanıza yardımcı olmakta ve kendi işinizi kuracak beceriye sahip olmanız için kapsamlı bir eğitim programı sunmaktadır.

Back-End Developer Eğitimi İçeriği

Yazılım dünyası için en doğru eğitimleri uzman eğitmenlerle size sunan Codelab Akademi, back-end developer kursu ile karşınızda. Kapsamlı kurs içeriği, C# ile programlama, .NET Core ile modern tasarım oluşturma ve MSSQL ile ileri düzey veri tabanı yönetimi gibi adımları bünyesinde barındırmaktadır. Öte yandan eğitim içerisinde hem teorik hem de pratik içerikler bulunduğundan, teknik bilgileri öğrendikten sonra onlarca farklı uygulama gerçekleştirebileceksiniz. O halde kapsamlı eğitim içeriğinden söz edebim.

C# ile Geliştirme

Arka yüz geliştirme faaliyetleri, pek çok farklı programlama dili ile gerçekleştirilebilir. Ancak bu kurs kapsamında C# ile arka yüz geliştirme hedeflenmektedir. Kurs kapsamında C#’ın temelleri, kurulumu, dinamikleri, arayüzü, Veri Tipleri, Döngüler, Diziler, Operatörler, Collections, Hata Yönetimi ve bunun gibi pek çok içerik bulunmaktadır. Tüm bu içerikler, .NET Core dinamiklerine uygun olarak öğretilecek olup; C#, ASP.NET Core ve MSSQL birlikte kullanılacaktır.

.NET Core ile Geliştirme

Modern uygulama geliştirme sürecinde en önemli yazılım modellerinden biri olan .NET Core, açık kaynak kodlu olmakla birlikte macOS, Windows ile Linux işletim sistemlerinde çalıştırılabilmektedir. Eğitim programı kapsamında C# ile .NET Core birlikte kullanılmakta, böylece mobil ve masaüstü modern uygulama arka yüzleri geliştirilmektedir. .NET Mimarisi, Model, View ve Controller Yapıları, Entity Framework, Dependency Injection gibi pek çok eğitim içeriği programda yer almakta, C# ile kullanılarak, etkili uygulama arka yüzleri geliştirilmektedir.

MSSQL ile Veri Tabanı Yönetimi

Microsoft SQL Server olarak adlandırılan MSSQL, ilişkisel veri tabanı yönetimi olarak adlandırılmakta, karmaşık veri tabanlarını başarılı bir şekilde yönetmenize, sorgulamanıza ve işlemenize olanak tanımaktadır. Eğitim programında Veri Tabanı Yönetimi, Veri Ambarı, Veri Tabanı Tasarımı, SQL Sorgulama Dili, MSSQL Server Kurulumu, Create, Alter ve Drop kavramları gibi pek çok içerik bulunmaktadır.

Neden Bu Eğitimi Almalısınız?

Arka yüz geliştirme eğitimlerinin çeşidi oldukça fazla. Bu nedenle farklı programlama dilleri ya da veri tabanı sistemleri ile farklı back-end developer eğitimlerine rastlayabilirsiniz. Ancak bu eğitim programı, C#, .NET Core ve MSSQL öğrenerek back-end developer olmak isteyenlere hitap etmektedir. Böylece back-end developer eğitimi sayesinde uzman bir geliştirici olabilirsiniz. Peki, neden bu eğitimden yararlanmalısınız?

 • Sıfırdan uzmanlığa back-end developer olmak

 • C# programlama dilinde uzmanlaşmak

 • .NET Core yazılım mimarisini uzmanlık derecesinde öğrenmek

 • MSSQL sistemini öğrenmek ve ileri düzey veri tabanı yönetimine hakim olmak

 • Önemli şirketlerde ve önemli pozisyonlarda back-end developer olarak çalışmak

 • Kendi işinizi kurmak

 • Kariyerinizde önemli adımlar atmak

Back-end developer kursları, son dönemde ilgi görmeye başladı. İşte bunun bilincinde olan Codelab Akademi, kapsamlı bir eğitim içeriği sayesinde back-end developer yetiştirmekte, bu şekilde yazılımcı adaylarının geleceğe en güzel şekilde yatırım yapmaları hedeflenmektedir.

Kimler Bu Kursan Yararlanabilir?

Girdiğimiz her web sitesi ya da uygulamada gördüklerimiz, front-end developerların eseri olsa da arka yüz back-end developerların emeğidir. Çünkü ön yüzde gördüğünüz kusursuz tasarımların çalışmasında, profesyonel arka yüz geliştirmeleri yatar. İşte bunun için back-end developerlara olan rağbet oldukça fazla. Peki, kimler back-end developer eğitimi almalıdır?

 • Kariyerini back-end alanında sürdürmek isteyenler

 • C# programlama dilini öğrenmek isteyenler

 • .NET Core yazılım mimarisine hakim olmak isteyenler

 • MSSQL ile ileri düzey veri tabanı yöneticisi olmak isteyenler

 • Back-end alanında eğitim alanlar

 • Temel bilgisayar becerisine sahip olanlar

 • Eğitim sürecini takip edecek bilgisayara ve zamana sahip olanlar

Back-end developer uzmanı olmak isteyenler için harika bir eğitim içeriği olan back-end developer programı, sizi bu alanda profesyonel hale getirecek.

Codelab Akademi Back-End Developer Eğitimi

C#, .NET Core ve MSSQL kullanarak back-end developer eğitimi almak isteyenler için düzenlenen eğitim programı, sınırlı kontenjan ile sizinle. Toplamda 5 ay (20 hafta) sürecek olan eğitim, uzman eğitmenler ve kapsamlı kurs içeriği sayesinde gerçekleştirilecektir. Ayrıca kursun tamamlanması ile katılımcılara başarı, üstün başarı ve katılım sertifikaları teslim edilmekle birlikte eğitim programı online ve yüz yüze eğitim için uygundur. Siz de hemen back-end developer kursu sürecine katılarak kariyeriniz için önemli bir adım atabilir, avantajlı kurs fiyatlarından ve kapsamlı kurs içeriğinden yararlanabilirsiniz.

Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
Back-End Developer Eğitimi (C#, .NET Core, MsSQL)
Başvuru Formu
Back-End Developer Eğitimi (C#, .NET Core, MsSQL)

Back-End Developer Eğitimi | C#, .NET Core, MsSQL | Codelab Akademi

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz