Ara: 0 532 749 99 36
Endüstri ve Makinalara Özel Otomasyon ve Yazılımlar Geliştiriyoruz
Fabrikalar, Üretim tesisleri ve Firmalar İçin Özelleştirilmiş Otomasyon Yazılımları Yapıyoruz
Fiyatları Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
Fiyat Alma Formu

Endüstriyel Makina Otomasyon Yazılımı Yaptırmak ve Fiyatları

Otomasyon Yazılımı Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Otomasyon yazılımı makinalar veya teçhizatlara yüklenen ve onları yönlendiren veya onları yöneten yazılımların genel adıdır. Otomasyon yazılımları ve otomasyon sistemi makinalara özel olarak geliştirilen ve o makinanın input ve outputlarını ve de makinanın genel işleyişini yönetebilen yazılımlardır. Makina yazılımları sayesinde makinalar üretim faliyetleri ve benzeri birçok işlevi yerine getirebilmektedirler. Artık günümüzde otomasyon yazılımı veya otomasyon haline getirilmemiş fabrika veya üretim tesisi bulmak nedereyse imkansıza yakındır. Hatta ve hatta otomasyon hayatımızın her alanına sirayet etmiş çok önemli ve verimli bir inovasyon teknolojisidir.

Otomasyon yazılımları özel ekipler ve mühendisler ile makina işleyişini verimlileştirmek ve makinaları yönetebilmek için belli ekipler tarafından özel olarak tasarlanarak, planlanarak ve kodlanarak yapılmaktadır. Binlerce hatta on binlerce mühendis bu alanda yazılımlar ve teknik projeler ortaya çıkarmaktadır. Otomasyon yazılımı geliştirebilmek için hem makinalar, hem de yazılım ön plandadır. Her iki alanda da kendi alanlarında uzman kişi veya mühendisler tarafından geliştirilmektedir.

Otomasyon Yazılımı Yaptırmak İstiyorum Diyenler

Otomasyon yazılımı yaptırmak istiyorum diyenler öncelikle bu alanda uzman mühendis, firma veya şirketler ile iletişime geçmelidirler. Codelab olarak özel otomasyon ve yazılım hizmetleri sunmaktayız. Deneyimli ve alanında uzman mühendisler ile fabrikalarınızı veya üretiminizi daha verimli hale getirebilmek için bizden hemen teklif alabilirsiniz. Bizden hızlıca bu sayfa üzerinden veya iletişim butonuna tıklayarak teklif alabilirsiniz. Otomasyon yazılımı yaptırmak isteyenler ayrıca önceden nasıl bir yazılım veya otomasyon yaptırmak istediklerini belirtmelidirler.

Bu noktada Codelab olarak ekiplerimize belirteceğiniz her türlü detay veya teknik beklenti tarafımızdan titizlikle değerlendirilecek ve planlaması yapılacaktır. Codelab olarak bu konuda A’dan Z’ye hizmet verebilmekteyiz. Fabrika üretimlerini ve stok yönetimlerini son derece verimli hale getirebilecek otomasyon ve yazılım projeleri geliştirebilmekteyiz. Görsel derlemeden, 3 boyutlu nesne üretimine kadar otomasyonun her alanında hizmet verebilmekteyiz. Codelab uzman ekipleri sayesinde otomasyon yazılımı yaptırmak isteyen firmalar üretimlerini ve hizmetlerini oldukça üst seviyelere çıkarabilmektedirler. Bu noktada yerli endüstrimize ciddi bir katma değer ve teknolojik destek vermekteyiz.

Codelab’da otomasyon yazılımı belirleme aşamaları şu şekildedir;

 1. İsteklerin Belirlenmesi
 2. Fabrika veya İşletmenin Demirbaş veya Krokisinin Çıkarılması
 3. Ürün veya Kategorilerin Önceliklerinin Belirlenmesi
 4. Üretim tesisindeki mevcut makinaların durumu
 5. Makinaların kullanım sıklığı ve hata oranları
 6. Fabrikadaki veya üretim tesisindeki fire oranları
 7. Fabrikaların tedarikçileri ve hammadde oranları
 8. Paletler ve üretim raporları değerlendirmesi
 9. Siparişler ve Müşteri Şikayetlerinin Belirlenmesi

Otomasyon Yazılımı Fiyatları Nedir ?

Otomasyon yazılım fiyatları nedir sorusu firmadan firmaya farklılık gösterebilen bir durumdur. Codelab olarak firmalara, makinalara veya fabrikalara özel olarak geliştirilen yazılımlar yapılmaktadır. Bu sebeple de fiyatlar firma, makina ve fabrika bazında değişkenlikler göstermektedir. Fiyatlar konusunda genel bir bilgi vermek gerekir ise fiyatlar 2 ana alanda değerlendirilmektedir. Birincisi otomasyonda kullanılacak makina ve teçhizatların maliyetleri bunların kendilerine has yazılım fiyatları ve Codelab tarafından firmaya özel planlanan yazılım fiyatları olarak ayrılmaktadır.

Bu noktada öncelikle fabrikaların veya firmaların otomasyon yazılımlarında kullanılacak alet ve makinalar belirlenmelidir daha sonrasında bu makinalar ile iletişim kuracak veya bu makinaları yönetecek veya bu makinalardan data(veri) alacak yazılımlar fiyatlanmaktadır. Makina, alet veya teçhizatlar için fiyatlar için ortalama vermek mümkün değildir. Fakat yapılacak yazılımlar için ortalama fiyatlardan bahsedecek olur isek, buradaki en önemli etken adam-gün fiyatlarıdır. Codelab olarak otomasyon yazılımları için ortalama adam-gün maliyetimiz 2022 yılında 2.000 TL + KDV dir. Firmaya veya fabrikaya özel olarak yapılacak olan yazılımlar bu adam-gün maliyetleri baz alınarak oluşturulmaktadır. Kabaca belirlenecek olur ise 90 günlük bir yazılım yapılması öngörülmüş ise fiyat burada 90 x 2000 TL’den 180.000 TL + KDV olarak belirlenmektedir.

 • Yazılım için ortalama maliyet hesabı adam-gün olarak 2000 TL + KDV’dir
 • Makina, alet veya teçhizatlar için belli bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir
 

Makina İmalat Nedir Nasıl Yapılır ?

Makina imalatı fabrikalara, firmalara veya üretim tesislerine özel üretilen makinalardır diyebiliriz. Bu noktada önemli olan makinanın tek tip bir makina değil işletmeye veya tesise özel olarak üretilecek olmasıdır. Günümüzde birçoğu fabrika özel makina tasarımı yaptırmak konusunda ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Bu noktada Codelab olarak fabrikalara özel makina imatları yapmaktayız. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunların başında üretim tesisinin veya fabrikanın beklentileri gelmektedir.

Doğru bir planlama ve makina imalatı ile fabrikalar üretimlerini ciddi anlamda verimli hale getirebilmektedirler. Bu noktada da bir çoğu kriter tek tek değerlendirilmelidir. Makina eskime payları, personel eğitimi, fabrika üretim planlaması gibi birçok konu burada düşünülmesi gereken başlıklardır. Bu noktada Codelab olarak işletmelere verimli ve profesyonel çalışmaları sunabilmekteyiz. Siz de üretim tesisinizi veya fabrikanızı daha verimli bir hale getirebilmek için bizden hemen teklif alabilirsiniz.

Fiyatlar Nasıl Belirlenir ?

Fiyatlar yukarıda da belirtildiği gibi 2 ayrı şekilde belirlenmektedir. Birinci olarak teçhizat ve makinaların veya sensörlerin fiyatları ve bu teçhizatlara özel olarak uygulanacak yazılımlar ve otomasyon yazılımları olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu noktada işletmelerin ihtiyaçları, zorunlulukları ve üretim senaryoları ve arz özellikleri belirlenmektedir. Bu noktada net fiyat verebilmek adına işletmede veya üretim tesislerinde ayrıntılı incelemeler ve planlamalar yapılmalıdır.

Endüstri Yazılımı Nedir ?

Endüstri yazılımı üretim tesisleri veya fabrikalarda kullanılan makinaların veya teçhizatların veya sensörlerin üretim faliyetleri yapabilmeleri veya yönetilebilmeleri için yapılan yazılımlardır. Bu noktada alanında deneyimli mühendis, yazılımcı ve teknik personeller planlama yapmalı ve endüstriyel kalitede ürün, hizmet ve makinaları ortaya çıkarmalıdırlar. Bu noktada insan faktörünü veya insan hatası faktörünü ortadan kaldırabilecek endüstriyel yazılımlar üretilmektedir. Codelab olarak bu noktada son derece verimli ve profesyonel hizmetler sunabilmekteyiz.

Fabrikalar İçin Otomasyon Yazılımı Yaptırmak

Fabrikalar veya üretim tesisleri için yazılım yaptırmak oldukça zahmetli fakat yapıldığı takdirde işletmeleri ve tesisleri ciddi anlamda verimli hale getiren yazılımlardır. Bu noktada fabrika yazılımı yaptırmak istiyorum diyenler Codelab dan teklif alarak üretim ve endüstriyel faaliyetlerini verimli hale getirebilmektedirler. Fabrikalar için yazılım yapmak için öncelikle fabrikada kullanılan makina, personel ve teçhizatların genel analizleri yapılmaldır. Bu analizler sonucunda üretimi ve işleyişi verimli hale getirebilecek planlamalar ve projeler ortaya çıkarılmalıdır. Bütün bu aşamaların sonucunda ortaya çıkarılan proje ve planlamaların ışığında gerekli görülen sensör, makina ve teçhizatlar fabrikada kurulmalı ve üretime başlanmalıdır.

Endüstri ve Makina Çözümleri Nelerdir ?

Endüstri ve makine çözümleri çok geniş bir spekturumda değerlendirilebilecek durumlardır. Bu noktada fabrika ve üretim tesisinin öncelikli olarak ihtiyaçları ve analizi yapılmalıdır. Bu konuda fabrikalara özel olarak üretilecek konveyör sistemlerden, sensörlere, tartım ve ölçüm cihazlarından, kesim aletlerine, kesim aletlerinden taşıyıcı ve paketleyici makinalara kadar bir çok konu, başlık ve çözüm bulunmaktadır. Bu çözümler tamamen fabrikalara ve tesislere özel olarak oluşturulmaktadır. Çünkü her fabrika veya üretim tesisinin kendine has kuralları ve ürünleri bulunmaktadır. Bu noktada detaylı bir şekilde krokiler çıkarılmalı üretim santralleri ve makinaları değerlendirilmeli ve işletmelere özel çözümler ve planlamalar yapılmalıdır. Codelab olarak üretim tesislerine özel çözümler sunmaktayız. Siz de hemen bu sayfa üzerinden veya iletişim sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek üretiminizi daha verimli hale getirebilecek planlamaları yapabilirsiniz.

Dijital Endüstri Dönüşümü Nedir ?

Dijitalleşme her alanda hissedilir ölçüde hayatımızı daha verimli hale getirmektedir. Bu noktada da özellikle endüstri alanında dijital dönüşüm oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Burada da en verimli çözümleri ön plana çıkarabilen veya üretim tesisilerini bu noktada dijitalleştirebilen firmalar veya fabrikalar ciddi anlamda öne çıkabilmektedir. Hatta bu noktadaki sıralama teknolojiyi en iyi kullanan firmaların daha önde olduğu gerçeğini ortaya çıkarmaktadır. Dijital olarak dönüşümünü tamamlamış fabrikalar veya tesisler diğerlerine oranla çok daha verimli bir şekilde üretim faaliyetleri gerçekleştirdikleri için rakiplerinden veya diğer benzeri endüstri firmalarından daha önde olmaktadırlar. Çünkü dijitalleşme ve otomasyon sayesinde insan hataları en aza indirilerek öreimler yapılmaktadır. Bu noktada Codelab olarak sınırsız hizmetler sunabilmekteyiz.Fabrika üretim faaliyetlerini optimize ederek hem oluşacak maddi kayıpları hem de insan hata faktörlerini engelleyebilmekteyiz. Dijital endüstri dönüşümü de bu noktada ortaya çıkan bir kavramdır.

Makina Yazılımı Nedir ?

Makina ve teçhizat yazılımları o makinalara özel olarak geliştirilen yazılımlardır. Bu noktada makinayı kontrol edecek ve üretim faaliyetlerinde bir eleman olarak kullanılmasını sağlayan otomasyon yazılımları genel olarak makina otomasyon yazılımı olarak adlandırılmaktadır. Makinalar makina mühendisleri tarafından üretilmektedir fakat üretilen makinaları kontrol edebilecek kontrol sistemleri ve yazılımları bulunmaktadır. Bu otomasyon yazılımları makinalara entegre edilmeden makinalar insansız olarak yönetilememektedirler. Ancak ve ancak otomasyon yazılımları sayesinde makinaları üretimde kullanmak veya yönetmek mümkündür. Aynı zamanda bu yazılımlar sayesinde makinalar daha verimli hale de getirilebilmektedir. Bu noktada makinanın özellikleri, kabiliyetleri, hassasiyetleri dikkate alınarak yazılımlar üretilmektedir.

Otomasyon Yazılımı Yapan Firmalar ve Şirketler

Otomasyon sistemi yapan firmalar veya şirketler öncelikle yazılım geliştirme konusunda uzman kişileri barındıran firmalar olmalılardır. Çünkü otomasyon aslında yazılımlardan oluşan ve makinaları yönetmemizi sağlayan logic-design (mantık-tasarımı) sonucu geliştirilmiş inovatif sistemlerdir. Bu noktada otomasyon yazılımı yapan firmalar öncelikle yazılım konusunda deneyimli olmalılardır. Yazılım konusunda deneyimli olmanın yanı sıra üretim tesisi faliyetlerine katkı sağlayabilecek çözümleri sunabilmeleri gerekmektedir. Bu tarz yazılımlar ve projeler geliştirebilen firmalar aynı zamanda fabrikalarda kullanılan makina ve sensör konularında da uzman kişileri veya ekipleri bünyelerinde barındırmalılardır.

Hangi Firma veya Şirketler Otomasyon Yazılımı Yapabilir ?

Makina ve fabrika otomasyon yazılımlarını bu noktada hem makinalar ile hem de yazılımlar ile planlama yapabilen şirketler veya firmalar yapabilmektedirler. Bu noktada da şirketlere özel yazılım ve otomasyon verebilen firmaların sayısı oldukça azdır. Codelab işte tam da özelleştirilme noktasında devreye girmektedir. Fabrikalara özel olarak oluşturulan üretim planlamaları ve otomasyon yazılımları ile fabrikaları çok daha verimli hale getirmekteyiz. Bu noktada sadece yazılım yapan bir firma değil aynı zamanda makinalar için özel otomasyonlar da geliştirebilen bir firma özelliği bulunan en der firmalardanız. Siz de üretim tesisinizi profesyonel ekip ve mühendisler ile daha verimli hale getirebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Makinalarınıza Özel Yazılımlar ve Çözümler Yapıyoruz

Makinalarınıza, işleyişinize ve tesis planlamanıza özel çözümler ve otomasyon yazılımları yapıyoruz. Bu noktada ihtiyaçlarınız, gereksinimleriniz, hedefleriniz ölçüsünde planlamalar ve analizler yaparak size en uygun çözümleri sunmaya çalışıyoruz. Gerek makina imalatı, gerek sensörler gerekse otomasyon ve konveyör planlamarı ile üretimini planlamaya çalışıyoruz. Bu noktada her türlü pratik ve profesyonel çözümü üretiyoruz. Siz de bu sayfa üzerinden veya iletişim butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilir ve teklif alabilirsiniz.

Konveyör İmalatı ve Çözümleri

Konveyör imalatı oldukça önemli bir planlama gerektirmektedir. En ince ayrıntısına kadar istekler ve gereksinimler dinlenmeli ve analiz edilmelidir. Bu analizler sonucunda üretimi sağlayacak konveyör sistemleri geliştirebiliyoruz. Fabrika veya üretim tesisinizin boyutları ne olursa olsun size özel çözümleri yaratabiliriz. Bu noktada bizimle iletişime geçerek konveyör imalatı için bizden teklif alabilirsiniz. Konveyör imalatı için öncelikli olarak bir planlama yapılması gerekmektedir. Bu planlamanın da işletmeye özel olarak yapılması ve titizlikle analiz edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde konveyör sistemlerini kullanmak mümkün olmayabilmektedir. Konveyör sistemi bulunmayan fabrikalar bu noktada ciddi üretim kayıpları yaşamaktadırlar. Çünkü gerek insan hatası faktörü gerekse otomasyon eksikliği yüzünden hem fabrikalar hem de firmalar ciddi maddi zararlar elde etmektedirler. Konveyör sistemleri ile hem fire hem de üretim maliyetlerini arttıran faktörleri ortadan kaldırmak verimli bir çalışma ile mümkündür. Siz de hemen bu sayfa üzerinden bizimle iletişime geçerek üretim hattınızı verimli hale getirebilirsiniz.

Fabrika Üretim ve Raporlama Yazılımı Nedir ?

Fabrika üretim ve raporlama yazılımı otomasyon olan firmalarda bu otomasyonu yazılım ile entegre ederek ilgili raporları ve üretim hattını analiz etmeyi sağlar. Bu noktada üretim ve işletim maliyetleri optimize edilerek üretim planlamaları yapılır. Üretim planlaması otomasyon ile birleştirilmemiş firmalar otomasyon ile yazılım birleştiren firmalara nazaran oldukça verimsiz kalmaktadır. Hem yazılım hem de otomasyon ile üretim planlaması ve üretim yapan firmalar bu noktada hem maliyet, hem zaman hem de sevkiyat açısından oldukça avantajlı bir konumda bulunmaktadır. Siz de bizimle iletişime geçerek fabrika üretim ve raporlama yazılımları için teklif alabilirsiniz.

Codelab Olarak Fabrikaları Nasıl Verimli Hale Getiriyoruz ?

Codelab olarak fabrikaları hem otomasyon hem de yazılım hizmetlerini özelleştirebilmemiz sayesinde ciddi anlamda verimli hale getirebilmekteyiz. Hem otomasyon hem de yazılım da özel hizmetler sunabilen ender firmalardan biri olarak Codelab ile üretim planlamarı yapıldığı zaman maliyetler, süreler, raporlar ve  de sevkiyatlar radikal bir ölçüde verimli hale gelebilmektedir. Bu noktada siz de vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçerek hem özel yazılım hem de fabrikaya özel otomasyon hizmetleri ile üretiminizi yapılandırarak faliyetlerinizi yürütebilirsiniz.

 

"Endüstriyel Makina Otomasyon Yazılımı Yaptırmak ve Fiyatları"

Endüstriyel Otomasyon Yazılımı Yaptırmak ve Fiyatları | Codelab

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz