Ara: 0 532 749 99 36
Grafik & Tasarım Eğitimleri
Codelab Grafik & Tasarım Eğitimleri, tasarım ve grafik programları ve tekniklerinin derinliklerine inmek isteyen bireylere yönelik kapsamlı bir eğitim programı sunar. Bu eğitimler, katılımcılara tasarım ve grafik dünyasının hem temel prensiplerini öğrenme hem de Photoshop, Figma, Illustrator ve daha birçok konuda uzmanlık kazanma fırsatı sunar
Grafik & Tasarım Eğitimleri

Grafik Tasarım Eğitimleri

Dijital dünyanın gelişmesi ve her alana yayılması ile her sektörde tasarım faaliyetlerine ihtiyaç duyuluyor. Reklamlar, pazarlama faaliyetleri, sosyal medya ve daha pek çok amaçla grafik tasarıma başvuruluyor. Bu nedenle grafik tasarım uzmanlarına olan rağbet oldukça fazla. İşte bunun bilincinde olan Codelab Akademi, size sıfırdan uzmanlığa grafik tasarım eğitimleri vermekte, böylece tüm grafik tasarım araçlarına ileri düzeyde hakim olmanıza yardımcı olmaktadır. After Effects, CorelDraw, Figma, Illustrator ve Photoshop gibi pek çok araç bunlardan yalnızca bazıları.

Grafik Tasarım Nedir?

Sosyal medya, dijital reklamlar ya da fiziksel reklamlar başta olmak üzere, tanıtım faaliyetleri için dijital ortamda tasarımların hazırlanması, grafik tasarım olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda grafik tasarım, hedeflenen mesajın metin, görsel, video ya da animasyon gibi teknikler sayesinde hedef kitleye aktarılması işlemi olarak da tanımlanabilir. Günümüzde kullanım alanı son derece genişlediği için geleneksel yayın organlarından olan gazete ve dergiler, modern yayın organları olan sosyal medya ve web sitelerinde grafik tasarımlarına ihtiyaç son derece fazla.

Grafik Tasarımcı Ne İşe Yapar?

Ürün ambalajları, posterler, gazeteler, dergiler, kitaplar, sosyal medya, web siteleri, billboardlar ve kurumsal kimlik çalışmaları gibi pek çok tasarım çalışmasını, çeşitli tasarım araçları ile gerçekleştiren kişiler, grafik tasarımcılardır. Günümüzde her alanda tasarıma ihtiyaç olunduğundan, grafik tasarım kursları, her geçen gün daha fazla tercih edilmeye başlandı. Peki, grafik tasarım uzmanlarının görev ve sorumlulukları nelerdir?

 • İstenen projeler için tasarım çalışmaları oluşturmak

 • Logo ve kurumsal kimlik tasarımı yapmak

 • Kapak tasarımları oluşturmak

 • Özgün ve dikkat çekici görsel tasarımlar oluşturmak

 • Hedeflenen mesajı metin, görsel, video ya da animasyon araçlarını kullanarak vermek

 • Web sitesi tasarımı oluşturmak

 • Banner oluşturmak

 • Hazırlanan tasarımları farklı formatlarda teslim etmek

 • Taslaklar oluşturmak ve müşteriden onay alarak çalışmayı sonlandırmak

 • Pek çok tasarım programını ileri düzeyde kullanmak

 • İsteneni anlayabilmek, uygulayabilmek ve revizeler gerçekleştirmek

Grafik tasarım uzmanı olmak, yukarıdaki faaliyetleri ve çok daha fazlasını gerçekleştirmek demektir. Çünkü tasarım, dijital dünyanın her şeyidir. Bu nedenle profesyonel grafik tasarımcılar şirketlerin bir numaralı istihdam sınıfında yer alır.

Grafik Tasarımcı Nasıl Olunur?

Uzman bir grafik tasarımcı olmanın yolu, başarılı ve disiplinli bir çalışma sürecinden geçer. Yalnızca üniversite eğitimi ile uzman bir grafik tasarımcı olmak zordur. Bunun için eğitim süreciniz sırasında ve sonrasında mutlaka aktif grafik tasarım çalışmalarında yer almalı, ilgili kurslara katılmalısınız. Peki, nasıl grafik tasarımcı olunur?

 • Üniversitelerin grafik tasarım veya ilgili bölümlerinden mezun olmak

 • Üniversite eğitimi sırasında ve sonrasında aktif olarak çalışmalar gerçekleştirmek

 • Grafik tasarım eğitimleri ile gelişim kaydetmek

 • Photoshop, Illustrator ve CorelDraw gibi tasarım programlarını iyi derecede bilmek

 • Yarım zamanlı ya da tam zamanlı olarak çeşitli işlerde çalışmak

Sıfırdan uzmanlığa grafik tasarım kursları, grafik tasarım uzmanlarının ortaya çıktığı ve etkili çalışmaların gerçekleştirildiği alanlardır. Bu nedenle mutlaka uzman eğitmenlerin olduğu kurslara katılarak, grafik tasarım alanındaki deneyiminizi arttırabilirsiniz.

Grafik Tasarım Kursları

Hemen her sektör için gerekli olan grafik tasarım çalışmaları, markaların büyüme ve gelişmesi için etkili bir çalışma alanını oluşturmaktadır. Çünkü markalar kurumsal kimliğini geliştirmek, hedef kitlesini genişletmek ve ürünlerini tanıtmak gibi sebeplerle grafik tasarım çalışmalarına ihtiyaç duyarlar. İşte siz de ihtiyaç duyulan grafik tasarım uzmanlarından biri olmak istiyorsanız, o halde profesyonel eğitim içerikleri ile oluşturulan grafik tasarım eğitimlerine kaydınızı yapabilirsiniz.

 • After Effects Eğitimi: Hareketli grafikler oluşturmanın etkili bir yolu olan After Effects, 2 ya da 3 boyutlu animasyonlar oluşturmaya da yardımcı olur. Bu nedenle After Effects kursu sayesinde grafik tasarım deneyiminizi arttırabilirsiniz.

 • CorelDraw Eğitimi: Vektörel tabanlı bir grafik tasarım programı olan CorelDraw ile dilediğiniz boyut ve ölçekte tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu nedenle sıfırdan ileri düzeye CorelDraw kursu sizin için altın bileziktir.

 • Photoshop Eğitimi: Görüntü, resim ve fotoğraf düzenleme aracı olan Photoshop, tüm dünyada en popüler grafik tasarım aracıdır. Bu nedenle Photoshop kursu sayesinde ileri düzey grafik tasarımcı olabilirsiniz.

 • Figma Eğitimi: Web tabanlı bir tasarım aracı olan Figma, her platformda çalışması ile bu alanda tektir. Ayrıca prototip oluşturma özelliği de bulunmaktadır. Bu nedenle Figma kursu sayesinde grafik tasarım uzmanlığınıza yeni bir boyut kazandırabilirsiniz.

 • Illustrator Eğitimi: Vektör tabanlı tasarım programı olan Illustrator; logo, görsel, fotoğraf ve afiş gibi reklam tasarımları oluşturmada son derece etkilidir. Bu nedenle Illustrator kursu alarak, etkili grafik tasarım çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

Yüz yüze ve online grafik tasarım kursları sayesinde grafik tasarım alanında tecrübenizi arttırabilir, aldığınız sertifikalar ile pek çok sektörde faaliyette bulunabilirsiniz. Çünkü günümüzde tüm markaların grafik tasarım uzmanlarına ihtiyacı bulunmakta ve kendi işinizi kurmanız da mümkün hale gelmektedir.

Grafik Tasarım Uzmanlığı Kursu İçeriği

Grafik tasarım kursları ile uzman bir grafik tasarımcı olmanız mümkün. Çünkü dijital dünyada tasarım, her şeyin önüne geçti. Sosyal medya başarısı, hedef kitleyi etkileme, web sitelerinde kullanıcı odaklı tasarım oluşturma gibi uygulamalar, etkili grafik tasarım çalışmalarını gerektirir. Codelab Akademi ise bu süreçte ileri düzey grafik tasarım içeriklerine yer verdiğinden, hangi alanda ve programda uzmanlaşmak istiyorsanız, kurs sürecine dahil olabilirsiniz. Peki, Codelab Akademi grafik tasarım kursu süreci nasıl ilerliyor?

 • Onlarca farklı kurs arasından seçiminizi yaparak, hemen kaydınızı oluşturabilirsiniz.

 • Yüz yüze ya da online grafik tasarımı eğitimi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

 • Pratik ve teorik bilgiler ile ilgili eğitimin tüm olanaklarını deneyimleyebilirsiniz.

 • Uzman eğitmenlerden ders alabilirsiniz.

 • Katılım, başarı ve üstün başarı sertifikası alabilirsiniz.

 • Eğitim sonunda kariyer desteğinden yararlanabilirsiniz.

Yukarıdaki avantajlar ve çok daha fazlası, Codelab Akademi’nin grafik tasarım eğitimleri sayesinde sizinle olacak. Benzersiz eğitimler, etkili eğitim içerikleri, uzman eğitmenler, kapsamlı kurs programı ve hem video hem de canlı dersler, size grafik tasarım alanında pek çok beceri kazandıracak.

Kimler Grafik Tasarım Eğitimi Almalıdır?

Grafik tasarım uzmanı olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak en temel şart. Çünkü herhangi bir özel ya da kamu kuruluşuna iş başvurusu yaparken, sizden öncelikle mezuniyet belgeniz talep edilir. Eğer bir lisans programından mezunsanız, o halde grafik tasarımcı olmanızın önünde hiçbir engel kalmayacaktır. Peki, bu eğitimler kimler için uygundur?

 • Grafik tasarımda kariyer hedefi olanlar

 • Temel bilgisayar kullanma becerisine sahip olanlar

 • Kendine ait bilgisayarı olanlar

 • Bu alana yeterince ayıracak vakti olanlar

 • Azimli ve istekli olanlar

 • Çalışma disiplinine sahip olanlar

 • Tasarım oluşturmayı sevenler

 • Reklamcılık, fotoğrafçılık ve pazarlama gibi alanlarda çalışanlar

Yukarıdaki becerilere sahip olan kişiler, grafik tasarım eğitimleri alarak, kariyer hedeflerini bu yönde ilerletebilirler. Codelab Akademi ise onlarca farklı grafik tasarım eğitimini bünyesinde barındırdığından; kapsamlı, etkili ve uygun fiyatlı eğitimlere ulaşabilirsiniz.

Codelab Akademi Grafik Tasarım Kursları

Teorik ve pratik anlamda donanımlı bir grafik tasarım uzmanı olmak istiyorsanız, o halde kullandığınız tasarım programlarını ileri düzeyde öğrenmelisiniz. Bunun yanında tasarım becerinize yeni boyutlar kazandırmak isterseniz, farklı eğitim seçeneklerinden de yararlanabilir, bu şekilde grafik tasarım kariyerinizi çok daha etkili şekilde yönetebilirsiniz. İşte bu süreçte size deneyimli eğitmenler ve online/yüz yüze eğitimler ile destek veren Codelab Akademi, grafik tasarım alanında yol almanıza yardımcı olacak. O halde siz de hemen grafik tasarım eğitimleri içerisinden seçiminizi yaparak başvurunuzu gerçekleştirebilir, eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

"Grafik Tasarım Eğitimleri"

Grafik Tasarım Eğitimleri | En İyi Grafik Tasarım Kursları

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz