Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 3 Kontenjan
ARDUINO Robotik Kodlama Eğitimi
[16 Hafta] [Canlı Eğitim]

ARDUINO Robotik Kodlama Eğitimi robot yazılımları ve otonom sistem yazılımları hakkında uzmanlaşmak veya deneyim sahibi olmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  16 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  4 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  9/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

C++

Arduino

OOP

ARDUINO Robotik Kodlama Eğitimi

Robotik kodlama denince akla ilk gelen yazılımlardan biri olan Arduino, ilkokul seviyesinden mühendislik seviyesine kadar kullanılabilen fiziksel programlama platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Açık kaynak kodlu elektronik kartı ifade eden bu yazılım, aynı zamanda ilgili elektronik kartı programlamak için de kullanılmaktadır. Robotik kodlama alanında sıklıkla kullanılan bu yazılım, yaratıcı uygulamalar geliştirmek ve elektronik projeler tasarlamak için birebirdir. Bu nedenle Codelab Akademi bünyesinde verilen Arduino robotik kodlama eğitimi, bu alanda kendini geliştirmek isteyenler için düzenlenmektedir.

Arduino Nedir?

Son derece basit bir kodlama dili olan Arduino, kendi kendine çalışan nesneler geliştirmede kullanılabildiğini gibi bilgisayar temelli çalışan yazılımlarda da tercih edilmektedir. Hazır üretilen ya da kendinizin geliştirdiği kartlar üzerinde programlama yapmanıza yardımcı olan Arduino, evrensel bir yazılım dili olduğundan, macOS, Linux ve Windows işletim sistemlerinin tamamında başarıyla çalışmaktadır. Son derece kolay uygulanabilen ve ilkokul seviyesinden mühendislik seviyesine kadar geliştirilebilen yazılım dili, belirli kodlar yardımıyla nesneleri kontrol edebilmenize yardımcı olmaktadır.

Arduino Ne İşe Yarar?

Açık kaynaklı bir yazılım dili olması sebebi ile her deneyim seviyesindeki yazılımcının gelişmiş projeleri hayata geçirmesine yardımcı olmaktadır. Öte yandan günümüzde robotların kullanımı her geçen gün arttığından, robotların hareket etmesini sağlayan elektronik kartlara yazılımlar, Arduino sayesinde yüklenir. Peki, günümüzde ilkokul seviyesinden uzmanlığa kadar pek çok alanda kullanılan Arduino’nun avantajları nelerdir?

 • Kolay Programlama: Son derece kolay programlama imkanı sunan Arduino, hayalinizdeki projeyi kısa sürede hayata geçirmenize yardımcı olmaktadır.

 • Geniş Kullanım Alanı: Nesneleri tek başına hareket edecek yazılımı programlamanıza yardımcı olduğu gibi bilgisayar temelli yazılımların geliştirilmesinde de tercih edilir.

 • Çocuklardan Yetişkinlere Kadar Kullanım: Geliştiricilerine büyük bir kolaylık sağlayan yazılım dili, bu özelliği sebebi ile ilkokul seviyesinden mühendislik seviyesine kadar kullanılmaktadır.

 • Elektronik Kart Programlama: Elektronik cihazların hareket edebilmesi için ihtiyaç duyduğu tüm fonksiyonları cihazların elektronik kartlarına yüklemenizi sağlamaktadır.

 • Geniş Seçenekler: Açık kaynaklı ve özgür bir platform olduğundan, fiziksel elektronik kartlar konusunda pek çok seçeneğiniz bulunmakta, bu seçenekler başlangıç seviyesinden giyilebilir teknolojiye kadar kullanılabilmektedir.

Yazılım alanında son derece popüler bir dil olan Arduino, robotik kodlamanın temel dilleri arasındadır. İşte bu nedenle robotik kodlama alanında kendini geliştirmek isteyenler için Arduino robotik kodlama eğitimi son derece değerlidir.

Arduino Robotik Kodlama Kursu

Pek çok farklı alanda çok yönlü projeler geliştirmek, Arduino yazılım dili ile nesneleri kendi kendine hareket ettirebilmek, elektronik devreler hakkında bilgi sahibi olmak ve robotik kodlamaya yönelik kapsamlı bilgi edinmek, Arduino robotik kodlama kursu için temel amaçtır. Kurs içerikleri uzman eğitmenlerin detaylı araştırması ile oluşturulmakta olup eğitimler yüz yüze ya da online olarak gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde hem Arduino diline hem de robotik kodlama alanına hakim olmanız hedeflenmektedir.


Eğitim programının amacı, katılımcıların Arduino’yu sıfırdan uzmanlık derecesine kadar öğrenmesi, Arduino ile kendi projelerini geliştirmesi ve Arduino kartlarının tüm çeşitlerine hakim olmalarıdır. Ayrıca eğitim programında Arduino yazılım diline ek olarak C++ ve Nesne Yönelimli Programlama (OOP) da kullanılmaktadır. Öte yandan eğitim programı sonunda robotik kodlama alanında kimseye bağlı kalmadan kendi projelerinizi geliştirmeniz mümkün olacaktır.

Arduino Robotik Kodlama Eğitimi İçeriği

Kurs sürecine katılmak için herhangi bir ön şart bulunmamakla birlikte, Arduino’yu öğrenmek isteyen herkes, kurs sürecine dahil olabilmektedir. Öte yandan elektronik kartların kodlamasında yalnızca Arduino değil, C++ ve OOP de kullanılacak olup, robotik kodlama alanına başarılı bir giriş yapmanız sağlanacaktır. Peki, eğitim programında neler bulunuyor?

 • Temel Arduino Eğitimi: Robotların Kullanımı, Algoritma ve Akış Diyagramları, Arduino IDE, Dijital İnput ve Çeşitli Uygulamalar, temel Arduino eğitimi içerisinde yer almaktadır.

 • İleri Arduino Eğitimi: Arduino Kartı Tanıma, Düzenleme, Programlama, Arduino Elemanlarını Öğrenme, Çeşitli Uygulamalar Geliştirme ve Yaratıcı Uygulamalar Tasarlama gibi aşamalardan oluşmaktadır.

 • C++ Programlama Dili: C++ Temelleri, Fonksiyonlar, Akış Kontrolleri, Diziler, Veri Tipleri, If ve Else Yapıları, While Döngüsü ve Atama Operatörleri gibi robotik kodlama alanında kullanılacak pek çok konu eğitim kapsamındadır.

 • OOP: Sınıf ve Nesne Kavramları, UML Modelleme, Inheritance, Encapsulation, Dinamik Nesne Oluşturma, Operator Overloadin ve Template Kavramı gibi içerikler Arduino ile eğitim programında kullanılmaktadır.

Başarılı bir eğitim süreci geçirmeniz için etkili bir program hazırlayan uzman eğitmenlerimiz, eğitim programı boyunca onlarca farklı uygulama geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Neden Bu Eğitimi Almalısınız?

Son dönemin en popüler yazılım dillerinden bir tanesi olan Arduino, çocuklardan uzmanlara kadar her alana hitap etmektedir. Bu nedenle Arduino sayesinde basit elektronik kartlardan başlayarak üst düzey robotlara kadar uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz. Tabii ki bu süreçte bazı dil ya da yazılımlardan destek almalısınız. C++ ve OOP ise size Arduino ile robotik kodlama kursu kapsamında pek çok beceri kazandıracak, dinamik uygulamalar gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Peki, neden bu kurs sürecinden yararlanmalısınız?

 • Arduino yazılım dilini sıfırdan uzmanlık derecesine kadar öğrenmek

 • Arduino elektronik kartları hakkında deneyim kazanmak

 • C++ programlama dilini öğrenmek ve Arduino ile kullanmak

 • OOP dil modelini öğrenmek ve Arduino ile kullanmak

 • İnteraktif projeler geliştirmek

 • Robotik kodlama alanında deneyim kazanmak

 • Kariyer gelişiminize katkı sağlamak

Arduino robotik kodlama kursu sizin için gelecek adına harika bir yatırımdır. Çünkü Arduino sayesinde pek çok farklı nitelikte robotlar tasarlanabilmekte, böylece hem kendi kendine hareket edebilen robotlar oluşturabilir hem de bilgisayar yazılımları tasarlayabilirsiniz.

Kimler Arduino Robotik Kodlama Eğitimi Almalıdır?

Robotik kodlamaya başlangıç seviyesinden başlamak isteyenler için son derece değerli bir yazılım dili olan Arduino, ileri seviyeye ulaşmanız için size gerekli beceriyi sağlar. Ancak bu yazılım dilini etkin ve verimli bir şekilde kullanmanız için mutlaka farklı dil ya da modelleri de öğrenmelisiniz. İşte bunun için Arduino robotik kodlama eğitimleri içerisinde C++ dili ve OOP yazılım modeline de yer verilmekte, böylece farklı beceriler kazanabilmektesiniz. Peki, kimler bu eğitim sürecinden yararlanmalıdır?

 • Robotik kodlama alanına ilgi duyanlar

 • Arduino öğrenmek isteyenler

 • Ürün geliştirmek ve prototip tasarlamak isteyenler ya da bu alanda çalışanlar

 • Elektronik kartlar hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmak

 • Arduino, C++ ve OOP alanında temel bilgisi olanlar

 • Temel bilgisayar becerisine sahip olanlar

 • Eğitim sürecini takip edebilecek bilgisayara ve vakte sahip olanlar

Arduino, son derece kolay ve başarılı bir yazılım dili olarak ön planda yer alıyor. Bu nedenle robotik kodlamada pek çok farklı seçenek sunan, elektronik kartları programlamaya yardımcı olan Arduino’yu öğrenerek, kariyeriniz için en doğru adımları atabilirsiniz.

Codelab Akademi Arduino Robotik Kodlama Eğitimi

Robotik kodlamaya yeni başlayacak olanlar ya da deneyimi olanlar, Arduino öğrenerek, robotik kodlama deneyimlerini en üst seviyeye çıkarabilirler. İşte bunun için etkili bir eğitim programı sunan Codelab Akademi, uzman eğitmenlerden, en etkili eğitimleri almanıza yardımcı olacaktır. Çünkü eğitim programı içerisinde hem teorik hem de pratik bilgiler ve uygulamalar yer aldığından, robotik kodlamayı temelden ileri düzeye öğrenebileceksiniz.


Codelab Akademi Arduino robotik kodlama eğitimi, uygulamalı eğitimler ve teorik bilgiler sayesinde sizinle. Toplamda 16 hafta (4 ay) sürecek olan eğitim programında uzman eğitmenler size yol gösterecek, Arduino ile C++ ve OOP dil modelini öğrenmenize yardımcı olacaklardır. Siz de hemen Arduino robotik kodlama kursu sürecine dahil olabilir hem avantajlı fiyatlardan hem de etkili eğitim içeriklerinden yararlanabilirsiniz.

Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
ARDUINO Robotik Kodlama Eğitimi
Başvuru Formu
ARDUINO Robotik Kodlama Eğitimi

ARDUINO Robotik Kodlama Eğitimi | Codelab Akademi

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz