Ara: 0 532 749 99 36
Mimari Eğitimler
Codelab Akademi Mimari Eğitimleri, mimarlık programları ve tekniklerinin derinliklerine inmek isteyen bireylere yönelik kapsamlı bir eğitim programı sunar. Bu eğitimler, katılımcılara mimarlık dünyasının hem temel prensiplerini öğrenme hem de Autocad, Revit, Rhinoceros ve daha birçok konuda uzmanlık kazanma fırsatı sunar
Mimari Eğitimler

Mimari Eğitimler

Yapıların tasarlanma, dış ve iç dizaynlarının oluşturulma sürecini yöneten mimarlık, yaratıcılığın en fazla öne çıktığı meslek gruplarından bir tanesidir. Binaların depremlere karşı dayanıklı oluşu, bölgenin yapısına uygunluğu ve kullanım avantajı gibi unsurların, mimari tasarımlarda düşünülmesi gerekir. İşte bu süreçte mimarların kullandığı pek çok program bulunmakta ve bu programlar ile tasarlanacak olan yapılar, dijital olarak inşa edilmektedir. İlgili programlar ise mimari eğitimler içerisinde yer almakta, eğitimler Codelab Akademi güvencesinde verilmektedir.

Mimarlık Kursları

Mimarlık eğitimleri içerisinde, mimari alanında gerçekleştireceğiniz faaliyetlerde, çizimler sırasında size yardımcı olacak pek çok program bulunmaktadır. Eğitimler sonucunda mimari yeteneklerinizi geliştirebilir, yeni beceriler kazanabilir ve yenilikçi düşünme yapısına sahip olabilirsiniz. Uzman eğitmenler tarafından verilen kapsamlı eğitim içeriği, size mimari tasarımlar yapma sürecinde en büyük katkıyı sağlayacaktır. Geçerliliği olan sertifikalara sahip olmanın yanı sıra mimarlık alanında özgün tasarımlara imza atabilecek ve gerçeğe en yakın tasarımları ortaya çıkarabileceksiniz.

Mimarlık Eğitimleri İçeriği

Lisansınızı mimarlık alanında yapmış olmanız sizi diğer mimarlardan ayrı kılmaz. Onlardan daha iyi olmak için mimarlık alanında kullanılan programlara ileri düzeyde hakim olmalısınız. Bu şekilde özgün tasarımlar oluşturabilir, iki ya da üç boyutlu tasarımlar ile hem iç hem de dış mekanları modelleyebilirsiniz. Üstelik uzman eğitmenlerin hiçbir yerde öğrenemeyeceğiniz bilgileri size aktarması sayesinde alanınızda özel bir mimar olabilecek, bu şekilde kendi işinizi kurabilecek ya da özel bir şirkette mimar olarak işe başlayabileceksiniz. Çünkü mimarlık eğitimleri sizi özel kılacak en değerli konuları ve anlatımları bünyesinde barındırmaktadır. Eğitimler içerisinde öne çıkan programlar ise şu şekildedir:

 • AutoCAD Eğitimi: Bilgisayar destekli gelişmiş bir tasarım programı olan AutoCAD, mimarların en fazla kullandığı programlardandır. Bu program sayesinde iki ya da üç boyutlu tasarımlar oluşturabilir, bina planı yapabilir ya da üretim aşamasında olan bir makinenin parçalarını gerçeğe uygun tasarlayabilirsiniz.

 • Revit Eğitimi: Yapı Bilgi Sistemi yazılımı olan Revit, üç boyutlu ve iki boyutlu modellemeleri bir arada kullanma imkanı sunar. Öte yandan Revit Architecture & Structure, Revit Dynamo ve Revit MEP eğitimleri, Codelab Akademi’nin bünyesinde yer almaktadır.

 • Rhinoceros Eğitimi: Bilgisayar destekli tasarım yazılımı olan Rhinoceros, üç boyutlu grafiklerin ve modellerin oluşturulmasına yardımcı olur. Endüstriyel tasarımdan mücevher tasarımına kadar her alanda kullanılabilir. Bu nedenle Codelab Akademi Rhinoceros Architecture ve Rhinoceros Grasshopper eğitimlerini de vermektedir.

 • 3DS Max Eğitimi: Üç boyutlu modelleme, görselleştirme ve aynı zaman animasyon yapma programıdır. Üç boyutlu karakter, tasarım ve fotoğraf oluşturmayı da kolaylaştırır. İleri düzey grafik işleme teknolojisinin bulunması da üç boyutlu tasarımların daha gerçekçi olmasına yardımcı olmaktadır.

Sıfırdan uzmanlık derecesine kadar bilgi ve birikime sahip olmanıza yarayacak bu eğitimler, Codelab Akademi’nin deneyimli eğitmenleri tarafından sunulmaktadır. Bu nedenle eğitim programı özel olarak tasarlanmakta, adayların programdan donanımlı bir şekilde ayrılmaları sağlanmaktadır.

Mimari Kursları Size Ne Kazandıracak?

İş alanının son derece geniş olduğu meslek gruplarından biri olan mimarlık, lisans eğitiminin yanı sıra deneyime dayanan bir meslektir. Bu nedenle mimari becerinin gelişmesine katkı sağlayan eğitimler, size kariyerinizde pusula olur ve bu şekilde alanında son derece başarılı bir mimar olabilirsiniz. Peki, Codelab Akademi’nin mimarlık kursları size ne kazandırır?

 • Mimarlık programlarını ileri düzeyde kullanma deneyimi

 • İki boyutlu ve üç boyutlu modelleme yapma becerisi

 • Yaratıcı ve vizyoner bir düşünce yapısı

 • Yapılara farklı açılardan bakma ve estetiklik kazanma

 • Teknik beceriyi en üst seviyeye çıkarma

 • Projelerin nasıl yönetilmesi gerektiğini öğrenme

 • Yenilikçi bakış açısı ile projelere yön verme

 • Yeni teknolojileri en iyi seviyede hakim olma

Yukarıdaki beceriler ve gelişimlerin tamamına, Codelab Akademi tarafından sunulan eğitimlerle ulaşabilirsiniz. Böylece kendinize en iyi yatırımı yapabilir, mimari alanında hatırı sayılır kişilerden biri olabilirsiniz.

Hangi Eğitimleri Almalısınız?

Mimarlık alanında deneyiminizi artırmak istiyorsanız, bilgisayar tabanlı mimarlık programlarına hakim olmalısınız. Ancak bu tarz programların sayısı oldukça fazla olduğundan, her birine uzmanlık derecesinde hakim olamazsınız. Bunun için kendi alanınıza ve çalışma disiplininize uygun eğitim tercihinde bulunmalısınız. O halde seçim yaparken size yol gösterecek önerilerden bahsedelim.

 • AutoCAD eğitiminden yararlanın. Çünkü AutoCAD, mimarlık alanının en önemli programlarının başında gelir.

 • Çalışma alanınınız hangi yapılar üzerineyse, ona göre seçim yapın.

 • Hangi programda iyiyseniz, o programda daha iyi olmaya çalışın.

 • Mimari deneyiminiz arttıkça, eksik olduğunuz alanlardaki eğitimleri alın.

Yukarıdaki önerilere dikkat etmek, doğru eğitimleri alarak, kendinizi yatırım yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle hızlı deneyim kazanmak için tüm mimarlık kursları ile zaman kaybederseniz, kariyerinizde yanlış bir adım atmış olursunuz.

Mimarlık Kurslarının Oluşturduğu Kariyer Fırsatları

Lisans düzeyinde eğitim aldıktan sonra mimari alanında başarılı bir birey olmak istiyorsanız, belirli kurslara katılmalı, mimarlık deneyiminizi geliştirmelisiniz. İşte bunun için Codelab Akademi tarafından sunulan mimarlık eğitimleri size yol gösterecek ve kariyer fırsatlarını elde etmenize yardımcı olacaktır. Peki, bahsedilen kariyer fırsatları nelerdir?

 • Üst düzey şirketlerde mimar olarak çalışmak

 • Kendi işinizi kurarak, mimari projeler gerçekleştirmek

 • Mevcut işinizde yükselmek

 • Mimari alanında deneyiminizi arttırarak, kendinizi geliştirmek

 • Mimari programlarına hakim olarak, sektörde öne çıkmak

 • Kamu kuruluşlarında faaliyette bulunabilmek

Mimarlık eğitimleri, size kariyer anlamında pek çok ayrıcalık kazandıracak. Bahsedilen kariyer fırsatları da bu ayrıcalıklardan yalnızca bazıları. Bu nedenle mutlaka size uygun eğitimleri almalı, kariyeriniz adına en doğru adımları atmalısınız.

Mimari Kursları Süreci Nasıl İlerler?

Codelab Akademi’nin mimari kursları, pek çok farklı deneyim seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Bunun için ihtiyacınız olan eğitim programını seçerek, eğitime kaydınızı gerçekleştirebilir ve deneyim kazanmaya başlayabilirsiniz. Peki, kurs sürecinden yararlanmak için yapılması gerekenler nelerdir?

 • Öncelikle ihtiyacınız olan kurs belirleyin.

 • Kursa kaydınızı gerçekleştirin.

 • Kurs sürecini eksiksiz şekilde takip edin.

 • Pratik ve teorik eğitimlere özen gösterin ve eğitmenler ile iletişime kalın.

 • Video dersler ve canlı anlatımları eksiksiz şekilde dinleyin.

 • Kariyer önerilerini dinleyin.

 • Kurs sonunda alacağınız sertifikayı CV’nize ekleyin.

Mimarlık kursunun başından sonuna kadar nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsettik. Siz de bu önerilerden yola çıkarak kurs planlamanızı yapabilir, kendinizi geliştirmek adına en doğru adımları atabilirsiniz.

Codelab Akademi Mimarlık Eğitimleri

Codelab Akademi, mimarlık alanında eksikleri olan öğrencilerin eksiklerini tamamlamak ve bu alanda çok daha iyi mimarlar olmalarına yardımcı olmak için çeşitli eğitim programlarını düzenlemektedir. Bu programlarda öğrencilere ilgili program hakkında tüm detaylar öğretilmekte, pratik ve teorik eğitimlere yer verilmektedir. Öte yandan pek çok ayrıcalık da eğitim sürecinde sizinle olacaktır:

 • Online ve yüz yüze eğitimler

 • Uygulamalar ve yeni projeler

 • Teorik bilgiler

 • Video dersler ve canlı anlatımlar

 • Kapsamlı eğitim içerikleri

 • Eğitim sonunda başarı, üstün başarı ve katılım sertifikaları

Yukarıdaki ayrıcalıklar ve çok daha fazlası, mimarlık eğitimleri içerisinde yer almaktadır. Ancak her eğitimin ayrı bir programı olduğundan, mutlaka program ile ilgili bilgi almalı, Formu Doldur alanında fiyatları öğrenmelisiniz. Daha sonra kurs kaydınızı başlatabilir, en özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz. İşte bunun için hemen Codelab Akademi’nin mimari kursları içerisinden kursunuzu seçin ve kaydınızı başlatın. Ardından online ve yüz yüze eğitimler sayesinde mimarlık alanında kariyerinize yeni kazanımlar ekleyebilirsiniz.

"Mimari Eğitimler"

Mimari Eğitimler | En İyi Mimari Eğitim Kursları

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz