Ara: 0 532 749 99 36
Uygun Fiyatlarla Php Codeigniter ile Özel Yazılımlar Yapıyoruz
Aklınızdaki Projeyi Hayata Geçirelim. Bireysel ve Kurumsal Yazılımlar, Özel Mobil Uygulamalar, E-Ticaret Sistemleri ve daha fazlası
Fiyatları Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
Fiyat Alma Formu

Php Codeigniter ile Yazılım Nasıl Yaptırılır ve Geliştirilir

PHP CODEIGNITER İLE ÖZEL YAZILIM YAPTIRMAK

PHP Codeigniter framework’ü alana yönelik literatür taramaları yapıldığında, 1964 yılında kurulan British Columbia Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen bu yazılım dinamik uygulamaların geliştirilebilmesi amacıyla ortaya çıkarılmış web tabanlı uygulama çatısıdır. Bu yazılım kapsamında program kullanıcılarının hızlı bir şekilde proje geliştirmeleri amaçlanmıştır. Bunun yanı sıra proje geliştirmek isteyen yazılıma ilgi duyan kişilere sağlamış olduğu geniş kütüphane alt yapısıyla birlikte zamandan tasarruf edilmesi de bu yazılımın kullanıcılarına sağladığı avantajlardan bir diğeri olduğu söylenebilmektedir. İlk sürümünün 2016 yılının şubat ayının 28. Gününde ortaya çıkarılmasıyla birlikte, MVC mimari stiline göre dizayn edilmesinden kaynaklı yayınlanmasından günümüze kadar büyük ve hızlı bir gelişim sürecini tamamlamıştır.

Mimari desenlerden bahsedilen yazılım mühendisliğinde, mimari açıdan ortaya çıkan sorunlara çözüm önerileri sunan farklı alternatifleri olan bir yazılım desenler topluluğudur. Bir mimari desen, oluşturulacak ana yazılım sistemi için alt bileşen sistemlerinden ve bu alt sistemlerin iç iletişimini sağlayan temel düzlemde ve yapısal biçimdeki organizasyon şema bütünlüklerini ifade etmektedir. Tasarım desenleri ile mimari desenlerin birbirine karıştırılmaması gerekmektedir. Bunun sebebi tasarım desenlerinin, mimari desenlerden daha küçük ölçekli olmasıdır. Mimari desenler diğer desenlere göre daha büyük ve kapsamlı ölçeklere sahiptirler.

9 adet mimari desenden biri olan MVC desen kullanım amacı; Kullanıcılara sunulan karmaşık ve sayıca fazla verilerin, uygulamalarda veri ve gösterim açısından soyutlanarak oluşturulması prensibine dayanmaktadır. Bunun sonucunda mevcut işlenen veriler birbirlerinin etkisi altına girmeden Controller modülü altında veri erişimi ve iş mantığı çerçevesinde çözümlenmektedir.  Codeigniter, PHP (Hypertext Preprocessor) programlama dilinin bir alt bileşiği niteliğinde sayılabilecek flamework’üdür. Bu yazılım lisanslı, Cross platform işletim sistemi dahilinde ve tür olarak da web uygulama iskeleti olarak bilinmektedir.

PHP Codeigniter ile projenizin ihtiyaçlarına ve beklentilerinize yönelik hizmetlerimiz; seçkin üniversitelerden mezun olmuş, gelişime açık, sürekli yazılım alanında kendini güncelleyen, inovatif fikirli ve alanında yeterli tecrübeye sahip uzman ekip arkadaşlarımız tarafından yüksek müşteri memnuniyeti ve yüksek kalite standartları oluşturma ilkeleriyle geliştirilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen CodeLab müşteri destek uzmanlarımız ile iletişime geçiniz.

CODEIGNITER NEDİR ?

PHP Codeigniter frameworkünün geliştirilmeden önceki zamanlarında bir web uygulaması oluşturabilmek için aynı kodlar defalarca uzun uzun yazılarak geliştirme işlemi yapılabilmekteydi. Zaman içerisinde Codeigniter frameworkünün ortaya çıkmasıyla birlikte web uygulama yaptırmak isteyen kişiler veya kurumlardaki geliştiriciler için hem zamandan tasarruf sağlanmıştır hem de aynı kodlar defalarca değil de birkaç kere yazılması yeterli olmaktadır. Frameworkler’in ana amacı kullanıcılarına program içeriğinde başlangıç bloğunun sağlanabilmesidir. Bunun sonucunda oluşturmak istediğiniz web sitesi için yazılması gereken uzun ve aynı fonksiyonlu kodların minimum oranda azaltılmış bir şekilde yazılmasını sağlamaktadır.

PHP’nin en popüler ve en çok tercih edilen Flamework’lerinden birisi de Codeigniter’dır. Codeigniter’ın ana bloğu olan PHP’den kısaca bahsetmek gerekirse; PHP, dinamik içerikli web tabanlı uygulama geliştirmek için sunucuda aktif işlevsellik gösteren programlama dillerinden birisidir. Codeignuter ise; web uygulamalarını daha hızlı ve az kod ile gerçekleştirilmesinin sağlanabildiği bir PHP MVC framework’üdür. PHP alt modülü olan Codeigniter frameworkü kullanıcılarına hazır şablonlu bazı kütüphane avantajları sağlamaktadır. Bu avantajlar kısaca şu şekilde sıralanabilmektedir;

 1. Veri tabanına kolayca bağlanabilmek
 2. İlgili e-posta iletilerinin gönderilebilmesi
 3. Yeni dosyaların yüklenmesi
 4. Seçilen dosyaların yönetim süreçlerinin yapılması

BU FRAMEWORK İLE PROJE GELİŞTİRMEK MÜMKÜN MÜ ?

PHP (Hypertext Preprocessor) Codeigniter frameworkü ile başlıca mobil uygulamalarınızı veya web uygulamalarınızı uzman ekiplerden destek alarak hazır şablonlu olarak yapabilmeniz mümkündür. Codeigniter frameworkünün web uygulamaları içeriğinden gelmesiyle birlikte, web teknolojilerinde bulunan Html tasarım dilinden (Hypertext Markup Language), Javascript, C#, Java ve CSS tasarım dilinden (Cascading Style Sheets) oluşması kullanıcılara ek avantajlar sağlamaktadır. Programın başlıca ilgi gören özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir;

 1. Küçük dosya boyutlarında olması
 2. Yazılımın kullanıcılarına hız konusunda büyük bir avantaj sağlaması
 3. Gevşek bağlarda birbirinden bağımsız bileşenler ile oluşturulmuştur
 4. MVC yazılım mimari desenine sahip olması
 5. Yazılım kütüphanesinin geniş olması, dokümantasyon çokluluk
 6. Projelere özel yerleşik bileşenlere sahip olması
 7. Proje alanlarına yönelik yazılımın genişletilebilir alt yapıya sahip olması
 8. İleri düzey yazılım ve programlama dillerini bilmeseniz bile kolay öğrenilebilme imkânı sağlamaktadır.

ÖZEL YAZILIM YAPTIRMAK GEREKLİ Mİ CODELAB OLARAK SÜREÇLERİNİZ NASILDIR ?

Firmanız veya bireysel projeleriniz için gerçekleştirmek istediğiniz hedefleriniz veya beklentileriniz doğrultusunda bu sorunun cevabı değişmektedir. Eğer projeniz için hızlı, pratik, verimli ve zamandan tasarruf ederek az kod kullanarak uygulamanızı geliştirmek istiyorsanız evet sizlere optimum düzeyde yararlı olabilecek bir yazılım türüdür. Lakin hedefleriniz arasında bahsi geçen kriterlerden birisi mevcut değilse o halde bu yazılımı edinmenizin size bir avantaj sağlamayacağı düşünülmektedir.

Firmanız için Codeigniter yazılımını özel projelendirmek isterseniz, projenin kapsam ve niteliklerine göre süreçsel açıdan değişiklikler göstermektedir. Bu hususta temel olarak yönetsel yani organizasyon açısından proje yönetim süreçlerinin neler olduğundan bahsetmek daha doğru olacaktır. Telem süreçlerimiz şu şekildedir;

 1. İhtiyaçlarınızın belirlenmesi ile birlikte beklentilerinizin listelenmesi
 2. Proje akış şemalarının oluşturulması
 3. Proje aktör ve kullanıcılarının belirlenmesi
 4. Proje şematize çalışmalarının yapılması
 5. Veri tabanı şemalarının oluşturulması
 6. Özel yazılım projesinin içerisinde bulunacak servislerin, bağlantıların, sekmelerin sembolize edilmesi ve yerlerinin belirlenmesi
 7. Projenin yazılım dilinin seçilmesi ve karar verilen programlama diline göre diyagram şemalarının oluşturulması
 8. Projenin sayfalarının oluşturulması ve wire-chart planlarının yapılması
 9. Projenin tüm kapsamlarıyla tamamlanması ve test uzmanlarımız tarafından kontrol edilmesi
 10. Başarıyla geçen projelerin müşteriye teslim edilmesi ve talep edilen eğitim programlarının gerçekleştirilmesidir.

BU FRAMEWORK NE İŞE YARAR ?

Codeigniter frameworkü uygulama geliştirme süreçlerinizin daha hızlı, kolay, az kod kullanımı imkanıyla gerçekleştirmenizi sağlarken aynı zamanda uygulama içine giriş ve uygulama içinde etkileşim hızını artırıcı bir avantaja da sahiptir. Bu da projenizin daha uzun süreler içerisinde etkileşim içerisinde kalınması yönünden diğer firmalara göre ön sıralara taşıyacaktır. Codeigniter bunların dışında daha birçok konuda işinize yarayabilmektedir. Çeşitli alanlarda geliştirmek istediğiniz programları veya uygulamaları geliştirebilme açısından sizlere kolaylık ve zamandan tasarruf sağlamaktadır. Ayrıca uygulama güvenliğinizin de diğer yazılımlara göre daha üst korunaklı bir yapıda olduğu da göz ardı edilmemelidir. PHP Codeigniter ile projelerinizi şekillendirmek istiyorsanız bu konuda en donanımlı ve tecrübeli uzman kadromuz sizlere en kaliteli ve optimum verimlilik sağlayacak fikirleriyle beklemektedirler. Proje bilgileri ve ücretlendirme konusunda detaylı bilgi edinmek için lütfen CodeLab müşteri destek uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

BU FRAMEWORKÜN AVANTAJLARI NELERDİR ?

PHP Codeigniter frameworkünün kullanıcılarına ve geliştiricilerine sağlamış olduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlar başlıca şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Az yer kaplaması
 • Yüksek performanslı olması
 • Konfigürasyon gerektirmeyen bir framework olması
 • Komut satırı kullanmadan sınırsın bir satır dizisine sahip olunması
 • Kısıtlayıcı kodlama kurallarına sahip olmadan esneklik sağlaması
 • Basit kodlama yapabilme imkânı sağlaması
 • Zamandan tasarruf elde etmeniz
 • Hızlı erişime sahip olması
 • Genişletilebilir alt yapısının bulunması
 • Kütüphane yapısının geniş olması
 • MVC mimari yapısında geliştirilmesidir.

PHP Laravel ile Codeigniter kıyaslamasını yapabilmek için lütfen “PHP Laravel İle Özel Yazılım Yaptırmak” adlı makalemizi okuyunuz.

KİMLER KULLANABİLİR ?

PHP Codeigniter frameworkünü uygulama geliştirmek isteyen herkes kullanabilmektedir. Yazılım içerisinde basit bir kodlama bilgisine sahip olmanız bile temel düzeyde uygulama geliştirebilme imkânı sağlamaktadır. İşletmeniz için Codeigniter ile web uygulaması geliştirmek istiyorsanız bu konuda CodeLab olarak tavsiyemiz alanında uzman kişilerle iş birliklerinin yapılması. Aksi takdirde zaman ve maliyet konuları başta olmak üzere çeşitli konularda mağduriyete uğrama olasılığınız bulunmaktadır. Alanında uzman ve tecrübeli ekip arkadaşlarımızla iş birliği içerisinde projelerinizi yönetmek isterseniz lütfen CodeLab müşteri destek uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

"Php Codeigniter ile Yazılım Nasıl Yaptırılır ve Geliştirilir"

Diğer Başlıklar

Php Codeigniter ile Yazılım Yaptırmak, Geliştirmek - CodeLab

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz