Ara: 0 532 749 99 36
Uygun Fiyatlarla Java Dili ile Özel Yazılımlar Yapıyoruz
Aklınızdaki Projeyi Hayata Geçirelim. Bireysel ve Kurumsal Yazılımlar, Özel Mobil Uygulamalar, E-Ticaret Sistemleri ve daha fazlası
Fiyatları Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
Fiyat Alma Formu

Java ile Özel Yazılım Nasıl Yaptırılır ve Geliştirilir

JAVA İLE ÖZEL YAZILIM YAPTIRMAK

Java genel olarak bir hesaplama ortamı ve programlama dilidir. C ve C++ temellerinden doğup zamanla bu iki uygulamadan daha fazla kullanılan verimlilik açısından daha gelişmiş bir kütüphane niteliğinde sayılabilmektedir. Günümüzde Java, kullanım oranlarındaki artış ile bilişim sektöründe en büyük pazara sahip olan yazılımdır. Java uygulamasının bir olumsuz yanı çalışma alanındaki zamanın ve uygulama birleştiricilerinin Java masaüstü sürümünün bulunmadığı takdirde çalışmamasıdır. Bu sebeple her şeyden önce Java kullanılacaksa, masaüstü sürümünün de bulunması gerekmektedir.

Java uygulamalarına bireysel sahip olmak için Java’nın kendi internet sitesi aracılığıyla erişim sağlayıp indirebilme imkanınızın bulunmasıdır. Ücretsiz bir şekilde edinilen Java programında istenildiği gibi gelişimsel süreçleri yapılabilmektedir. Java için genel olarak 9 kullanım alanı bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 1. Masaüstü için GUI (Grafiksel Kullanıcı Arayüzü) Uygulamaları Geliştirme
 2. Web Uygulamaları Tasarlama
 3. Mobil Uygulamaları Geliştirme
 4. Kurumsal Uygulamalar Oluşturma
 5. Bilimsel Uygulama Geliştirme
 6. Büyük Veri Teknolojileri Geliştirme
 7. Web Sunucuları ve Uygulama Sunucuları Oluşturma
 8. Gömülü Sistemler Depolama
 9. Finans Sektörü İçin Sunucu Uygulamaları Oluşturma

ÖZEL YAZILIM GELİŞTİRMEK NASIL OLUYOR ?

Özel yazılım geliştirmek günümüz teknolojilerinde birçok kurum veya kuruluş tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda uygulama geliştiricileri için de bireysel nitelikteki kişiler içinde ortak tercih edilme sebebidir. Bunun nedeni en büyük avantajlarının çoklu erişim imkânı sağlaması, güvenli bir sisteme sahip olması, kolay kullanım olanağının olması ve mevcut sisteminize entegre edilerek değişim imkanınızız bulunmasıdır.

Özel yazılım geliştirmek isteyen müşterilerimiz öncelikle hangi alana yönelik proje çalışması yapmak istediklerine karar vermelidirler. Daha sonra bu alana yönelik CodeLab uzman yazılım ekiplerinden istek ve beklentilerine yönelik planlama takvimi oluşturmaları gerekmektedir. Bu aşamayla birlikte fizibilite çalışmaları yapılmasının firmalar için büyük bir avantaj sağladığı uzman ekiplerimizce saptanmıştır. Bunun sebebi geliştirilecek alana yönelik çeşitli platformlarda mevcut alt yapının incelenmesi ve ağ kullanıcılarının beklentileriyle ne kadar örtüştüğünün tespit edilmelidir. Bu hususta sizleri verimlilik açısından öne çıkaracak ve sürdürülebilirliğinize maliyet kayıpları yaratmadan ulaşılabilme imkanınızın realitedeki gerçekliğidir. Eğer projeniz ve projenizden beklentileriniz senkron ve gerçekçilik ilkeleri içerisindeyse uzman ekiplerimiz tarafından ihtiyaçlarınız doğrultusunda planlama ve uygulama geliştirme aşamaları yapılmaktadır. Daha sonra bu özel yazılım projenizin test işlemleri yapılmaktadır. Başarıyla sonuçlanan test işlemlerinden sonra proje optimizasyonu yapılarak teslim etme süreci gerçekleşmektedir. Son adım ise geliştirilen özel yazılımın eğitim süreçlerinin uygulanmasıdır.

Özel yazılım yaptırmak isteyen müşterilerimiz bu hizmetten birçok farklı alan için yararlanabilmektedirler. Örneğin özel yazılım ile web sitesi yaptırabilirken aynı zamanda özel yazılım ile mobil uygulama da üretimi de yapılabilmektedir.

 

 

ÖZEL YAZILIM GELİŞTİRMEK GEREKLİ Mİ ?

Özel yazılım geliştirmek bilişim sektörünün doğduğu ve gelişime geçtiği ara evrelerde genel olarak ihtiyaç duyulmayan bir hizmet alanı iken günümüzde internet mecralarında piyasa koşullarının değişmesi ve teknolojik gelişmelerin herkes tarafından aktif kullanılmasıyla birlikte büyümek, yeni müşteri portföylerine ulaşabilmek ve rekabet ortamında sürdürülebilirliği devam ettirebilmek açısında önemli bir özellik olarak görülebilmektedir. Bu hususta öncelik verilmesi gerekilen konu işletmenizin veya tüzel kişiliğinizin hedeflerinin ne olduğunun doğru bir şekilde ortaya konulması gerekmektedir. Eğer piyasadaki standart yerinizi koruyup, gelişmek ve büyümek istemiyorsanız bu noktada özel yazılım yaptırarak maliyet, zaman ve performans alanlarına yoğunlaşmanızın bir hükmü bulunmamaktadır. Lakin yeni müşteri portföyleriyle gelişmek, yenilenmek ve mevcut pazar payınızı artırmak istiyorsanız bu noktada alanında uzman ekiplerle iş birliği yapıp firmanız veya kendiniz için özel yazılım geliştirmeniz size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Hedefleriniz doğrultusunda büyümek, rakiplerinize oranla avantaja sahip olmak istiyorsanız alanında yeterli seviyelerde bilgi birikimi ve tecrübesi bulunan CodeLab uzman yazılım ekiplerimizle iletişime geçerek gerçekleştirmek istediğiniz projelere yönelik istek ve beklentilerinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Uzman ekiplerimiz sizler için en iyisini ve en verimli geliştirici planlamaları yaparak yüksek müşteri memnuniyeti elde etmeniz için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

PROFESYONEL UYGULAMA GELİŞTİRMEK İÇİN SÜREÇLERİNİZ NELERDİR ?

CodeLab olarak kaliteli hizmet verme anlayışımızla ve uzman kadromuzla yola çıktığımız 2013 yılından itibaren hizmetlerimiz için standart bazı süreçlerimiz bulunmaktadır. Tüm hizmetlerimiz için ortak bazı aşamalarımız şu şekilde sıralanabilmektedir;

 1. Müşteri isteklerinin, ihtiyaçlarının ve beklentilerinin ne olduğunun kavranması
 2. Bu istek ve beklentilere yönelik planlamaların oluşturulması
 3. Planlanan taslak projenin ücretlendirilmesi
 4. Projelerin zaman çizelgeleri, piyasa ihtiyaçları vb. konularının araştırılıp incelenmesi
 5. Projenin geliştirilme ve tasarım aşamalarının müşteriyle düzenli aralıklarla iletişime geçilerek senkron bir şekilde adım adım titizlikle yapılması
 6. Proje bitiminden sonra uzman ekiplerimizce test işlemlerinin yapılması
 7. Başarılı ile sonuçlanan test işleminden sonra gerekli optimizasyonların uygulanması
 8. Hizmet sonu kullanıcı eğitimlerinin yapılması
 9. Hizmet sonu belirlenen süreler içerisinde ücretsiz teknik desteğin sağlanmasıdır.

Bunun yanı sıra özel proje geliştirmek isteyen müşterilerimiz için hizmet aşamalarımız şu şekildedir;

 1. İhtiyaçlarınızın ve beklentilerinizin belirlenmesi
 2. İhtiyaç ve beklentilere yönelik uzman ekiplerimizce iş akış planlarının oluşturulması
 3. İş akış planı oluşturulduktan sonra projeye yönelik kullanıcıların ve aktörlerinin tespit edilmesi (admin, satıcı, müşteri gibi)
 4. Proje içerisinde kullanıcıların işlevlerinin şemalandırılması
 5. Tüm hususlar göz önünde bulundurularak veri tabanı şemalarının oluşturulması
 6. Ortaya konmak istenen projenin en verimli bir şekilde işlevselliğini sürdürebilmesi adına uzman yazılım ekiplerimizce programlama dilinin seçilmesi ve bu seçilen yazılım diline göre proje şemalandırılmasının yapılması (Örneğin; Java, C#, Javascript gibi)
 7. Projeniz kapsamında Java dilini kullanarak yazılım yaptırmak istiyorsanız ayriyetten Netbeans programı kullanılmaktadır.
 8. Projenin tam yetkinlikte gerçekleştirilmesi için sayfa sayısının ve wire-chart’larının çıkarılması
 9. Planlama ve organizasyon süreçlerinden sonra gerekli gerçekleştirme çalışmalarının yapılmasına başlanması
 10. Proje için ekran ve tasarım süreçlerinin ortaya konması aşaması (UX/UI)
 11. Proje süreçlerinin tamamlanıp müşteriye teslim edilmesi
 12. İhtiyaç halinde hizmet sonu eğitimlerinin verilmesidir.

BU DİL İLE NELER GERÇEKLEŞTİRİLİR ?

Java kullanımının günümüzde yaygınlaşmasının ve vazgeçilemez programlama dili olmasının sebeplerinin başında yüksek performans ve güvenilirlik ilkelerine sahip olmasıdır. Bu kritik öneme sahip ilkeler doğrultusunda mobil telefonlar, bilgisayarlarımız, web sitelerimiz ve daha birçok alanda kullanımı aktifleştirilmiş bir yazılım dilidir.

Java programlama diliyle istenilen her şey yapılabilmektedir. Bu noktada programlama bilginizin yeterli seviyelerde olması gerekmektedir. Başlıca Java ile yapılabilecek işlevler maddelendirilirse şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Masaüstü için Grafiksel Kullanıcı Arayüzü (GUI) Uygulamaları Geliştirme
 • Web Uygulamaları Tasarlama
 • Mobil Uygulamaları Geliştirme
 • Kurumsal Uygulamalar Oluşturma
 • Bilimsel Uygulama Geliştirme
 • Büyük Veri Teknolojileri Geliştirme
 • Web Sunucuları ve Uygulama Sunucuları Oluşturma
 • Gömülü Sistemler Depolama
 • Finans Sektörü İçin Sunucu Uygulamaları Oluşturma

YAZILIM FİYATLARINIZ NELERDİR ?

CodeLab olarak hizmet ücretlendirme politikalarımız, proje yoğunluğu ve hizmet alanı başta olmak üzere birçok kriter göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır. Hedeflediğiniz projelerinizin doğru süreçler içerisinde ücretlendirilebilmesi için lütfen CodeLab müşteri destek uzmanlarımızla iletişime geçinizi.

UYGULAMA FİYATLARI NASIL OLUŞTURULUR ?

Diğer hizmetlerimizde olduğu gibi Java kullanımıyla oluşturulan projelerinizdeki ücretlendirme ilkelerimiz başlıca şu şekildedir;

 1. Projenizin oluşturulmasında destek sağlayan personel sayısı
 2. Projenizin sayfa sayısı
 3. Projenizin tahmini bitiş süresi
 4. Projenizin teknik zorluğu
 5. Projenizde ek hizmetlerin olup olmadığı

 

"Java ile Özel Yazılım Nasıl Yaptırılır ve Geliştirilir"

Diğer Başlıklar

Java ile Özel Yazılım Yaptırmak, Geliştirmek - CodeLab

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz