Ara: 0 532 749 99 36
Uygun Fiyatlarla Mobil Uygulamalar Geliştiriyoruz
Aklınızdaki Projeyi Hayata Geçirelim. Bireysel ve Kurumsal Yazılımlar, Özel Mobil Uygulamalar, E-Ticaret Sistemleri ve daha fazlası
Fiyatları Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
Fiyat Alma Formu

Profesyonel Mobil Uygulama Şirketi Nedir ve Mobil Uygulama Firmaları Neler Yapar

Bu yazıda profesyonel mobil uygulama şirketi nedir ne gibi hizmetler sağlar ve bu konuda firmalardan ne gibi destekler alabilirim, bu konulara açıklık geitrmeye çalıştık. Mobil uygulama geliştirme aşamaları nelerdir bu konuda hizmet veren ajanslar veya firmalar ne gibi projeler yapabilmektedirler veya ne gibi hizmetler hangi ekiplerce yapılmaktadır. Bu ve bunun gibi başlıkları bu yazıda sizlere anlatmaya çalıştık.

Profesyonel Mobil Uygulama Şirketi Nedir ve Neler Yapar

İşletmeler için satış, pazarlama ve muhasebe departmanlarının kritik öneme sahip olduğu sektör ayırt etmeksizin bilinmektedir. Bu kapsamda firmalar ürettikleri ürünlerin veya sundukları hizmetlerin en iyi ve stratejik açıdan müşteri kanalları ile paylaşılabilmesini istemektedirler. Bu sebeple günümüzde ölçek ayırt etmeksizin tüm işletmeler internet platformları ile müşteri portföylerini genişletip firmalarının marka bilinirliliğini ve sürdürülebilirliklerini optimum verimlilikle gerçekleştirmek istemektedirler. Bu hususlar dikkate alındığında akla gelen ilk proje kendilerine ait özel geliştirilmiş bir web sitesi oluşturmaktır. Bunun yanı sıra mobil uygulama alanında yetkin ve stratejik düşünebilen uzmanlarla iş ortaklıkları kurup faaliyetlerini gerçekleştirmek istemektedirler. Bu paralellikte çeşitli platformlardan mobil uygulama şirketi veya mobil uygulama firması araştırmaları yapmaktadırlar. CodeLab olarak sektörde sahip olduğumuz prestij ile birlikte sizlere butik yazılıma yönelik çeşitli hizmet alanlarımız ile ortaklık kurmak için hali hazırda beklemekteyiz. Detaylı bilgi için CodeLab müşteri destek uzmanlarımız ile iletişime geçebilir veya “Hazır Mobil Uygulama Yaptırmak” blog makalemizden bilgi edinebilirsiniz.

Başlıklar Halinde Mobil Uygulama Firmaların sağladığı Hizmetler;

 • Hibrit Mobil Uygulama: Mobil uygulama geliştiren firmalar müşteri ihtiyaçlarına göre geliştirilecek uygulama eğer hibrit bir uygulama ise bu konuda hizmet verebilmektedir. Hibrit uygulama kısaca özetlenecek olur ise; mobil aplikasyonun bir web sitesi üzerinden hizmet vermesi durumudur. Bir web sitesini kullanarak görüntüleme ve etkileşim sağlayan uygulamalara hibrit uygulamalar denmektedir.
   
 • Yerel Mobil Uygulama: Mobil uygulama geliştiren şirketler müşteri ihtyaç ve talepleri doğrultusunda eğer yerel bir uygulama yapılması istenmiş ise bu konuda destek verebilmektedirler. Yerel uygulamaları kısaca özetleyecek olur isek; mobil aplikasyonların bir web sitesi üzerinde değil de tamamen cihaza kaydedilmiş kodlar üzerinden servisler vasıtasıyla kullanıcılar ile etkileşime geçmesi durumuna yerel uygulamalar denmektedir. Yerel uygulamaları geliştirmek nispeten hibrit uygulamalara göre hem daha maliyetli hem de daha zordur diyebiliriz.
   
 • Kurumsal Mobil Uygulama: Mobil uygulama geliştiren firmaların bir diğer hizmet kolu da kurumsal mobil uygulamalardır. Bu uygulamaları kurumun tanıtımını yapan uygulamalardan tutun, kurum ile ilgili kullanılacak olan etkinlik uygulamalarına kadar çok geniş bir spektrumda değerlendirebiliriz.
   
 • Bireysel Mobil Uygulama: Bireysel mobil uygulamalar bu firmaların verebildikleri bir diğer hizmet konu başlığıdır. Bireyler veya kişiler yaptırmak istedikleri uygulamaları anlatarak istekleri doğrultusunda aplikasyon geliştirilmesi sağlanmaktadır.


 

HİZMETLER

ORTALAMA FİYATLAR

Hibrit Mobil Uygulama

30.000 - 250.000 TL

Yerel Mobil Uygulama

80.000 - 500.000 TL

Kurumsal Mobil Uygulama

15.000 - 150.000 TL

Bireysel Mobil Uygulama

15.000 - 150.000 TL

 

En İyi Mobil Uygulama Firmaları İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

En iyi mobil uygulama firmaları ile çalışmanın bir çok avantajı bulunmaktadır. geliştirmek istediğiniz şirket mobil uygulamanız için bilişim sektöründe hizmet sunabilen birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan alanında ödül almış ve uzman, yetkin, inovatif fikirler ortaya koyabilen ve projelerinizin güvenliğine dikkat eden yazılım şirketleri ile iletişime geçip projelerinizi teslim etmeniz sizlere birçok avantaj sağlamaktadır. En iyi mobil uygulama şirketleri ile çalışmanın avantajlarından genel olarak bahsedecek olursak şu şekilde sıralanabilmektedir;

 1. Projelerinize ve firmanıza yönelik zamandan kayıp yaşamamış olursunuz
 2. Uzman ekiplerle çalışmanın sonucunda yüksek performanslı projeler ortaya çıkarılmış olur
 3. Beklenmedik maliyetlerin meydana gelme olasılığı yoktur
 4. Projelerinize yönelik istekleriniz ve beklentileriniz tam olarak karşılanabilmektedir
 5. Sektörünüze yönelik uzman ekiplerce yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda olası risk unsurları minimuma indirilmiş veya tamamen ortadan kaldırılmış olur
 6. Proje iş takip sürecini kolayca yapabilme imkânı sağlamaktadır
 7. Hızlı iletişim kurabilme imkânınız bulunmaktadır
 8. Kolay erişilebilirlik ile projelerinize yönelik zaman kaybı yaşamadan etkin çözümlendirme süreçleri sunulabilmektedir
 9. Marjinal projeleriniz eşliğinde marka bilinirliliğinizi ve müşteri portföyünüzü genişletebilme olasılığınız yüksektir

Başlıca sıralanan avantajların yanı sıra çeşitli sektörel avantajları da bulunmaktadır. Bu noktada önemli olan 2 husus vardır. Birincisi proje fikrinizin sektöre yönelik beklentileri karşılayıp karşılamadığının analiz edilmesi, ikincisi ise mevcut projenize yönelik alanında uzman ve ödüllü ekiplerle çalışmanızdır. CodeLab olarak projelerinize yüksek verimlilik ve performans sağlama garantimiz ile yazılım öncüleri arasında bulunmaktayız. Konu ile ilgili teknik veya yönetimsel ilkelerimizi öğrenmek için lütfen CodeLab müşteri destek uzmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Mobil Uygulama Firma Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Projelerinize yönelik uygulama şirketi seçimini yaparken dikkat edilmesi gereken bazı temel noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar özetle şu şekilde verilebilmektedir;

 • Firmanın alanındaki tecrübe yıl sayısı
 • Firmanın personel sayısı
 • Firmanın alana yönelik bilgi birikiminin yeterli olup olmadığı
 • Firmanın yazılım sektöründe gerçekleştirilen ilgili programlardan ödül sahibi olup olmadığı
 • Firmada bulunan, projelerinizi emanet edeceğiniz ilgili uzmanların ödüllü olup olmadığı
 • Projelerinize yönelik gelişimci ve yenilikçi fikirlerin ortaya konulup konulmadığı
 • Proje maliyetlerinin hesaplanma ilkeleri
 • Yazılım firmasının sahip olduğu referanslar

Bir yazılım şirketiyle uzun soluklu iş ortaklıkları kurmak istediğinizde başlıca bu hususlara dikkat etmeniz firmanızın beklenmedik mağduriyetlere uğramaması açısından son derece önem arz etmektedir. CodeLab olarak 2013 yılından beri yapmış olduğumuz projelerde global referanslara sahip olmamız ve diğer yazılım firmalarına oranla hizmet kapasitemizin geniş olması CodeLab’ın tercih edilmesini sağlamaktadır. Projelerinize yönelik fiyat teklifi veya detaylı bilgi almak için CodeLab müşteri destek uzmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Mobil Uygulama Şirketi İçin Yazılım Kapsamı Neye Göre Değişmektedir?

Native uygulama veya hibrit uygulama ya da web tasarımı veya danışmanlık hizmetleri olsun fark etmeksizin 2013 yılından itibaren firma politikalarımız çerçevesinde sektörde bir ilki gerçekleştirerek yazılım alanında öncü olmayı başardık. Tüm butik hizmetlerimiz de olduğu gibi uygulama geliştirme hizmetlerimizde de kapsam olarak aynı ilkeler doğrultusunda ilerlemekteyiz. Genel olarak proje zorluğu fark etmeksizin temel hizmetlerimiz de dahil maliyetleri sizlerle paylaşmamız firmanıza avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sağlamış olduğumuz hizmet sonu destek politikamız da sizlere bir diğer avantaj olarak sunulmaktadır. Tüm projelerimizde destek, kolay iletişim ve hızlı çözüm önerileri standart olarak firmanıza sağladığımız avantajlardır. Yazılım sektöründe faaliyet gösteren birçok firma proje sonrasında ücretsiz hizmet ve destek sağlamamaktadır. Bu konuda şirket kültürümüz gereği projelerinizi kendi projelerimiz gibi benimseyip en iyi şekilde sonuçlandırmayı hedeflemekteyiz. Profesyonel mobil uygulama firması olarak A'dan Z'ye her türlü yazılım için Codelab destek verebilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen CodeLab müşteri destek uzmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Mobil Uygulama Yapan Şirketlerle Çalışırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazılım yapan işletme tercih ederken dikkat etmeniz gereken başlıca noktalar şunlardır;

 • Mağduriyete uğramamak adına sektördeki yerinin analiz edilmesi
 • Olası bir risk faktörü karşısında tutumlarının ne olacağı
 • Projelerin benimsenip benimsenmediği
 • Şirket politikaları ile tutumlarının paralellik gösterip göstermediği

Bir yazılım firması ile ortaklık kurmadan önce ilk dikkat edilmesi gereken noktaların başlıca bu şekilde olduğu CodeLab yönetim ekiplerince düşünülmektedir. Bunların yanı sıra birçok hususta bulunmaktadır. Genel bilgilendirme amacıyla “En İyi Yazılım Ajansı” ve “Özel Yazılım Yapan Şirketler” adlı blog makalelerimizi incelemeniz tavsiye edilmektedir. Daha kapsamlı teknik veya danışmanlık sorularınız için CodeLab müşteri destek uzmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Mobil Uygulama Yapan Firma İçin Maliyetlerler Nedir?

Projenize veya yararlanmak istediğiniz hizmet alanına yönelik ücret skalaları değişiklik göstermektedir. Tabi bu konuda genel yazılım sektöründeki diğer firmalar da ele alındığında tüm prosesler değişiklik göstermektedir. Sonuç olarak her firmanın kendi belirlemiş olduğu misyon, vizyon ve hedefleri birbirlerinden farklıdır. Bu kapsamda CodeLab olarak kuruluşumuzdan itibaren belirlediğimiz her 3 tarafında mağdur edilmeyeceği stratejik politikalarımız ile sizlere butik ve yüksek verimlilikli hizmet verme konusunda sektörün öncüleri arasında yer edinmeyi başarmış bulunmaktayız.

CodeLab olarak projelerin maliyetlendirmesini başlıca şu hususları göz önünde tutarak hesaplamaktayız;

 • Sayfa sayısı
 • Proje genelinde faaliyet gösterecek uzman kişi sayısı
 • Proje zorluğu
 • Proje tahmini bitiş süresi
 • Uygulamanın türü

Projelerinize yönelik CodeLab da süreçleri ve ücretlendirmeyi öğrenebilmek adına lütfen müşteri destek uzmanlarımız ile iletişime geçiniz. Ayrıca genel bilgilendirme amacıyla “Mobil Uygulama Fiyat Hesaplaması” blog makalemizi de incelemeniz tavsiye edilmektedir.

Profesyonel Mobil Uygulama Firması İle Nasıl Çalışabilirim?

Bulunduğumuz sektöre getirmiş olduğumuz yeniliklerle birlikte seçkin üniversitelerden mezun olmuş, alanında yeterli tecrübeye ve bilgi birikimine sahip, stratejik ve inovatif kararlar alabilen, projelerde titizlikle ve profesyonellikle çalışan freelance ekip arkadaşlarımız ile sizlere butik hizmet vermekteyiz.

Sektörde Ön Plana Çıkmak İçin Neler Tavsiye Edersiniz?

Bu hususta işletme bütçeniz göz önüne alınarak bulunduğunuz sektörde ön plana çıkmak için yazılım alanında alanın da uzman ve ödüllü firmalarla çalışmanız tavsiye edilmektedir.

Bu alandaki ajansları bulmak zor mu?

Uygulama yapan şirket bulmak oldukça basittir. Lakin alanında yeterli bilgi birikimine sahip, gelişime açık, titizlikle profesyonel işler ortaya koyan uzmanlar bulmak oldukça zordur. Bu noktada titizlikle çalışarak kurmuş olduğumuz ekip sayesinde sizlerin bu hususta zorlanmadan hizmet alabilmenizi sağlamaktayız.

Neden Codelab Tercih Ediliyor?

Bu hususta şirket ilkelerimizi kurulduğumuz andan itibaren oluşturduk ve tüm ekip arkadaşlarımızı bu noktayı göz önünde bulundurarak tercih ettik. Bunun dışında alana yönelik kullanılan programlama dilleri veya yazılımlar (Objective-C, Swift, React Native, Flutter, Javascript, Typescript vs.) konusunda her daim kendini yetiştirebilen ve bu alana özel ilgi duyan personel tercih etmemiz hizmet kalitemizin de yüksek olmasını sağlamaktadır. Sektörde denenmemişi deneyerek maliyetleri bölüşmemiz ilkesiyle de sıklıkla tercih edilen ödüllü bir yazılım firması olmaktayız.

"Profesyonel Mobil Uygulama Şirketi Nedir ve Mobil Uygulama Firmaları Neler Yapar"

Diğer Başlıklar

İyi Mobil Uygulama Şirketi: Profesyonel Mobil Uygulama Firması

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz