Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 6 Kontenjan
PHP & MySQL Eğitimi
[8 Hafta] [Canlı Eğitim]

PHP & MySQL Eğitimi sunucu tabanlı yazılım ve veritabanı algoritmaları gibi teknolojiler hakkında uzmanlaşmak veya deneyim sahibi olmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  8 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  2 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  9/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Eğitimde Öğrenilecek Teknolojiler

PHP

MySQL

VSCode

Sublime

PHP ve MySQL Kursu Eğitimi

Web programlama alanında kariyer hedefi olanlar için son derece önemli bir programlama dili olan PHP ile veri tabanı yönetim sistemi olan MySQL’in öğretileceği PHP & MySQL eğitimi programı, Codelab Akademi’nin uzman kadrosu ile sizinle. Eğitim sürecinde kaynak kodu düzenleme için VSCode ile Sublime kullanılacak olup, eğitim programı 8 hafta sürecektir. Nesne yönelimli bir programlama dili olan PHP, HTML kodlarının içine gömülebildiğinden, web programlamada öne çıkmaktadır. Codelab Akademi ise bu eğitim sayesinde sizi PHP ile MySQL konusunda uzmanlaştırmaktadır.

PHP Nedir?

Hypertext Preprocessor kelimelerinin kısaltmasından oluşan PHP; web tabanlı, nesne yönelimli, açık kaynak kodlu ve HTML içine gömülebilme özelliğine sahip bir programlama dilidir. Özellikle web programlamada çok sık kullanılan PHP, sunucu taraflı iletişimlerin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için tasarlanmıştır. Dinamik web sitelerinin oluşturulması için kullanılan programlama dili, açık kaynak kodlu olduğundan sürekli geliştirilmekte ve yeni özellikler kazanmaktadır.

PHP Ne İşe Yarar?

Pek çok farklı programlama dili bulunmakta ve özelliklerine göre kullanıldıkları alan değişiklik göstermektedir. PHP de açık kaynak kodlu olması, web alanında kodlama imkanı vermesi, HTML içine gömülebilmesi sebebiyle özellikle sunucu tabanlı web programlamada tercih edilmektedir. Peki, PHP’nin avantajları nelerdir?

 • Sunucu Taraflı: Web tabanlı programlamanın gerçekleştirilmesini sağlayan programlama dili, bunu sunucu tarafından anlık olarak gerçekleştirmektedir.

 • Web Sitesi Yönetimi: Web sitesi tasarlamanızı mümkün hale getiren PHP, aynı zamanda web sitesi için panel oluşturmanızı ve içerikleri ilgili panel üzerinden yönetmenizi sağlar.

 • WordPress Yönetimi: PHP ile kodlanmış içerik yönetim sistemi olan WordPress’i daha etkili kullanmanızı sağlar ve dinamik web siteleri oluşturmanızı kolaylaştırır.

 • Uygulamalar: Özellikle veri tabanı bağlantısına sahip olan uygulamaların tasarlanmasında sıklıkla tercih edilmekte, kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Çok yönlü olmasının yanında kullanıcılarına pek çok kolaylığı da sunan PHP, ücretsiz bir programlama dili olmakla birlikte öğrenmesi de son derece kolaydır. Bu nedenle kariyer hedefi web programlama alanında olanlar için PHP eğitimi son derece değerli. Tabii ki web programlama denince işin içerisinde veri tabanı da yer alıyor. MySQL ise en etkili veri tabanı yönetim sistemlerinin başında geliyor.

MySQL Nedir?

İlişkisel veri tabanı yönetim sistemlerinden bir tanesi olan MySQL, 1995 yılında kullanıma sunulmuş olup, o tarihten itibaren en etkili ve kolay veri tabanı yöntemi sistemi halini almıştır. Açık kaynaklı bir veri tabanı yönetimi sunan MySQL, ücretsiz olduğundan herkes tarafından kullanılabilir. MySQL sayesinde depolanması gereken tüm verileri bir arada toplayabilir ve son derece hızlı raporlama yapabilirsiniz. İşte bu nedenle veri tabanı yöntemi denince akla ilk olarak MySQL gelmektedir. PHP söz konusu olduğunda ise tercih edilmesi gereklilikten ziyade zorunluluktur.

MySQL Ne İşe Yarar?

Kullanım alanı son derece geniş olan MySQL; hızlı ve güvenilir olması sebebi ile milyonlarca web sitesinde tercih edilmektedir. Güçlü bir yapıya sahip olduğundan, veri tabanı yönetiminin gerektiği tüm alanlarda MySQL’den yararlanılabilir. Peki, ne işe yarar?

 • Açık kaynaklı olduğundan daima geliştirilebilir.

 • Yüksek güvenlik sağlar ve bu durum web sitesi sahipleri için bir ayrıcalıktır.

 • Verilere hızlı ulaşmanızı sağlar.

 • PHP ile aktif ve verimli olarak kullanılabilir.

 • Veri tabanı kullanılan hemen her alanda tercih edilebilir.

 • Veri bütünlüğünü sağlamada bir numaradır.

Az sayıda veriden yüksek miktarda veriye kadar hemen her türlü veri kümesini depolama özelliğine sahip olan MySQL, bu özelliği sebebi ile özellikle web tabanlı yönetimlerde tercih edilmektedir. İşte bunun için PHP ve MySQL kursu son derece avantajlı. Çünkü bu kurs sayesinde hem PHP’yi ileri düzeyde öğrenebilecek hem de ilişkisel veri tabanı yönetimine hakim olabileceksiniz.

En İyi PHP & MySQL Eğitimi

Web programlamada en çok tercih edilen dillerin başında gelen PHP, veri tabanı yönetim sistemi olan MySQL ile Codelab Akademi’nin sunduğu eğitim programının kapsamı içerisindedir. PHP ve MySQL kursunun amacı sizi web programlamada uzmanlaştırmak, kendi web projelerinizi geliştirmenizi sağlamak ve veri tabanı yönetiminde uzmanlaşmanıza yardımcı olmaktır. Bunun için kapsamlı bir eğitim programı düzenlenmiş olup eğitim programında teorik ve pratik derslere yer verilmektedir.


Web programlamanın temelinde HTML yatar. PHP de HTML diline gömülebilme özelliği taşıdığından, web alanında kariyer hedefi olanlar için benzersiz bir eğitimdir. Eğitim boyunca web programlamanın temelden ileri düzeye öğretilmesi hedeflendiğinden, PHP ve MySQL eğitimi programı kapsamlı hale getirilmiştir. Uzman eğitmenlerin verdiği teorik derslerin yanı sıra uygulamaların da bulunması, PHP alanında deneyim seviyenizi en üst konuma getirecek.

PHP ve MySQL Kursu İçeriği

Dinamik web siteleri tasarlamak istiyor ve web programlama alanında deneyimli bir yazılımcı olmayı hedefliyorsanız, o halde Codelab Akademi’nin kursu tam size göre. Kursun içeriğinde PHP’nin ve MySQL’in temelden uzmanlığa öğretilmesi hedeflenmekte olup ileri düzey web programlama uzmanı olmanız için dersler verilmektedir. Şimdi Codelab Akademi’nin PHP ve MySQL kursu içeriğinden söz edelim.

Temel PHP Eğitimi

PHP’nin temellerinin öğretildiği eğitim programının birinci kısmında VSCode kurulumu ve Sublime kullanımı gibi konulara da değinilecektir. PHP’nin temel kodları, HTML5 ve temel CSS gibi konular bu aşamada öğretilecektir. Ayrıca web programlamanın dinamikleri, eğitim sürecinde nelerin öğretileceği ve nasıl adımların uygulanacağı da temel PHP eğitimi içerisinde yer alacaktır.

İleri PHP Eğitimi

Eğitimin bu aşamasında PHP’nin ileri düzey kullanımı hedeflenmektedir. Bunun için ileri düzey kodlama adımlarına geçilmektedir. Veri Türleri, Operatörler, Sabitler, Diziler, Kontrol Yapıları, Fonksiyonlar, Matematiksel İşlemler, Form İşlemleri, MySQL’e Giriş, MySQL Kullanma, Veri Tabanı Oluşturma ve bunun gibi adımlar, ileri düzey PHP eğitimi konuları içerisinde bulunmaktadır.

Üst Düzey PHP Eğitimi

PHP’nin en kapsamlı şekilde öğretildiği aşamadır. Bu aşamada PHP ile ileri düzey kodlama yapılmakta, çeşitli projeler hayata geçirilmektedir. Teorik eğitimlerin bulunmasına karşın daha çok pratik eğitimler verilmekte, çeşitli uygulamalar ile katılımcının uzmanlaşması hedeflenmektedir. Ayrıca bu aşamada Kütüphane Oluşturma, Class Yapısı, MVC Yapısı, Framework Oluşturma, Oturum Denetimi, İleri Düzey MySQL Kullanımı, E-Ticaret ve Blog Projeleri Geliştirme gibi çeşitli konular anlatılacaktır. Bu aşama tamamlandıktan sonra katılımcı PHP ve MySQL’de uzmanlaşabilecek, gelişimini hızlandırabilecektir.

Kimler PHP ve MySQL Eğitimi Almalıdır?

Yazılım alanında kendini geliştirmek isteyenler ve yazılımın web boyutunda kariyer hedefi olanlar için benzersiz bir seçenek olan PHP, açık kaynak kodlu ve nesne yönelimli olması sebebi ile tercih edilmektedir. Peki, kimler bu eğitim programından yararlanmalıdır?

 • Kariyerini web programlama alanında sürdürmek isteyenler

 • WordPress tecrübesi olanlar

 • İleri düzey web geliştirme projelerine katılmak isteyenler

 • Web geliştirmenin veri tabanı boyutunda da yer almak isteyenler

 • Temel bilgisayar becerisine sahip olanlar

 • Eğitim sürecini takip edebilecek ve uygulamaları gerçekleştirebilecek bilgisayarı olanlar

PHP, köklü ve son derece avantajlı bir programlama dilidir. Bu nedenle PHP öğrenmek, özellikle web programlama boyutunda size pek çok ayrıcalık kazandıracaktır. İşte bunun için PHP & MySQL eğitimi son derece değerli.

Codelab Akademi PHP & MySQL Eğitimi

Deneyimli eğitmen kadrosu ile yazılım dünyası için pek çok eğitim sunan Codelab Akademi, PHP ve MySQL kursu ile de yanınızda. Temelden ileri düzeye PHP ve MySQL öğrenmenizin hedeflendiği kurs programında pek çok teorik ve pratik bilgi olmakla birlikte eğitim sonunda kariyer desteği de sağlanmaktadır. Ayrıca eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara başarı, üstün başarı ve katılım sertifikaları da teslim edilecektir. O halde siz de Codelab Akademi PHP ve MySQL eğitimi programına dahil olabilir, kapsamlı eğitim içeriklerimiz ile bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
PHP & MySQL Eğitimi
Başvuru Formu
PHP & MySQL Eğitimi

PHP ve MySQL Kursu Eğitimi: PHP Öğren, MYSQL Eğitimi - Codelab

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz