Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 5 Kontenjan
Network Uzmanlığı Eğitimi (CCNA, HUAWEI, HP)
[12 Hafta] [Canlı Eğitim]

Network Uzmanlığı Eğitimi cisco teknolojileri, ağ kurulumu, algoritmaları ve temel prensipleri hakkında uzmanlaşmak veya deneyim sahibi olmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  12 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  3 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  9/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Network Uzmanlığı Eğitimi

Bilişim teknolojileri ve IT alanının hızla gelişim kaydetmesi sebebi ile pek çok farklı meslek grubu ortaya çıkmaya başladı. Network (ağ) ve sistem uzmanlığı da bu mesleklerden bir tanesi. Çünkü her geçen gün ağ kullanımı daha yoğun bir hal aldığından, kullanılan ağların güvenliği de bu meslek grubunda çalışan kişilere aittir. Codelab Akademi de network uzmanlığı eğitimi sayesinde sizi bu alanda geliştirmekte ve uzmanlaşmanıza yardımcı olmaktadır. Eğitim programında CCNA, HUAWEI ve HP network eğitimleri bulunmakta ve eğitimler uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Network Uzmanlığı Nedir?

Ağ uzmanlığı ya da sistem uzmanlığı olarak da adlandırılan network uzmanlığı; şirketler ya da kişilerin kullandığı ağlarda ortaya çıkan problemlerin tespit edilmesi, saldırıların önlenmesi, bertaraf edilmesi ve veri hırsızlıklarının engellenmesi gibi çalışmaları içermektedir. Bu alanda çalışan kişilere de ağ, sistem ya da network uzmanı adı verilmektedir. İnternet ortamında çeşitli sistem ve ağların sorunsuz çalışması şirketlerin kâr ve başarı düzeylerini etkilediğinden, şirketlerin bu alanda uzmanlaşan kişiler ile çalışması gereklilikten ziyade zorunluluk halini almıştır. İşte bunun için network uzmanlığı eğitimleri verilmekte ve uzmanlar yetiştirilmektedir.

Network Uzmanları Ne İş Yapar?

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan kişilerin network uzmanı olarak çalışması mümkündür. Ancak yalnızca ilgili bölümlerden mezun olmanız üst düzey deneyime sahip olacağınız anlamına gelmez. Bu nedenle mutlaka kendinizi geliştirmeli ve network uzmanlığı kursu programlarından yararlanmalısınız. Peki, network uzmanının temel sorumlulukları nelerdir?

 • İhtiyaç Belirleme: Uzman, çalıştığı şirketin network ihtiyaçlarını belirlemeli ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda plan oluşturmalıdır.

 • Network Yönetimi: Şirketin kullandığı ağların planlanması, yönetimi, kurulumu ve bakımı gibi tüm süreçler, network uzmanlarının sorumluluğundadır.

 • Network Güvenliği: Ağın güvenliği, saldırılara karşı önlemlerin alınması, güncelleştirmelerin gerçekleştirilmesi ve olası saldırıların bertaraf edilmesi, network uzmanının görevlerindendir.

 • Network Bakımı: Kullanılan ağlar belirli aralıklarla denetlenmeli ve aksaklıklar tespit edilmelidir. Daha sonra ilgili aksaklıkların bertaraf edilmesi için çeşitli düzenlemeler ve bakım çalışmaları gerçekleştirilmelidir. Bu sorumluluklar network uzmanlarına aittir.

Network uzmanı olmak için yalnızca lisans ve lisansüstü eğitim almak yeterli değildir. Bunun yanı sıra network uzmanlığı alanında kariyer hedefi olanların network uzmanlığı kursları ile kendini geliştirmesi, kariyeri adına son derece önemlidir. Yalnızca lisans ve lisansüstü eğitim başarı için yeterli bir faktör değildir.

En İyi Network Uzmanlığı Eğitimi

Bilişim sektöründeki firmalarda sistem ve network uzmanlığı alanında faaliyette bulunmak ve ağ konusunda uzmanlaşmak için düzenlenen bu eğitim programı, uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilmektedir. Eğitim programında teorik ve pratik eğitimler bulunmakta olup eğitimlerin tamamı kapsamlı içeriklere sahiptir. Bunun yanı sıra eğitimde üç farklı network uzmanlığı üzerinde ilerlenmektedir. CCNA, HUAWEI ve HP network eğitimleri programın içerisinde bulunmaktadır.


İnternet dünyasında cihazların aynı ağ üzerinde uyumlu, sorunsuz ve güvenilir bir şekilde çalışması için network uzmanlarına ihtiyaç vardır. Network uzmanları ağlarda meydana gelen sorunları tespit etme, giderme, ağların güvenliğini temin etme ve bakımlarını gerçekleştirme gibi konularda çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu eğitim programı ise CCNA, HUAWEI ve HP network teknolojilerinde uzmanlaşma imkanı sunmakta, kapsamlı bir eğitim programından yararlanmanıza imkan sağlamaktadır. Kurs programı ise toplamda 12 hafta (3 ay) sürmekte olup, teorik ve pratik dersleri bünyesinde barındırmaktadır.

Network Uzmanlığı Eğitimi İçeriği

Şirketlerin tüm şubeleri arasında ağ üzerinden haberleşme ve cihaz etkileşimi ile ilgili işlemleri ağ (network) uzmanları gerçekleştirir. Bu nedenle network uzmanlarının tüm ağlar hakkında bilgi sahibi olması, ağların bakımını sağlaması ve güvenliğini temin etmesi, temel görev ve sorumlulukları arasında yer almaktadır. İşte Codelab Akademi’nin network uzmanlığı kursu programında size bu beceriler kazandırılmakta; CCNA, HUAWEI ve HP network teknolojilerinde uzmanlaşmanıza yardımcı olunmaktadır.

Temel Network Uzmanlığı Dersleri

Eğitimin ilk aşamasını oluşturan temel network uzmanlığında, ağları tanımak ve CCNA, HUAWEI ile HP network teknolojileri hakkında temel bilgi edinmeniz sağlanmaktadır. Bu kapsamda Temel Donanım, Kurulum ve Konfigürasyon, Bilgisayar Ağları ve Ağ Cihazları, Sanallaştırmaya Giriş, Network Cihazları, Kablolama Türleri ve Temel Ethernet Ağ Kurulumu gibi pek çok eğitim verilmekte, eğitim programında bunun gibi onlarca farklı konu bulunmaktadır.

İleri Network Uzmanlığı Dersleri

Network uzmanlığında adım adım yükselmenizi ve çeşitli uygulamaları gerçekleştirmenizi sağlayan aşamadır. Bu aşamada ağların güvenliği ve bakımı ile ilgili çeşitli teorik ve pratik konular işlenmektedir. Fiziksel ve Mantıksal Topoloji, Anahtarlama, TCP/IP Protokol, Ağ Adresleme, Yönlendirme, TCP Bağlantısı Kurma, IP Adres Ayarları, Config Dosyasını Yönetme, VLAN İşlemleri, VLAN Ayarları, Port Güvenliği, RIP İncelemesi, EIGRP Kavramı ve Ayarları ile Kimlik Yönetimi gibi onlarca farklı konu, ileri network uzmanlığının içerisinde yer almaktadır. Ayrıca HP, HUAWEI ve CCNA network teknolojilerine ait tüm dinamiklerini de öğrenebilmektesiniz.

Gelişmiş Network Uzmanlığı Dersleri

Ağ yönetimi ve ağları korumak ile ilgili üst düzey dersler, bu aşamada yer almaktadır. Bunun için ağlarda aktif uygulamalar yapabilecek, öğrendiklerinizi uzman eğitmenlerle uygulayabileceksiniz. Sunucu Sanallaştırma, Kurumsal Veri Yedekleme, Server Yönetimi, Ağ Bakımları, Firewall Kavramları, Wildcard Maskesi, WAN Bağlantı Tipleri, PPP İncelemesi, PAP ve CHAP Ayaları, Kablosuz Ağ Teknolojileri, Kablosuz Ağ Oluşturma, DevOps Öğrenme, DevOps Yönetimi ve bunun gibi pek çok farklı konu, üst seviye network uzmanlığı için gereklidir. Codelab Akademi de sizi tüm bu konularda uzmanlaştırmakta, network alanında önemli bir uzman olmanıza yardımcı olmaktadır.

Neden Network Uzmanı Olmalısınız?

Ağ veya sunucuda pek çok farklı durumda ortaya çıkan sorunları tespit etmek ve bu sorunları bertaraf ederek ağ güvenliğini sağlamak, network uzmanlarının sorumluluğundadır. İçerisinde bulunduğumuz internet çağında ise network uzmanlarına olan ihtiyaç fazla. Çünkü her şirketin ağlarının güvenliği son derece önemli. Aksi durumda bir saldırı ile tüm ağ sistemi çökertilebilir, veri kaybı yaşanabilir. Peki, neden network uzmanı olmalısınız?

 • Az kişinin uzmanlaştığı bir alanda uzmanlaşmak

 • Yüksek gelirli bir işte çalışmak

 • Önemli şirketlerde faaliyette bulunmak

 • Kendinizi geliştirerek ağ teknolojilerinde üst seviyeye ulaşmak

Network uzmanlığı eğitimi, sizi ağ yönetimi ve ağ güvenliği gibi alanlarda uzmanlaştırmakta, önemli şirketlerde önemli pozisyonlarda çalışmanıza imkan sağlamaktadır. İşte bunun için Codelab Akademi’nin network uzmanlığı kursu programına kaydolarak, ağ alanındaki deneyiminizi arttırabilirsiniz.

Kimler Network Uzmanlığı Eğitimi Alabilir?

Network alanında uzmanlaşmak istiyorsanız, aldığınız lisans eğitimlerinin yanı sıra farklı eğitim programlarına da dahil olmalısınız. Bu şekilde ağ teknolojilerini kavrayabilir, uzmanlaşma sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Peki, network uzmanlığı eğitimi kimler için uygundur?

 • Network ve sistem alanında kariyer hedefi olanlar

 • Kablolu ve kablosuz ağ teknolojilerini öğrenmek isteyenler

 • HP, HUAWEI ve CCNA network teknolojilerini öğrenmek isteyenler

 • Temel bilgisayar becerisine sahip olanlar

 • Kurs sürecini başından sonuna kadar takip edecek ve uygulamaları gerçekleştirebileceği bilgisayara sahip olanlar

Codelab Akademi’nin uzman eğitmenleri sizi network alanında uzmanlaştıracak, tüm ağ teknolojilerini öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Codelab Akademi Network Uzmanlığı Eğitimi

Uzman eğitmenler tarafından verilen toplamda 12 hafta (3 ay) süren eğitim programında teorik ve pratik dersler bulunmaktadır. Eğitimler kapsamlı içeriklere sahip olmakta ve tüm ağ teknolojilerini tanımanız sağlanmaktadır. Öte yandan eğitim programını başarıyla tamamlayan katılımcılar başarı, üstün başarı ve katılım sertifikası almaya hak kazanmaktadırlar. Siz de hemen Codelab Akademi network uzmanlığı eğitimi programına kaydolarak ağ teknolojilerinde uzmanlaşabilir, kapsamlı kurs içeriklerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
Network Uzmanlığı Eğitimi (CCNA, HUAWEI, HP)
Başvuru Formu
Network Uzmanlığı Eğitimi (CCNA, HUAWEI, HP)

Network Uzmanlığı Eğitimi | CCNA, HUAWEI ve HP

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz