Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 2 Kontenjan
MongoDB Eğitimi
[4 Hafta] [Canlı Eğitim]

MongoDB Eğitimi yapılandırılmış veri algoritmaları, veri depolama ve optimizasyonu hakkında uzmanlaşmak veya deneyim sahibi olmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  4 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  1 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  9/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Eğitimde Öğrenilecek Teknolojiler

Linux Commands

NoSQL

JSON

MongoDB Eğitimi

Açık kaynak kodlu bir veri tabanı çözümü olarak adlandırılan MongoDB, C++ ile geliştirilmiştir. İlişkisel olmaması ile dikkat çeken bu veri tabanı teknolojisi, pek çok farklı büyük şirketin back-end geliştirme süreçlerinde aktif olarak kullanılıyor. MongoDB aracının aktif ve verimli bir şekilde kullanılabilmesi için ölçeklenebilir tasarım inşa edilmiş olup, son derece yüksek esneklik ortaya çıkarılmıştır. İşte günümüz teknolojisinde back-end ve daha pek çok farklı alanda kullanılan MongoDB, Codelab Akademi tarafından öğretiliyor. Siz de MongoDB eğitimi programına dahil olarak uzman eğitmenlerden ayrıcalıklı içerikleri öğrenebilir, rakiplerinizden farklılaşabilirsiniz.

MongoDB Nedir?

İlişkisel veri tabanlarından tamamen farklı olan NoSQL veri tabanı, MongoDB olarak adlandırılır. Yani ilişkisel olmayan veri tabanı teknolojisi olarak bilinen MongoDB, verilerin sistemde JSON yapıda tutulmasına imkan sağlamaktadır. Ayrıca MongoDB sayesinde veriler tablolar halinde tutulabilir. Bunun yanı sıra verilerin belge olarak saklanması da mümkündür. Depolama alanından tasarruf ve daha yüksek performans gibi pek çok ayrıcalığı da kullanıcılarına sunan MongoDB, bu sebeple pek çok şirket tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. İşte bunun için MongoDB kursları her geçen gün daha fazla talep edilmektedir.

MongoDB Nerelerde Kullanılır?

Kullanılma oranı yüksek olan ve kullanıcılarına yüksek performans imkanı sağlayan MongoDB, belge tabanlı veri tabanı çözümü olarak göz önünde bulunmaktadır. Kullanım kolaylığı, esneklik ve geçici sorgu desteği gibi pek çok farklı avantaj da MongoDB’nin neden kullanılması gerektiğini kanıtlıyor. Peki, son dönemde popülerleşen veri tabanı çözümü olan MongoDB’nin kullanım alanları nerelerdir?

 • E-Ticaret Uygulamaları: Sorgu işlemlerini son derece hızlı bir şekilde gerçekleştiren MongoDB, bu sebeple ürün sayısı fazla olan e-ticaret uygulamalarında sıklıkla tercih edilmektedir.

 • Veri Karmaşalarından Kurtulmak: Özel veri formatlarını destekleyen MongoDB, bu sayede karmaşık veri kümelerinin etkin bir şekilde yönetilmesini sağlamaktadır.

 • Oyunlar: Oyunlarda kullanıcı sayısının fazla olduğundan, performans öne çıkar. Bunun için oyunlarda yüksek veri tabanı performansı MongoDB ile sağlanmaktadır.

 • Sosyal Medya Platformları: MongoDB’nin en sık kullanıldığı alanlardandır. Çünkü yüksek kullanıcı sayısı ve kullanıcı yönetimi için MongoDB’nin büyük ayrıcalıkları vardır.

İlişkisel olmayan veri tabanı çözümü olarak uzun bir süredir tercih edilen MongoDB, önemli şirketlerde aktif olarak kullanılıyor. Henüz az kişinin uzmanlaştığı bir alan olduğundan, MongoDB’de uzmanlaşmak, kariyer yönetiminiz için son derece değerli. Codelab Akademi’nin deneyimli eğitmenleri size sıfırdan MongoDB eğitimi vereceği için siz de bu veri tabanı teknolojisinde uzmanlaşabilecek, rakiplerinizden farklılaşabileceksiniz.

En İyi MongoDB Eğitimi

Güvenilir ve esnek yapılı bir veri tabanı yönetim sistemi olarak dikkat çeken MongoDB, genel maksatlı olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. NoSQL bir veri tabanı sistemi olduğundan eğitim programında NoSQL, Linux Commands ve JSON teknolojileri de bulunuyor. Uzman eğitmenler sizi tüm bu teknolojiler hakkında bilgilendiriyor ve MongoDB ile veri tabanı yönetimi konusunda uzmanlaşmanıza yardımcı oluyor. Üstelik MongoDB kursu içerisinde hem teorik hem de pratik eğitimler bulunduğundan, ayrıcalıklı bir eğitim süreci geçirebiliyorsunuz.


Eğitim programı toplamda 4 hafta (1 ay) sürmekte olup, uzman eğitmenler tarafından uygulanmaktadır. Programda teorik ve pratik eğitimler bulunduğundan, öğrendiğiniz bilgileri uygulayacak pek çok farklı projeye de imza atabileceksiniz. Öte yandan MongoDB eğitimi sürecini başarıyla tamamlayan katılımcılar başarı, üstün başarı ve katılım sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Ayrıca eğitim programını tamamlayan katılımcılara uzman eğitmenler tarafından kariyer desteği sağlanmakta ve kariyerlerini en doğru şekilde yönetmeleri konusunda tavsiye verilmektedir.

MongoDB Eğitimi İçeriği

Veri tabanı alanında kendini geliştirmek isteyenler ve back-end deneyimine yeni beceriler ekleme isteğinde olanlar için tasarlanan eğitim programı toplamda 4 hafta sürmektedir. Konular haftalara eşit olarak dağıtılmış olup teorik ve pratik eğitimler dengeli şekilde gerçekleştirilmektedir. Öte yandan Linux Commands, NoSQL ve JSON dersleri de eğitim programında bulunuyor. Bu şekilde MongoDB dersleri sizi uzmanlaştırma konusunda yardımcı olacak, deneyim seviyenizi bu şekilde arttırabileceksiniz.

Temel MongoDB Dersleri

Eğitim programının ilk aşamasında MongoDB’nin temellerini öğrenebilecek, NoSQL, Linux Commands ve JSON hakkında temel bilgileri edinebileceksiniz. Bunlara ek olarak Server Kurulumu, Compass Kurulumu, Veri Tipleri, Dizi Kavramı, Veri Biçimlendirme (JSON, XML, YAML vb.), Veri Özetleme ve bunun gibi pek çok temel MongoDB dersleri eğitim programında yer almaktadır.

İleri MongoDB Dersleri

MongoDB hakkında ileri düzeyde bilgi öğrenmeye başladığınız aşamayı oluşturmaktadır. Bu aşamada Yeni Belge Ekleme, Belge Bulma, İç İçe Belgeler, Belge Silme, Belge Güncelleme, Temel Sorgular, İleri Düzey Sorgular ve İlişkiler, MongoShell, CRUD İşlemleri ve Karmaşık Query Oluşturma gibi pek çok ders, eğitim içeriğinde yer almaktadır. Uzman eğitmenler bu aşamada size çeşitli uygulamalar göstermekte, öğrendiklerinizi uygulamanızı kolaylaştırmaktadır.

Gelişmiş MongoDB Dersleri

Veri tabanı çözümü olan MongoDB’nin gelişmiş düzeydeki derslerinde pek çok farklı uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar sayesinde bu teknolojide uzmanlaşabiliyorsunuz. Ayrıca bu aşamada Uygulama Oluşturma, DBA, Yedek Alma, IP Yetkisi Verme, Select-As-Where-Order By, Select-Left Joın-Is Not Null ve Doküman Yapısı gibi pek çok konu bulunmaktadır. Konuların sayısı bunlarla sınırlı kalmamakta, eğitim programında detaylı konu bilgisi yer almaktadır.

Neden MongoDB Kursu Almalısınız?

Gelişmiş veri tabanı yönetim sistemi, esnek yapısı ve ölçeklendirilme olanağı sayesinde MongoDB üst düzey şirketler tarafından aktif olarak kullanılıyor. Oyunlar, sosyal ağlar ve e-ticaret uygulamaları başta olmak üzere onlarca farklı alanda kullanılan bu teknoloji, yüksek gelir elde etmenin de kapılarını sonuna kadar aralıyor. Çünkü MongoDB eğitimleri ile uzmanlaşan kişiler az kişinin uzmanlaştığı bir alanda deneyim sahibi olduklarından, şirketlerin bir numaralı tercihleri arasında yer alıyor. Peki, neden bu eğitim sürecinden yararlanmalısınız?

 • Veri tabanı alanında uzmanlaşmak

 • Karmaşık veri kümelerini yönetmek

 • Back-end alanında gelişim kaydetmek

 • Verileri esnek bir şekilde yönetmek

 • Az kişinin uzmanlaştığı bir alanda uzmanlaşmak

 • Yüksek gelir elde etmek

 • MongoDB, NoSQL ve JSON alanında deneyim sahibi olmak

Codelab Akademi tarafından oluşturulan MongoDB eğitimi programında pek çok içerik yer alıyor. Siz de bu programa dahil olduğunuzda ilgili tüm içeriklere ulaşabilecek, ayrıcalıklı bir eğitim süreci geçirebileceksiniz.

Kimler MongoDB Eğitimi Almalıdır?

Son dönemin en popüler veri tabanı teknolojilerinden olan MongoDB, şirketlerin tercih ettiği bir teknoloji. Bu nedenle MongoDB alanında uzman kişilere ihtiyaç oldukça fazla. İşte bu sebeple MongoDB öğrenerek siz de rakiplerinizden farklılaşabilir, bir adım öne çıkabilirsiniz. Peki, MongoDB eğitimleri kimler için uygundur?

 • Veri tabanı alanında kariyer hedefi olanlar

 • MongoDB teknolojisi hakkında temel bilgisi olanlar

 • NoSQL, Linux Commands ve JSON alanında deneyimli olmak isteyenler

 • Temel bilgisayar becerisine sahip olanlar

 • Kurs sürecini takip edecek yeterli vakti olanlar

MongoDB kursu programına dahil olmak için herhangi bir ön şart bulunmuyor. İstekliyseniz ve bu alanda kariyer hedefiniz varsa siz de Codelab Akademi’nin kurs programına dahil olabilirsiniz.

Codelab Akademi MongoDB Eğitimi

Deneyimli eğitmenleri ile pek çok alanda eğitim düzenleyen Codelab Akademi, teorik ve pratik derslerle katılımcıları MongoDB alanında uzmanlaştırmaktadır. Öte yandan kurs programında katılımcıları deneyimli hale getirecek pek çok ders bulunduğundan, yalnızca MongoDB değil JSON, Linux Commands ve NoSQL konularında da bilgi sahibi olabileceksiniz. O halde siz de hemen kurs programına dahil olun ve avantajlı fiyatlarla en iyi MongoDB eğitimi programından yararlanma fırsatını yakalayın.

Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
MongoDB Eğitimi
Başvuru Formu
MongoDB Eğitimi

MongoDB Eğitimi | En İyi MongoDB Kursu

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz