Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 1 Kontenjan
MATLAB & Simulink Eğitimi
[8 Hafta] [Canlı Eğitim]

Matlab & Simulink Eğitimi sistem modelleme, simülasyonu ve sistem görselleştirme konuları hakkında uzmanlaşmak veya deneyim sahibi olmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  8 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  2 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  9/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Eğitimde Öğrenilecek Teknolojiler

MATLAB

C

Simulink

MATLAB & Simulink Eğitimi

Grafik programlama ortamı olarak dikkat çeken Simulink, MATLAB tabanlı bir blok diyagram ortamı şeklinde ifade ediliyor. Modelleme, simülasyon ve görselleştirme gibi konularda son derece önemli bir araç olan Simulink, kullanım alanının geniş olması sebebi ile de tercih ediliyor. Fiziksel olarak test etmenin maliyetli olması sebebi ile popülerleşen Simulink gibi araçları öğrenmek isteyenlerin sayısı bir hayli fazla. İşte bunun için Codelab Akademi’nin MATLAB Simulink eğitimi programı sizin için düzenlenmiş olup, içeriği tamamen sıfırdan öğrenmeye yönelik olarak oluşturulmuştur.

MATLAB Nedir?

Dördüncü nesil programlama dili olarak dikkat çeken MATLAB, pozitif bilim ya da mühendislik gibi alanlarda sıklıkla kullanılan bilgisayar programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüksek performans özelliğine sahip olan MATLAB, grafiksel veri gösterimi ve bilimsel hesaplamalar gibi alanlarda kullanılıyor. Mühendislik alanında sıklıkla kullanıldığından, 2D ve 3D grafik çizimleri, MATLAB ile çok rahat ve etkili şekilde gerçekleştirilebilir. MATLAB Simulink sayesinde ise veri grafiğe dönüştürülür ve böylece hem boyutu hem de renginin ayarlanabilmesi mümkün olur.

MATLAB tabanlı bir grafik programlama aracı olan Simulink, yalnızca grafik işlemlerinde değil simülasyon ve modelleme konusunda da benzersiz bir seçenektir. Verilerin etkileyici ve açıklayıcı olarak grafiğe dökülmesi için tercih edilen Simulink, sistemlerin modellenmesi için de birebirdir. Bu nedenle Simulink eğitimleri sizi hem modelleme alanında uzmanlaştırır hem de mühendislik alanında rakiplerinizden farklılaşabilirsiniz. İşte bu aşamada Codelab Akademi’nin MATLAB Simulink kursu son derece önemli. Bu kurs sayesinde Simulink aracının tüm özelliklerini öğrenebilir, siz de uzmanlık seviyesine ulaşabilirsiniz.

Özellikle mühendislik alanında simülasyon sistemlerinin öneminin her geçen gün artması, fiziksel modellemelerin maliyetinin yüksek olması, simülasyonları devreye sokmuştur. Simulink ise bu konuda benzersiz bir seçenek. Tabii ki Simulink’i bağımsız bir program olarak görmek mümkün değildir. Çünkü ancak MATLAB ile kullanılabilir. Çalışma klasörü, alanı ve yolu MATLAB’dan alınmakta, MATLAB’ın komut penceresi Simulink tarafından kullanılmaktadır. İşte bu sebeple MATLAB ile Simulink’i ayrı tutmak gerekir. Ancak Simulink teknik olarak MATLAB olmadan faaliyetini gerçekleştiremez. Peki, neden bu programlama dili ve simülasyon aracını öğrenmelisiniz?

 • Mühendislik alanında rakiplerinizden daha farklı olmak

 • Simülasyon yapmak ve simülasyon çalışmalarına katılmak

 • Çalışan simülasyonların hangi sonuçları ortaya çıkardıklarını analiz etmek

 • Sistemleri modelleme konusunda deneyim kazanmak

 • Önemli şirketlerde önemli görevlerde bulunmak

MATLAB Simulink, her geçen gün daha popüler olmakta ve başta mühendislik öğrencileri olmak üzere pek çok alanda tercih edilmektedir. Ancak MATLAB Simulink’i öğrenmek için uzman eğitmenlerden ya da eğitim kurumlarından destek almak gerekir. Codelab Akademi ise size aradığınız profesyonelliği ve üstün eğitim anlayışını MATLAB & Simulink eğitimi ile ulaştırmakta, ayrıcalıklı bir süreç geçirmenize yardımcı olmaktadır.

Mimarlar, mühendisler ve yazılımcılar için son derece önemli bir eğitim programı olan MATLAB Simulink eğitimleri, kapsamlı ve etkili içerikleri bünyesinde barındırmaktadır. Codelab Akademi ise düzenlediği eğitim programında hem MATLAB’ı hem de Simulink’i derinlemesine öğretmekte, bu alanda sıfırdan uzmanlığa ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Özellikle Simulink kendi başına kullanılamadığından ve MATLAB’ın mutlaka öğrenilmesi gerektiğinden, Codelab Akademi’nin eğitim programı bu durum gözetilerek tasarlanmıştır. Böylece etkili ve verimli MATLAB Simulink kursu sürecinden geçebilirsiniz.


MATLAB dördüncü nesil programlama dillerinden bir tanesi olarak dikkat çeker. Ancak eğitim programında C dili de bulunuyor. Bu şekilde daha etkili programlama gerçekleştirilebilmekte, katılımcıların bilgi ve becerileri gelişmektedir. Eğitim programı toplamda 8 hafta (2 ay) sürmekte olup teorik ve pratik eğitimler bulunmaktadır. Hem MATLAB hem de Simulink için önemli olan pratik dersler olacağından, uzman eğitmenlerimiz onlarca farklı uygulama gerçekleştirerek, size her detayı aktaracaktır.

MATLAB sayesinde kullanılan Simulink aracı, mimarlar ve mühendisler için hayat kurtarıcı özelliklere sahip. Bu şekilde sürükle bırak teknolojisi ile son derece verimli sonuçlar elde edilebilmekte, simülasyonlar ve modellemeler en kapsamlı şekilde tasarlanabilmektedir. İşte bunun için Simulink eğitimi son dönemin en çok talep edilen yazılım ve tasarım eğitimleri arasında yer alıyor. Peki, MATLAB & Simulink eğitimi içeriğinde neler var?

MATLAB Dersleri

Eğitimde en önemli bölüm MATLAB’dan oluşuyor. Çünkü MATLAB’ı iyi öğrenmek, Simulink’i etkili kullanmak için son derece önemli. Bu kapsamda MATLAB eğitiminde; MATLAB Algoritması, Değişkenler, Matematiksel İşlemler, Görselleştirme, Fonksiyon Oluşturma, İfadeler, Sayılar, Vektörler ve Matrisler gibi onlarca farklı konu öğretilmekte, katılımcıların MATLAB programlama dilinde uzmanlaşmaları sağlanmaktadır. Ayrıca bu süreçte Simulink dersleri ve C dersleri eşzamanlı olarak yürütülmekte, katılımcıların eğitim programından maksimum verimi almaları hedeflenmektedir.

Eğitimin bir diğer önemli bölümü ise Simulink’tir. MATLAB’ı kavradıktan sonra simülasyon, modelleme ve görselleştirme yapmak mümkün hale gelir. Böylece Simulink dersleri içerisinde; Simulink Arayüzünü Tanıma, Simulink Kontrol Kütüphanesi, Diferansiyel Denklemler, Sistem Dinamiği, Otomatik Kontrol Temelleri, Veri Transferi, Simülasyon Yapma, Modellemeler, Görselleştirme ve çok daha fazla konu bulunmaktadır. MATLAB ile ilgili dersler ve C konuları de Simulink dersleri sırasında öğretilmekte, üç farklı ders eşzamanlı olarak devam ettirilmektedir. Ayrıca katılımcılar için pek çok farklı proje ve uygulama hayata geçirildiğinden, eğitim tamamlandığında katılımcıların donanımlı olmaları en büyük amaçtır.

C Dersleri

Eğitim programının adı MATLAB & Simulink eğitimi olarak bilinse de bu eğitim programında C derslerine de yer verilmektedir. Hızlı, taşınabilir ve pek çok farklı platforma uygun olan programlama dili, bu eğitim programında kullanılmaktadır. MATLAB ve Simulink dersleri sırasında derslerin daha verimli geçmesi için yararlanılan C programlama dili, uygulamaların da kalitesini arttırmaktadır.

Neden Bu Eğitimden Yararlanmalısınız?

Eğitim, Codelab Akademi’nin profesyonelleri tarafından verilmekte olup, kapsamlı bir eğitim programı hazırlanmıştır. Bunun için hem teorik hem de pratik içeriklere eğitim boyunca ulaşmanız mümkündür. Bu şekilde MATLAB Simulink eğitimi sürecinden etkin ve verimli şekilde yararlanabileceksiniz. Peki, bu eğitim programını neden Codelab Akademi’den almalısınız?

 • Kaliteli Eğitim: Eğitimler uzman eğitmenler ve etkili eğitim programı sayesinde verildiğinden, eğitim programının başından sonuna kadar kaliteli bir süreç geçirebilirsiniz.

 • Kapsamlı İçerik: MATLAB ve Simulink ile ilgili tüm konular eğitimin içeriğinde bulunmakta ve eğitimin süresi 8 haftadan oluşmaktadır. Ayrıca dersler C programlama dili ile desteklenmektedir.

 • Sertifika: Codelab Akademi tarafından eğitim sonunda katılımcılara katılım, başarı ve üstün başarı sertifikaları takdim edilmektedir.

 • Kariyer Desteği: Katılımcıların eğitim programı sonunda kariyerlerini en iyi şekilde yönetebilmeleri için uzman eğitmenlerimiz tarafından kariyer desteği sağlanmaktadır.

MATLAB & Simulink eğitimi programını başarıyla tamamlayan katılımcılar kariyerlerini kamu ve özel kuruluşlarda sürdürebilirler. Çünkü Codelab Akademi’nin sertifikaları tüm kamu ve özel kuruluşlarda geçerlidir.

MATLAB Simulink kursu ile siz de simülasyon, modelleme ve görselleştirme alanında deneyim seviyenizi arttırabilir, yeni beceriler kazanabilirsiniz. Üstelik eğitim programında teorik ve pratik içerikler bulunduğundan hem öğrenecek hem de öğrendiklerinizi uygulama şansına sahip olabileceksiniz. O halde siz de hemen Codelab Akademi MATLAB Simulink eğitimi programına kaydınızı yaptırabilir, deneyimli eğitmenlerden kapsamlı eğitim alabilirsiniz. Üstelik avantajlı kurs fiyatlarından yaralanma ve taksitli ödeme yapma imkanına da sahipsiniz.

Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
MATLAB & Simulink Eğitimi
Başvuru Formu
MATLAB & Simulink Eğitimi

MATLAB & Simulink Eğitimi | En İyi MATLAB Simulink Kursu

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz