Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 2 Kontenjan
Linux Eğitimi
[4 Hafta] [Canlı Eğitim]

Linux Eğitimi işletim sistemi yönetimi, algoritmaları, sunucu komutları ve diğer işletim sistemi komutları hakkında uzmanlaşmak veya deneyim sahibi olmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  4 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  1 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  9/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Eğitimde Öğrenilecek Teknolojiler

Unix

Linux Commands

Terminal

Linux Eğitimi

Güvenli ve açık kaynak kodlu oluşu Linux’u Windows ve macOS işletim sistemlerinden ayıran en önemli özellik. Bu sayede Linux geliştirilebilme ve düzenlenebilme imkanına sahiptir. Bu durum aynı zamanda Linux işletim sistemini güvenli yapan en önemli özellik. İşte Codelab Akademi de internet sunucularında sıklıkla tercih edilen Linux işletim sistemi ile ilgili eğitim programını deneyimli eğitmenleri ile sunmaktadır. Linux eğitimi içerisinde Linux Commands, Unix ve Terminal dersleri de bulunmakta olup, eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları teslim edilecektir.

Linux Nedir?

Linux, internet dünyasında Windows ve macOS ile birlikte en çok kullanılan açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Windows ve macOS işletim sistemlerinden farklı olarak Linux işletim sisteminin açık kaynak kodlu olması, özelleştirilebilmesini sağlamakta ve güvenliği ön olana çıkarmaktadır. Bilgisayarlardan akıllı telefonlara, ev aletlerinden otomobillere kadar pek çok alanda kullanılan Linux, hayatımızın en önemli parçalarından biri haline gelmiştir. Öte yandan bilgi teknolojileri alanında da aktif olarak kullanılan Linux, kurumsal iş planlarında büyük konfor sağlamaktadır.

Linux İşletim Sistemi Ne İşe Yarar?

Gömülü sistemler, masaüstü ve mobil cihazlar, sunucular ve bilgi işlem ortamları gibi onlarca farklı alanda kullanılan Linux, son derece güvenilir ve geliştirmeye açık bir işletim sistemidir. Bu da Linux işletim sisteminin tüm altyapısını görebileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz anlamına gelir. Peki, Linux’un avantajları ve faydaları nelerdir?

 • Güvenlik Sağlar: Linux’u diğer işletim sistemlerinden ayıran en önemli özelliği güvenilir olmasıdır. Bu sayede kötü amaçlı yazılımlar ya da saldırılara karşı çok daha korumalı ve güvenilirdir.

 • Açık Kaynaklıdır: Açık kaynak kodlu olması, düzenlenebilir ve geliştirilebilir olmasını sağlamaktadır. Bu da daima özgür bir kullanımı ortaya çıkaracaktır

 • Ücretsiz Kullanılabilir: Windows ve macOS’tan farklılaşmasını sağlayan en önemli özelliği ücretsiz olmasıdır. Bu nedenle herhangi bir lisans ücreti ödenmeden Linux işletim sistemi özgürce kullanılabilir.

 • Geniş Kullanım Alanı Sunar: Yalnızca sunucular değil telefonlar, bilgisayarlar ve bilgi teknoloji gibi alanlarda da kullanım imkanı sunmaktadır. Bu şekilde özgür ve ücretsiz teknolojiyi pek çok alanda konforlu bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Linux işletim sistemi, Windows ve macOS kadar kullanılmasına karşın tamamen ücretsizdir. Açık kaynak kodlu olan Linux’u öğrenmek, yazılım dünyasında farklılaşmanız ve önemli şirketlerde çalışabilmeniz açısından son derece önemlidir. İşte bunun için Linux eğitimi, Codelab Akademi tarafından uzman eğitmenler sayesinde verilmektedir.

En İyi Linux Eğitimi

Dağıtım seçeneklerinin çeşitli oluşu ve açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olması sebebi ile Linux öğrenmek, kariyeriniz için son derece önemlidir. İşte bunun için kapsamlı bir Linux kursu içeriği sunan Codelab Akademi, Linux işletim sistemini A’dan Z’ye öğrenmenizi ve kendinizi bu alanda uzmanlaştırmanızı sağlayacaktır. Öte yandan eğitim programında teorik ve pratik içerikler bulunmakta, böylece katılımcılar onlarca farklı uygulamayı gerçekleştirebilmektedir.


Gelişen teknolojide güvenlik her zaman daha önemli bir hal aldığından, teknolojiye ayak uydurmak ve güvenilir sistemler oluşturmak için Linux gibi teknolojilere ihtiyaç vardır. Codelab Akademi’nin sıfırdan Linux eğitimi iste herhangi bir temel bilgiye ihtiyaç duymadan Linux’u öğrenmenizi sağlayacaktır. Böylece açık kaynak kodlu işletim sistemi olan Linux’ta uzmanlaşabilecek, farklı alanlarda bu bilgilerinizi kullanabileceksiniz. Öte yandan eğitim programında Unix, Linux Commands ve Terminal dersleri de bulunmakta, uzman eğitmenler tüm bu konularda sizi deneyimli hale getirmektedir.

Linux Kursu İçeriği

Linux işletim sistemini sıfırdan öğrenmek isteyenler için tasarlanan Linux kursu programı, bu alanda eğitimli ve deneyimli olan eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Eğitimlerimizde teorik ve pratik içerikler bulunmakta, katılımcıların hem teorik hem de pratik yönde uzmanlaşması hedeflenmektedir. Eğitim toplamda 4 hafta (1 ay) sürmekte olup programda çeşitli uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamalar, Linux’u kavramanız ve becerilerinizi geliştirmeniz açısından son derece değerlidir. Peki, sıfırdan uzmanlığı Linux eğitimi içeriğinde neler var?

Linux’a Giriş

Linux işletim sisteminin ne olduğunu öğrendiğiniz ve kullanımı ile ilgili temel bilgiler edindiğiniz aşamayı oluşturmaktadır. Bu aşamada çok kullanıcılı ve çok görevli bir işletim sistemi olan Unix dersleri de bulunmakta ve komut satırı arayüzü ya da konsol olarak adlandırılan Terminal de öğretilmektedir. Bununla ilgili temel bilgiler aktarılacaktır. Öte yandan Terminal Ortamı, Linux Temel Kavramları, Linux Kısayolları, Linux Sistem Mimarisi, Dosya Sistemi, Kullanıcı, Yetki, Sahiplik ve Grup İşlemleri ile Paket Yönetimi gibi pek çok konu eğitim programında yer almaktadır.

İleri Seviye Linux Dersleri

Eğitim programının ikinci aşamasında, Linux’un ileri düzeyde kullanımı hedeflenmektedir. Bu aşamada çeşitli teorik bilgilerin yanı sıra pratik bilgilere de yer verilmekte hem Unix hem de Terminal dersleri ilerletilmektedir. Ayrıca Süreç İşlemleri, Sistem Servisleri, Servis ve Ağ İşlemleri, Metinsel Verileri İşlemek, Arşivleme ve Sıkıştırma, Bilgi Alma Komutları ve Disk Yönetimi gibi pek çok ders, eğitim programında yer almaktadır. Uzman eğitmenler sıfırdan eğitim prensibine uygun olarak öğretim tekniklerini uygulamakta, konuları destekleyici pek çok içerik sunmaktadır.

Gelişmiş Linux Dersleri

Sunucular, masaüstü ve mobil cihazlar ya da IT cihazlarında kullanılan Linux, bunun için onlarca farklı ayrıcalığı bünyesinde barındırıyor. Gelişmiş Linux eğitiminde ise Linux’un en ileri seviye özelliklerini öğrenmeye başlıyorsunuz. İleri düzey Unix ve Terminal Kullanımı, Kabul Programlama, Yararlı Bash Scriptleri, Paket Yöneticisi, Kaynak Koddan Paket Kurulumu, Shell Programlama, Masaüstü Ortamları ve Log Kayıtları gibi pek çok konu, gelişmiş Linux dersleri içerisinde yer almaktadır.

Neden Linux Eğitimi Almalısınız?

Etkin ve hızlı bir çalışma prensibine sahip olan Linux; güvenlik duvarı, POP3, veri tabanı ve e-mail gibi pek çok servisi sunmakta, sistem hatalarına karşı yüksek koruma sağlamaktadır. Bu nedenle Linux işletim sistemini büyük şirketlerin kullandığı kadar yerel işletmeler de kullanıyor. İşte bunun için Linux kursları, kariyeriniz için atacağınız en önemli adımlardan bir tanesi. Peki, neden bu eğitim programından yararlanmalısınız?

 • Güvenilir ve açık kaynak kodlu işletim sistemi olan Linux’u A’dan Z’ye öğrenmek

 • Önemli şirketlerde önemli pozisyonlarda faaliyet göstermek

 • Yazılım dünyasında çeşitli beceriler elde etmek

 • Yüksek gelirli bir işte faaliyet göstermek

 • Şirketteki pozisyonunuzda yükselmek

Linux öğrenmek, içerisinde bulunduğumuz dönemde son derece önemli. Çünkü Windows ve macOS işletim sistemlerinin yanında yer alan Linux, güvenlik sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Bunun için Codelab Akademi’nin Linux eğitimleri kendinizi geliştirmeniz adına eşsiz bir seçenek.

Codelab Akademi Linux Eğitimi

Yazılım dünyası ile ilgili pek çok farklı eğitim programını uzman eğitmenleri ile sunan Codelab Akademi, eğitimlerinde etkili öğretim içeriklerini ön plana çıkarmakta, kalıcı öğrenmenin temelleri üzerine hareket etmektedir. Bu nedenle binlerce öğrenci Codelab Akademi’yi tercih etmekte ve yeni beceriler kazanmaktadır. Linux kursu ise bu süreçte son derece değerli. Çünkü güvenilir ve açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olan Linux, her geçen gün daha fazla alanda tercih edilmeye devam ediyor.


Codelab Akademi Linux eğitimi programımız toplamda 4 hafta (1 ay) süren içeriğe sahiptir. Programımızda uzman eğitmenler eğitim vermekte ve hem teorik hem de pratik eğitimler bulunmaktadır. Siz de Linux kursu sürecine hemen dahil olarak Linux öğrenmeye başlayabilir, kendinize yeni beceriler kazandırabilirsiniz.

Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
Linux Eğitimi
Başvuru Formu
Linux Eğitimi

Linux Eğitimi | En İyi Linux Kursu

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz