Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 4 Kontenjan
Javascript Eğitimi
[8 Hafta] [Canlı Eğitim]

JavaScript Eğitimi özel olarak javascript ve teknolojileri üzerine uzmanlaşmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  8 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  2 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  9/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Eğitimde Öğrenilecek Teknolojiler

JavaScript

TypeScript

OOP

VSCode

JavaScript Eğitimi

Betik dili olarak bilinen JavaScript hem sunucu hem de kullanıcı tarafından çalışabilen bir programlama dili olduğundan, milyonlarca kullanıcı JavaScript’i aktif olarak kullanmaktadır. Öyle ki dünyaca ünlü pek çok markanın web sitelerinin belirli bölümleri JavaScript dili ile tasarlanmıştır. İşte bunun farkında olan Codelab Akademi, talebin çok fazla olduğu bu alanda kapsamlı bir JavaScript eğitimi düzenlemiş olup içerisinde teorik ve pratik içeriklere yer vermiştir. Eğitimin temel amacı ise katılımcıları JavaScript dilinde uzmanlaştırmak, sıfırdan uzmanlığa ulaşmalarını sağlamaktır.

JavaScript Nedir?

Web sitelerinin etkileşimli ve dinamik bir hale getirilmesi için kullanılan JavaScript, OOP scripting dili olarak dikkat çekmektedir. Sıklıkla Java ile karıştırılsa da birbirlerinden farklıdır. Sadece tarayıcıyla kullanılan bir dil olduğundan, popüler tüm tarayıcılarda başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Bu da web geliştirmede JavaScript’i ayrıcalıklı hale getirmektedir. HTML ve CSS ile oluşturulan temel web sitelerini etkileşimli hale getiren JavaScript, bir web sitesinde etkileşimde bulunduğunuz her özelliğin mimarıdır.

JavaScript ile Neler Yapılabilir?

JavaScript ile kod yazarken önceden derleme yapmanıza gerek yoktur ve HTML üzerinde JavaScript kodları yazılabilir. CSS ile gerçekleştirilemeyen kullanıcı etkileşimini sağlayan JS, bu özelliği sebebi ile milyarlarca web sitesinde kullanılıyor. Peki, JavaScript kullanılarak neler yapılabilir?

 • Web Programlama: İnternet sitesi tasarımları, JavaScript’in en çok kullanıldığı alandır. Çünkü etkileşimli ve dinamik web projeleri en efektif şekilde hayata geçirilebilir.

 • Mobil Uygulamalar: JavaScript’in sahip olduğu özellikler sebebi ile iOS ve Android için mobil uygulamalar geliştirebilirsiniz. Ayrıca çeşitli JS araçları, mobil uygulama geliştirme konusunda büyün konfor oluşturmaktadır.

 • Web Uygulamaları: Günümüzde web uygulamaları giderek daha popüler hale geldi ve JavaScript ile en özellikli web uygulamalarını kolayca tasarlayabiliyorsunuz.

 • Oyun Geliştirme: JavaScript, pek çok kütüphaneye sahiptir ve bu kütüphaneler sayesinde benzersiz oyunlar geliştirebilirsiniz. 3 boyutlu oyunlara kadar geliştirme şansına sahip olduğunuzdan, oyun tasarımlarında JavaScript son derece popülerdir.

Kullanım alanları son derece geniş bir programlama dili olan JavaScript, farklı dillerle birlikte kullanılabilir. Aynı zamanda bu durum ayrıcalıklı tasarımları ortaya çıkarmanızı da kolaylaştırmaktadır. İşte bunun için JavaScript eğitimi programında JS ile kullanılabilen TypeScript ve OOP dersleri de bulunmaktadır. Buna ek olarak eğitim sürecinde kaynak kodu düzenleyicisi olarak VSCode kullanılmakta, tüm detayları aktarılmaktadır.

En İyi JavaScript Eğitimi

JavaScript programlama dilini ileri düzeyde öğrenmek ve kullanmak için mutlaka HTML ile CSS dillerine hakim olmalısınız. Aksi durumda JS’nin temellerini kavrayamaz, öğrendiklerinizi uygulayamazsınız. Bunun için Codelab Akademi tarafından düzenlenen JavaScript kursu temel düzeyde HTML ile CSS bilgisi gerekliliği duyuyor. Bu temel bilgiler üzerine yenileri de eklenerek, JavaScript dilinin öğrenimi inşa edilebiliyor.


Uzman eğitmenler tarafından verilen sıfırdan JavaScript eğitimleri sayesinde interaktif ve dinamik web siteleri oluşturabilecek, web sitelerinizi kullanıcı arayüzü açısından en uygun hale getirebileceksiniz. Çünkü bunun için kapsamlı bir eğitim programı sizi karşılayacak. Teorik eğitimler ile JavaScript’in temellerini öğrenebilecek ve pratik eğitimlerle de JavaScript ile farklı projeleri hayata geçirebileceksiniz. Öte yandan eğitim sürecinde açık kaynak kodlu bir programlama dili olan TypeScript ile Nesne Yönelimli Programlama olan OOP dersleri de bulunmaktadır.

JavaScript Eğitimi İçeriği

Özgün, dinamik ve etkileşimli web sayfaları tasarlamak istiyorsanız, o halde JavaScript kursları bu konuda size pek çok beceri kazandıracaktır. Çünkü JavaScript, bir web sitesinde kullanıcıların etkileşime girdiği her alanı tasarlama özelliği bulunuyor. Codelab Akademi ise web programcılığı, uygulama ya da oyun geliştirme alanlarında kariyer hedefi olanlar için sıfırdan JavaScript eğitimi düzenlemektedir. Peki, eğitim programının içeriğinde neler bulunuyor?

JavaScript’e Giriş

Eğitimin ilk aşamasında katılımcıların HTML ve CSS bilgileri değerlendirilmektedir. Çünkü JavaScript eğitiminde temel HTML ve CSS bilgisi son derece önemlidir. Eğitimin bu aşamasında katılımcılara temel HTML ve CSS kodları hatırlatılmakta, kaynak kodu düzenleyicisi olan VSCode kurulumu gerçekleştirilmektedir. Eğitimde Console Kullanımı, JS Yorum Koşulları ve Yazım Kuralları, Tarayıcı ve JS İlişkisi, Değişkenler, Operatörler ve TypeScript ile OOP’nin temelleri gibi pek çok konu öğretilmektedir.

İleri JavaScript Kursu

Katılımcıların JavaScript öğrenmeye başladığı aşama olan ileri JavaScript, somut sonuçların elde edilmeye başladığı aşamayı oluşturmaktadır. Objeler, Sembol Tipleri, Sayılar, Diziler, Fonksiyon Objeleri, Koşullar, Döngüler, Scope Kavramı ve bunun gibi onlarca farklı ders bu aşamada verilecektir. Öte yandan eğitim sürecinde açık kaynak kodlu ve JS ile aktif olarak kullanılabilen TypeScript, JS eğitimlerinde çok büyük değere sahiptir. Aynı durum OOP için de geçerlidir. Nesne yönelimli programlama olarak ifade edilen OOP, eğitim sürecinde aktif olarak kullanılacaktır. Böylece JavaScript, TypeScript ve OOP ile JavaScript eğitimi gerçekleştirilecektir.

Gelişmiş JavaScript Kursu

JavScript’i en profesyonel şekilde kullanmaya başladığınız ve çeşitli projeleri hayat geçirdiğiniz aşamadır. Bu aşamada TypeScript ve OOP kullanımında da profesyonelleşmekte, etili uygulamaları yapabilmektesiniz. Prototipler, Metodlar, Sınıflar, Hata Ayıklama, Promises, DOM Events, BOM, JS- AJAX, JS – JSON, Event Loop Mekanizması ve REST API Kavramı gibi pek çok konu, gelişmiş JS kursu kapsamında işlenecektir. Böylece JavaScript kullanımında uzmanlaşabilecek, uzman eğitmenlerden en kapsamlı içerikleri öğrenebileceksiniz.

Neden JavaScript Eğitimi Almalısınız?

Web programlama, uygulama geliştirme ve oyun tasarımı gibi pek çok alanda aktif olarak kullanılan JavaScript, yazılım geliştiricilerin en fazla tercih ettiği programlama dillerindedir. Çünkü JavaScript’i kolayca öğrenebilir ve başta web programlama olmak üzere çeşitli alanlarda aktif şekilde kullanabilirsiniz. Peki, neden bu eğitimden yararlanmalısınız?

 • Uzman Eğitmenler: Eğitim, alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

 • İçerik: JS’in en kapsamlı şekilde öğretilmesi hedeflendiğinden, kurs programında öğretici ve uygulayıcı içerikler bulunmaktadır.

 • Süre: Eğitim toplamda 8 hafta (2 ay) sürmekte ve bu süre JavaScript’te uzmanlaşmak için yeterli bir süredir.

 • Sertifika: Eğitim süreci sertifikalıdır. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara katılım, başarı ve üstün başarı sertifikaları takdim edilmektedir.

Codelab Akademi, deneyimli eğitmenleri ile size en etkili JavaScript kursu içeriğini hazırlamıştır. Bunun yanı sıra eğitim içerikleri, kurs süresi ve diğer detaylar da bu eğitimden en verimli şekilde ayrılmanız için özenle programlanmıştır.

Kimler Bu Eğitimden Yararlanabilir?

Eğitim sürecinden yararlanmak için çeşitli koşullar bulunuyor. Bu koşulları sağlayan katılımcılar, JavaScript’i sıfırdan uzmanlık derecesine kadar öğrenebiliyorlar. Şimdi bu koşullardan bahsedelim.

 • Temel bilgisayar becerisine sahip olanlar

 • Kurs sürecini başından sonuna kadar takip edecek bilgisayara sahip olanlar

 • Temel HTML ve CSS bilgilerine sahip olanlar

 • Öğrenme arzusunda olanlar

 • Kariyerini JS üzerinden ilerletmeyi planlayanlar

 • JS, TypeScript ve OOP odaklı eğitim programına dahil olmak isteyenler

JavaScript kursları, Codelab Akademi’nin deneyimli eğitmenleri tarafından verilmekte ve kapsamlı bir içerik üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Codelab Akademi JavaScript Eğitimi

JavaScript, özellikle web programlama alanında son derece önemli bir yeri olan programlama dilidir. Bu dili öğrenmek, internet sitesi tasarlama, oyun tasarlama ve uygulama geliştirme konusunda size üstün beceriler kazandırır. İşte bunun bilincinde olan Codelab Akademi, JavaScript eğitimi programı sayesinde size JavaScript’i A’dan Z’ye öğretmektedir. Siz de JavaScript kursu programına dahil olarak kapsamlı kurs içerikler yararlanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kurs programına kaydınızı başlatmak ve kursun başlama tarihinden itibaren tam odaklı şekilde programı takip etmektir.

Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
Javascript Eğitimi
Başvuru Formu
Javascript Eğitimi

JavaScript Eğitimi | En İyi JavaScript Kursu

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz