Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 4 Kontenjan
Java Eğitimi
[8 Hafta] [Canlı Eğitim]

Java Eğitimi oracle teknolojileri, OOP ve server-side teknolojileri hakkında uzmanlaşmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  8 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  2 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  8/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Java

NetBeans

OOP

SpringBoot

Java Eğitimi

Aktif milyonlarca kullanıcısı ile popüler bir programlama dili olan Java, nesne yönelimli ve yüksek verimliliğe sahip olmasıyla bilinmektedir. Günümüzde her yazılımcının gözbebeği olan Java, etkili bir eğitim programı ile 2 aylık bir sürede ileri düzeyde öğrenilebilir. Bu nedenle Codelab Akademi tarafından verilen Java eğitimi, size Java programlama dilinin tüm dinamiklerini sıfırdan öğretecektir. Öte yandan Java kursu online ve yüz yüze olarak alınabilmekte, kurs sonunda katılımcılara katılım sertifikası ve başarı belgeleri takdim edilmektedir.

Java Nedir?

Açık kaynak kodlu bir programlama dili olan Java, 1995 yılında piyasaya sürülmüş olmakla birlikte işlevli, nesne yönelimli ve fonksiyonel olması ile dikkat çekmektedir. James Gosling tarafından geliştirilen Java, ağ merkezli bir dil olduğundan, aynı zamanda platform olarak kullanılma şansına sahiptir. Öte yandan Java’nın temelinde ‘bir kere yaz, her yerde çalıştır’ sloganı bulunduğundan, Java kullanarak yazdığınız kodları, Java’yı destekleyen tüm programlarda büyük bir konforla çalıştırabilirsiniz.

Java Ne İşe Yarar?

Verimliliği yüksek, çok fonksiyonlu ve bağımsız platforma sahip olma özellikleri ile yazılımcıların gözbebeği olan Java, kullanım alanı son derece geniş bir programlama dilidir. Bu nedenle yazılım dünyasına adım atanların ilk başvurdukları kaynaktır. İşte bunun için yazılım alanında verilen eğitimler içerisinde Java eğitimi oldukça önemli bir yer kaplıyor. Peki, Java’nın avantajları nelerdir?

 • Nesne Yönelimlidir: Her işlevin nesne odaklı olarak soyutlanmasını ifade etmektedir. Bu da gizlilik ve güvenlik açısından önemlidir.

 • Açık Kaynak Kodludur: Açık kaynak kodlu olması üzerinde her türlü düzenlemenin yapılabilmesini kolaylaştırmaktadır.

 • Verimliliği Yüksektir: Sahip olduğu özellikler ve araçları sayesinde oldukça yüksek bir verimlilik sunar. Bu da kullanım kolaylığı sağlar.

 • Geliştirme Araçları Vardır: Test yapma, dağıtım, otomatik hata düzenleme vb. ayrıcalıkları sunan araçlara sahiptir. Bu da yazılım geliştirme sürecinde konfor sağlar.

 • Kütüphane, Fonksiyon ve Kitaplıklara Sahiptir: Her yeni kodu teker teker yazmanıza gerek kalmaz. Java’nın depolama alanlarında Java’ya uygun özellikleri doğrudan kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki avantajları sağlayan Java, tasarlandığı günden bu zamana kadar sürekli geliştirilmiş ve yeni ayrıcalıklar sunulmuştur. Bu da Java kullanıcılarının Java’yı pek çok alanda kullanabilmesine olanak sağlamaktadır.

Java Kullanım Alanları Nerelerdir?

Kullanıcılarına pek çok farklı özellik sunan, kod yazma deneyimini kolaylaştıran ve ücretsiz bir programlama dili olan Java, günümüzde hemen her yazılımın arka planında yer alıyor. Bu nedenle Java kursları her geçen gün daha popüler. Öyle ki temeli Java olmayan eğitimlerde bile Java’ya ayrılan zaman oldukça fazla. İşte bunun için Java’nın kullanıldığı yerler her geçen gün artıyor.

 • Yapay Zeka: Derin öğrenme ve doğal dil işleme gibi pek çok yapay zeka yaklaşımında Java’nın yeri çok büyük. Bu da yapay zeka uygulamalarının geliştirilmesinde önemli bir ayrıcalıktır.

 • Oyun Tasarlama: Açık kaynak kütüphanesinin zengin oluşu, çok yönlülüğü ve oyun geliştirmeye açık bir dil olması, oyun geliştirmede Java’nın değerini arttırmaktadır.

 • Büyük Veri: Karmaşık olan verileri analiz etmek ve belirli bir sistematik düzene sokmak gibi pek çok ayrıcalığı sunmakta, bu durum da veri işlemeyi daha ayrıcalıklı hale getirmektedir.

Bunlara ek olarak nesnelerin interneti, gömülü sistemler, web yazılımları ve daha pek çok yazılım geliştirme alanında Java etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Java Eğitimi (Sertifikalı)

Nesne Yönelimli Programlama dillerinin en eskilerinden biri olan Java, şu an tüm dünyada pek çok alanda aktif şekilde kullanılmakta, her geçen dönemde yeni teknolojilere ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle günümüzde Java öğrenmek, yazılım geliştirme alanında sağlam adımlar atmak için son derece önemlidir. İşte bunun için Java eğitimi veren Codelab Akademi, deneyimli eğitmen kadrosu ile sıfırdan ileri düzeye Java kursu düzenlemekte, kurs sonunda sertifika takdimi gerçekleştirmektedir.


Java’nın tüm dinamiklerinin öğrenildiği, herhangi bir yazılım bilgisi olmadan Java’nın temelden ileri düzeye kavrandığı bir eğitim sürecidir. Nesne yönelimli programlamanın avantajları, kolay öğrenme teknikleri ve onlarca farklı uygulama, Java deneyiminizi en üst noktaya getirecektir. Öte yandan eğitimde yalnızca Java öğretmek temel hedef değildir. Java’yı kavramak, felsefesini öğrenmek ve yazılım geliştirme sürecinde ne kadar etkin bir rol oynadığını anlamak da mümkün olacaktır.

Java Eğitimi İçeriği

Eğitimde katılımcılara Java’nın tüm dinamikleri öğretilmekte, teorik ve pratik öğretim teknikleri bulunmaktadır. Eğitim içeriğinde videolar, canlı dersler, kod yazma süreci, uygulamalar, özel görüşmeler ve pek çok destek bulunmakta, katılımcıların Java’nın felsefesine hakim olması hedeflenmektedir. Java dersleri içerisinde aşağıdaki konular yer almaktadır:

 • Temel Java: Java’nın Tarihi, Kullanım Alanları, Kod Stilleri, Yazılım Geliştirme Sürecindeki Önemi

 • Java’nın Dinamikleri: Java Kurulumu, Temel Kod Stilleri, Veri Yapıları, Döngü Yapıları, Operatörler, Proje Oluşturma, Değişkenler, Koşullu Durumlar, Nesne Yönelimli Programlama

 • İleri Düzey Java: Koleksiyonlar, Java 8, Giriş-Çıkış İşlemleri, Paketler, Java Collection, Input Output, Arayüz Geliştirme, Uygulamalar

Eğitim sürecinde Java’yı temelden ileri düzeye öğrenme hedeflendiğinden, etkili bir öğrenim içeriği oluşturulmuştur. Bu nedenle uzman eğitmenler, Java ile ilgili dolgun bir müfredat ile eğitimleri gerçekleştirmektedir.

Eğitimde Ne Öğreneceksiniz?

Pek çok farklı kurum ya da kişi Java eğitimleri vermekte, bu şekilde yazılım geliştiricilere kaynak oluşturmaktadır. Ancak Java’yı temelden öğrenmek, doğru bir eğitim programını gerektirir. Öte yandan Java ile kullanılacak çalışma ortamlarını ve araçlarını da öğrenmek, uygulamalarda büyük kolaylık sağlar. İşte bunun için Codelab Akademi’nin Java kursu kapsamında öğrenecekleriniz şu şekildedir:

 • Java: Java’ya giriş ve Java’yı ileri düzeyde öğrenme teknikleri yer almakta, bu şekilde Java’nın felsefesinin kavranması hedeflenmektedir.

 • NetBeans: Ücretsiz bir Java geliştirme ortamıdır. Oracle tarafından geliştirilen bu geliştirme ortamı; hata bulma, yazma ya da düzenleme süreçlerine katkı sağlar.

 • OOP (Nesne Yönelimli Programlama): Belirli bir veri ya da temel birimler olarak adlandırılan nesneler etrafında yazılım geliştirmenin gerçekleştirilmesidir.

 • Spring Boot: Açık kaynaklı bir araç olan Spring Boot, Java tabanlı çerçevelerin kullanılmasını sağlar. Bu da yazılım geliştirme sürecini kolaylaştırır.

Java eğitimi sürecinde öğrenecekleriniz yukarıdaki gibidir. Bu süreçte çalışma disiplini, clean code yazma, hata ayıklama ve pek çok farklı konuda da deneyim elde edebileceksiniz.

Java Eğitimi ile Hangi Alanlarda Çalışılabilir?

Java dilini ileri düzeyde öğrenen, pek çok farklı projede çalışmış olan ve yazılım geliştirme deneyimine sahip kişiler, Java uzmanı olarak adlandırılırlar. Codelab Akademi’nin verdiği eğitimi alan kişiler, eğitimi başarıyla tamamladıklarında, Java uzmanı olabilirler. Peki, Java uzmanları hangi alanlarda çalışabilirler?

 • Yazılım Ajansları

 • Üst Düzey Şirketler

 • Bilişim Firmaları

 • Kamu

 • Ar-Ge Şirketleri

 • Kendi İşi

Yukarıda da görüldüğü gibi Java öğrenmek ve ileri düzey tecrübeye sahip olmak, hemen her alanda faaliyette bulunabilmek anlamına gelir. Bu da yazılım alanında kariyer hedefleyen kişiler için son derece önemlidir.

Kimler Java Eğitimi Alabilir?

Java programlama dilinin tüm inceliklerini öğrenmek isteyen herkes, bu eğitime kaydolabilir. Ancak eğitim sürecinde başarıyı etkileyen bazı faktörler vardır. Bu nedenle aşağıdaki özelliklere sahip kişiler Java dilini öğrenebilir:

 • Yazılım geliştirme alanına ilgisi olanlar

 • Java öğrenmek isteyenler

 • Temel bilgisayar becerisine sahip olanlar

 • Gelişime açık olanlar

 • Kurs sürecini takip edecek ortama ve bilgisayara sahip olanlar

Programlama ve yazılım alanında herhangi bir tecrübeniz olmasa bile Java eğitimi alabilir, aldığınız eğitim ile Java alanında önemli deneyimlere sahip olabilirsiniz. Ancak Java alanında az da olsa deneyimi olan kişiler için bu eğitim Java uzmanı olma yolunda önemli bir adımdır.

Codelab Akademi Java Kursu

Codelab Akademi tarafından düzenlenen Java dersleri, ayrıcalıklı bir eğitim sürecidir. Bu süreci başarıyla tamamlayana adaylara katılım, başarı ve üstün başarı sertifikaları verilmektedir. Eğitim süreci toplamda 8 hafta (2 ay) sürmekte olup, online ya da yüz yüze eğitim fırsatı bulunmaktadır. Öte yandan eğitim boyunca video dersler, canlı dersler, uygulamalar ve çok daha fazlası da sizinle olacak. Bu nedenle kursa kaydınızın ardından kontenjanın dolması ile sıfırdan ileri düzeye Java eğitimine başlayabilirsiniz.


Java eğitimi başladıktan sonra eğitim sürecinde uzman eğitmenler size eşlik edecek, eğitim sona erdikten sonra da destek devam edecektir. Ayrıca eğitim sonucunda başarılı olan adaylar için kariyer desteği de sağlanacak ve özel sektörde meslek sahibi olmanın yolları konusunda tavsiyelerde bulunulacaktır. Bunun için hemen kursa kayıt sürecini başlatabilir, Java alanında uzman olmak için en doğru adımı atabilirsiniz.

Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
Java Eğitimi
Başvuru Formu
Java Eğitimi

Java Eğitimi | En İyi Java Eğitim Kursu

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz