Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 2 Kontenjan
HTML & CSS & Javascript Eğitimi
[8 Hafta] [Canlı Eğitim]

HTML & CSS & JavaScript Eğitimi web teknolojileri, javascript, xml, html gibi temel teknolojiler ve internet teknolojileri hakkında uzmanlaşmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  8 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  2 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  9/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Eğitimde Öğrenilecek Teknolojiler

HTML5

CSS3

JavaScript

XML

DOM

VSCode

HTML & CSS & JavaScript Eğitimi

Web geliştirmenin en önemli dillerinden olan HTML, CSS ve JavaScript, sıfırdan web sitesi tasarlamak için gerekli tüm özellikleri size sunmaktadır. Öte yandan yazılımın en temel dilleri arasında yer alan bu üçlü, birbirini tamamlayan özellikleri ile dikkat çekmektedir. Codelab Akademi ise HTML, CSS ve JavaScript eğitimi ile sıfırdan başlayanlar için web programlama eğitimi sunmakta, sizi uzmanlık seviyesine ulaştırmaktadır. Öte yandan eğitim programında HTML5, CSS3, JavaScript, XML ve DOM dersleri bulunmakta, tüm kodlama işlemleri VSCode kaynak kodu düzenleyicisi ile gerçekleştirilmektedir.

HTML Nedir?

Hiper Metin İşaretleme Dili (Hyper Text Markup Language) şeklinde ifade edilen HTML, bir programlama dili olarak ifade edilemez. İnternet sitelerinin oluşturulmasında metin işaretleme dili olarak kullanılan HTML, günümüzde son sürümü olan HTML5 ile karşımızda. İnternet sitelerinin iskeletinin oluşturulmasında kullanılan HTML, tek başında internet sitesi yapmak için yeterli olmadığından, CSS ve JavaScript gibi programlama dilleri ile kullanılması gerekir. Çünkü HTML ile yalnızca metin, görüntü, video vb. içeriklerin konumlarının değiştirilmesi yapılabilir.

CSS Nedir?

Cascading Style Sheets kelimelerinin baş harflerinden oluşan CSS, basamaklardan meydana gelen stil sayfaları şeklinde ifade edilmektedir. HTML ile oluşturulan kod yapılarına stil verilmesi, HTML kodlarına müdahale edilmesi ve içeriklerin biçimlendirilmesi CSS ile gerçekleştirilebilir. Yazı tipi, arka plan rengi, HTML kodlarının konumlandırılması, boyut, çeşitli animasyonlar ve bunun gibi çeşitli uygulamalar, CSS kullanılarak yapılabilir. Yani bir nevi HTML dilinin tamamlayıcısı olarak ifade edilir. Ayrıca CSS kullanarak mobil ve masaüstü cihazlarda web sitenizin nasıl göründüğünü analiz etmeniz de mümkündür.

JavaScript Nedir?

Etkileşimli ve aynı zamanda dinamik internet sitelerinin ya da uygulamaların tasarlanmasında kullanılan JavaScript, yazılım geliştiricilerin sıklıkla başvurdukları ve kullandıkları programlama dillerinin başında geliyor. HTML ve CSS ile yapılan temel tasarımların etkileşimli ve dinamik hale getirilmesi için kullanılan JavaScript, neredeyse her yazılımcının başvurduğu dillerden bir tanesi. Çünkü JavaScript sayesinde kullanıcı ile iletişime geçilecek pek çok tasarıma imza atabilir ve tüm popüler tarayıcılarda JavaScript’i sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Neden HTML, CSS ve JavaScript Eğitimi Almalısınız?

Web programlama ve uygulama geliştirme alanında kariyer hedefiniz varsa, sırasıyla HTML, CSS ve JavaScript dillerini öğrenmeli ve uzmanlaşmalısınız. Çünkü web programlamanın temelinde bu üç dil yatar. Kendini daha fazla geliştirmek isteyen yazılımcılar ise farklı dillere de yönelerek yazılım deneyimi arttırabilir. Peki, HTML, CSS ve JavaScript eğitimleri neden önemlidir?

 • Web programlama, uygulama geliştirme ve oyun tasarlama alanında deneyim kazanmak

 • HTML5 ve CSS3 versiyonlarını öğrenmek

 • Veri tabanı öğrenmek ve bu alanda deneyim kazanmak

 • Ulusal ve uluslararası çapta yeni iş kapılarını açmak

 • Önemli şirketlerde önemli pozisyonlarda çalışmak

 • Kendi web yazılım şirketinizi kurmak

HTML, CSS ve JavaScript dillerini uzmanlık derecesinde öğrenmek, size ekstra deneyim kazandırır ve rakiplerinizden farklılaşmanızı sağlar. Çünkü bu üç dil ile dinamik ve etkileşimli internet sitesi tasarımları oluşturabilirsiniz. Codelab Akademi ise sizin için düzenlediği HTML, CSS ve JavaScript eğitimleri ile bu üç dilde uzmanlaşmanızı sağlamakta, web programlamanın dinamiklerine hakim olmanız için size yardımcı olmaktadır.

En İyi HTML, CSS ve JavaScript Eğitimi

Web programlama ve uygulama geliştirme alanında sıfırdan uzmanlığa ulaşmak, mevcut bilgi birikiminizi geliştirmek ve çok daha fazlası, Codelab Akademi’nin eğitim programı sayesinde sizinle olacak. Çünkü HTML, CSS ve JavaScript eğitimi kapsamında üç dilde de uzmanlaşabilecek, kendi web projenizi hayata geçirebileceksiniz. Uzman eğitmenler ise bu süreçte size hem teorik hem de pratik eğitimler sunacakları için öğrendiğiniz bilgileri uygulama şansına da sahip olabileceksiniz.


Eğitim programında HTML5 ve CSS3 sürümleri kullanılacaktır. Aynı zamanda ileri düzey JavaScript eğitimi kapsamında HTML5 ile CSS3 birlikte kullanılmakta, üç dil eş zamanlı olarak öğretilmektedir. Eğitim toplamda 8 hafta (2 ay) sürmekte ve eğitimin içeriğinde temel kavramlardan ileri düzey uygulamalara kadar pek çok içerik bulunmaktadır. Öte yandan HTML5, CSS3 ve JavaScript’in yanı sıra Genişletilebilir İşaretleme Dili olan XML ile Belge Nesnesi Modeli olan DOM, eğitim programında yer almaktadır. Eğitim sürecinde kullanılacak kaynak kodu düzenleyicisi ise VSCode olacaktır.

HTML5, CSS3 ve JavaScript Eğitimi İçeriği

Eğitimin temel amacı, HTML, CSS ve JavaScript dillerini aynı ayrı temelden öğretmek ve bu dilleri birbirleri ile eşzamanlı olarak kullanmaktır. Eğitim sonunda katılımcıların kendi web projelerini oluşturacak düzeye ulaşmaları da hedeflenmektedir. Bu nedenle HTML, CSS ve JavaScript eğitimleri içerisinde öne çıkan Codelab Akademi, size uzman eğitmenlerle en kapsamlı eğitim programını sunacaktır. Şimdi eğitim programının içeriğinden söz edelim.

HTML5 Eğitimi

Eğitimin ilk aşamasında, HTML5’in tüm terimleri katılımcılara öğretilmektedir. Temel Kavramlar, Metin Komutları, Etiketler, Link İşlemleri, Tablo İşlemleri, Form İşlemleri, IFrame, Ses ve Video Ekleme gibi pek çok konu, HTML eğitimi kapsamında yer almaktadır. HTML’in son sürümü HTML5 olduğundan, eğitim programında son çıkan düzenlemelere göre dersler verilmekte, W3C hakkındaki dinamiklerden de bahsedilmektedir. Ayrıca eğitimin ilk aşamasını oluşturan HTML derslerinde, temel CSS bilgileri de verilmektedir. Bu aşamadan itibaren kaynak kodu düzenleyicisi olarak VSCode kullanılacak olup, kurulumu da gerçekleştirilecektir.

CSS3 Eğitimi

Efektif tasarımlara imza atmak isteyenler için HTML’den sonra öğrenmesi gereken programlama dili CSS’tir. Codelab Akademi’nin geliştirilmiş eğitim programında ise CSS’in üçüncü versiyonu kullanılmakta, en gelişmiş özellikler ile eğitim verilmektedir. Temele CSS Yapıları, HTML ile CSS Birleştirme, Özellikler ve Değerler, Linkler, İkonlar, Listeler, CSS Söz Dizimi, CSS Seçicileri ve bunun gibi pek çok konu, eğitimin içerisinde yer alacaktır. CSS eğitimi kapsamında uzman eğitmenler size kapsamlı bir ders sunumu gerçekleştirecekler ve CSS diline temelden hakim olmanızı sağlayacaklardır.

JavaScript Eğitimi

Eğitim, JavaScript becerilerinizi geliştirmek ve sıfırdan JavaScript’e hakim olmanızı sağlamak için programlanmıştır. Bu nedenle temelden ileri düzeye bir akış söz konusudur. JavaScript eğitimi programında JavaScript’e Giriş, Operatörler, Koşullar, Döngüler, Hata Yönetimi, Fonksiyonlar, Nesneler, Veri Tipleri, Prototipler, Sınıflar, Promises, Generators ve Değişkenler gibi pek çok farklı ders bulunmakta, bu dersler uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Eğitimin son aşamasında pek çok farklı uygulama gerçekleştirilmekte ve HTML, CSS ile JavaScript birlikte kullanılmaktadır.


Verilerin paylaşılabilmesi ve saklanması için kullanılan Genişletilebilir İşaretleme Dili olan XML, verilerin biçimlendirilebilmesi için son derece önemlidir. Bu nedenle eğitim programında yer almaktadır. Öte yandan tarayıcıların belgelerin içeriğini temsil etmesi için kullanılan teknoloji de DOM olarak bilinir. Document Object Model (DOM), dilden bağımsız olmakla birlikte programların belgelere erişmesine ve güncelleme yapmasına izin vermesi ile bilinmektedir. Tüm bu dersler Codelab Akademi’nin kapsamlı eğitim içeriğinde bulunmakta ve size detaylı bir şekilde aktarılmaktadır.

Codelab Akademi HTML, CSS ve JavaScript Eğitimi

Deneyimli eğitmenleri ile HTML, CSS ve JavaScript dillerini öğreten, teorik ve pratik dersler gerçekleştiren Codelab Akademi, sertifikalı programı ile sizi ileri düzey web programlama uzmanı sınıfına ulaştırmaktadır. Peki, HTML, CSS ve JavaScript kursu sürecinde neler vardır?

 • Uzman eğitmenler

 • 8 hafta (2 ay) süren eğitim

 • Eğitim sonunda başarı, üstün başarı ve katılım sertifikası

 • Eğitimi başarıyla tamamlayanlar için kariyer desteği

 • Teorik ve pratik dersler

 • Online ve yüz yüze eğitim seçenekleri

HTML, CSS ve JavaScript dillerinde uzmanlaşmak ve kariyerini bu alanda sürdürmek isteyenler için özel olarak tasarlanan eğitim programına hemen kaydınızı yaptırabilirsiniz. Codelab Akademi HTML, CSS ve JavaScript eğitimi programına kaydolmak, kapsamlı içeriklerden yararlanmak ve avantajlı fiyatlardan faydalanmak için kayıt sürecinizi başlatabilirsiniz.

Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
HTML & CSS & Javascript Eğitimi
Başvuru Formu
HTML & CSS & Javascript Eğitimi

HTML & CSS & JavaScript Eğitimi

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz