Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 5 Kontenjan
Github Eğitimi
[4 Hafta] [Canlı Eğitim]

Github Eğitimi yazılım depolama, hata ayıklama, yazılım grupları ile entegre çalışabilirlik hakkında uzmanlaşmak veya deneyim sahibi olmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  4 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  1 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  9/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Eğitimde Öğrenilecek Teknolojiler

Linux Commands

GitFlow

GitHub Eğitimi

Birkaç on milyon aktif kullanıcısı ile yazılım sektörü profesyonellerini bir araya getiren GitHub, internet tabanlı depolama sistemi olarak dikkat çekmektedir. Böylece yazılım projelerinizi GitHub üzerine ekleyebilir, GitHub’da projenizin depolanmasını sağlayabilirsiniz. Öte yandan GitHub sayesinde farklı yerlerdeki yazılımcılar ile GitHub üzerinden proje geliştirebilir. Bunun yanında proje üzerinde tüm ekip değişiklik ya da düzenleme yapma şansına sahiptir. İşte Codelab Akademi ise yazılım dünyası için son derece önemli bir platform olan GitHub’ı GitHub eğitimi ile öğretmekte, bu platformda uzmanlaşmanıza yardımcı olmaktadır.

GitHub Nedir?

Bulut tabanlı depolama sistemi olarak dikkat çeken GitHub, bu özelliği sayesinde milyonlarca kullanıcı tarafından proje geliştirmek ve geliştirdiği projeleri paylaşmalarını sağlamak için tercih ediliyor. VCS olarak adlandırılan sürüm kontrol sistemine sahip olan GitHub, birden fazla kişinin aynı projeyi geliştirmesine olanak tanıyor. Ayrıca GitHub üzerinde birden fazla kişinin proje geliştirmesi Git olarak adlandırılıyor. Öte yandan GitHub’ı yalnızca geliştiriciler için hazırlanan bir platform olarak tanımlamak doğru olmaz. Çünkü geliştirici olmayanlar, öğrenme aşamasında olanlar ve müşteriler de GitHub’a ulaşarak ilgili projeleri inceleyebilirler.

GitHub Ne İşe Yarar?

Kullanıcı arayüzünün oldukça basit olması, GitHub’ın deneyimli ve deneyimsiz yazılımcılar tarafından kullanılabilmesini sağlıyor. Ortak olarak hazırlanan kod depolarında ilgili kodların depolanması sağlanabildiğinden, farklı kişiler GitHub’a üye olduklarında ortak kod depolarından işlerine yarayan kodları alabilir ve geliştirebilirler. Bu durum da en çok açık kaynak kodlu projelerin daha fazla geliştirilmesi için fayda sağlamaktadır. Peki, GitHub’ın faydaları nelerdir? Ne işe yarar?

 • Kod Deposu: GitHub hem yazılımcılar ve yazılımcı adayları hem de müşteriler için kod deposudur. Ortak kod depolarında geliştirilen projelerin kodları yer alır ve herkes bu kodları kullanabilir.

 • Ortak Geliştirme: GitHub’ın en önemli avantajı, ortak kod geliştirme fırsatıdır. Bu şekilde birden fazla kişi aynı projeyi geliştirebilir ve üzerinde düzenleme yapabilir.

 • Versiyon Kontrol Sistemi: GitHub üzerinden gerçekleştirilen ortak projelerde, projelerin tarihçesi, üzerinde yapılan değişiklikler ve diğer detaylar, versiyon kontrol sistemi sayesinde öğrenilebilmektedir.

 • Tekrarlardan Kaçınma: Yazılım geliştiriciler için en büyük vakit kaybı, aynı kodların tekrar tekrar yazılmasıdır. Ancak GitHub sayesinde aynı kodlar tekrar tekrar yazılmaz ve kod depolarından alınabilir.

GitHub’ın yazılım geliştiriciler için sağladığı faydalar bunlarla sınırlı değil. Bu nedenle profesyonel bir yazılım geliştirici olmak için GitHub’ı kullanmak son derece önemli. İşte bunun farkında olan Codelab Akademi ise düzenlediği GitHub eğitimi programı ile size GitHub’ı A’dan Z’ye öğretmekte ve deneyim sahibi olmanızı sağlamaktadır.

En İyi GitHub Eğitimi

Git versiyon kontrollü sistem olarak adlandırılan GitHub, yazılım geliştiricilerin sıklıkla başvurdukları platformların başında geliyor. Bu nedenle Codelab Akademi’nin sıfırdan GitHub eğitimi, sizi GitHub platformunu kullanmada uzman hale getirmekte, yazılım geliştirme süreçlerinizi daha başarılı ve pratik bir şekilde yönetmenize yardımcı olmaktadır. Git sayesinde yazılım geliştirme sürecinde yaptığınız değişiklikler adım adım kaydedildiğinden, dilediğiniz zaman dilediğiniz versiyona dönebiliyor, yazılım projelerinizi yönetebiliyorsunuz. Codelab Akademi’nin uzman eğitmenleri ise sizi hem Git hem de GitHub konusunda uzmanlaştırmakta, daha başarılı yazılım proje yönetimleri gerçekleştirmenizi kolaylaştırmaktadır.


Yazılımlarınızı geliştirirken çoğu zaman yaptığınız hatalar, emeklerinizin pek çoğunun boşa gitmesine sebep olabilir. Ancak Git sayesinde emekleriniz boşa gitmiyor ve her düzenlemeniz bir versiyon olarak bulut tabanlı depolamada kaydediliyor. Öte yandan GitHub üzerinde projeler paylaşılmakta, yorum yapılmakta ve karşılıklı yardımlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle GitHub kursları, yazılım geliştiriciler arasında oldukça popüler. Siz de Codelab Akademi’nin GitHub eğitimleri içerisinde ihtiyacınızı bulabilir, GitHub platformunu tepeden tırnağa öğrenebilirsiniz.

GitHub Eğitimi İçeriği

Dünyanın en çok kullanılan versiyon kontrol sistemlerinin başında gelen GitHub, yazılım dünyasında tecrübeli ya da tecrübesiz herkes için eşsiz bir platformdur. Bu nedenle GitHub’ı öğrenmek, rakiplerinizden bir adım önde olmak için harika bir fırsattır. Codelab Akademi tarafından sunulan GitHub eğitimi programında ise katılımcılara Git ve GitHub kullanımı ile ilgili tüm detaylar aktarılmakta, teorik ve pratik eğitimler sayesinde katılımcıların uzmanlaşması hedeflenmektedir. O halde GitHub kursu içeriği hakkında bahsedelim.

Temel GitHub Kursu

Git ve GitHub ile ilgili temel bilgilerin edinildiği aşamayı oluşturmaktadır. Bu aşamada Git ve GitHub Kavramı, GitHub Terimleri, Git Kurulumu, Git İşlemleri, Git Status, Git Pull, Git Branch, GitHub Pull Request İşlemi (Merge), Rebase Komutu ve Squash İşlemi ile bunun gibi pek çok konu bulunmaktadır. İlgili konular ile hem Git hem de GitHub konusunda temel bilgilere sahip olmanız sağlanmakta, sağlam bir temel üzerinden ilerlemeniz mümkün hale gelmektedir.

Gelişmiş GitHub Kursu

Projelerini GitHub üzerinden Git ile yöneten milyonlarca kişiden biri de siz olmak istiyorsanız, gelişmiş GitHub dersleri sizi GitHub konusunda bir adım öteye taşıyacak. Bu aşamada Git Diff, Git Restore, Git Stash, GitHub Arayüzü, Public Repository, GitHub Desktop ve Özel Projeler gibi pek çok teorik ve pratik bilgiler bulunmaktadır. Katılımcıların hem Git hem de GitHub konusunda çeşitli pratik çalışmalar yapması sağlanmakta, böylece deneyim kazanmaları için uzman eğitmenler en doğru projeleri uygulamaktadır.

Uzman GitHub Kursu

GitHub konusunda uzmanlaştığınız aşamayı oluşturmaktadır. Bu aşamada en ileri seviye GitHub terimlerini ve uygulamalarını öğrenebilecek, GitHub platformunu A’dan Z’ye keşfedebileceksiniz. Öte yandan Linux Commands derslerinde temel Linux komutlarını öğrenebilecek, bu şekilde Linux işletim sisteminin temellerine hakim olabileceksiniz. Ayrıca komut satırları sayesinde eksiksiz help ya da output sağlaması sebebi ile eğitim programında GitFlow dersleri de bulunuyor. Bu dersler, GitHub’da uzmanlaşmanız için son derece önemli. Çünkü birleşme-kaynaşma odaklı bir çözüm olan GitFlow, GitHub uzmanları için en önemli araçlar arasında yer alır.

Kimler GitHub Eğitimi Almalıdır?

Versiyon kontrol sistemi, yazılımcılar için hayat kurtarıcıdır. Yapılan hatalarda ya da eski versiyona dönülmesi gereken zamanlarda Git size bu ayrıcalığı sunar. Öte yandan ortak proje geliştirmek, bir arada olmadan yazılımcılar ile projeleri düzenlemek de GitHub sayesinde mümkündür. Peki, GitHub kursu kimler içindir?

 • Yazılımcılar ya da yazılımcı adayları

 • Yazılım alanında kariyer hedefi olanlar

 • Ortak proje geliştirmek isteyenler

 • Versiyon kontrol sistemi hakkında uzmanlaşmak isteyenler

 • Hazır kod yapılarına en hızlı şekilde ulaşmak isteyenler

 • GitHub hakkında bilgisi olan ancak uzmanlaşmak isteyenler

 • Temel bilgisayar becerisi olanlar

GitHub platformunda uzmanlaşmak için onlarca farklı kurs bulunuyor. Her kursun içeriği ve eğitmenleri ise birbirinden farklı. Bu nedenle Codelab Akademi size GitHub’ı A’dan Z’ye öğreterek hem sizi versiyon kontrol sistemleri alanında uzmanlaştırmakta hem de GitHub platformunu uzmanlık derecesinde kullanmanıza yardımcı olmaktadır.

Codelab Akademi GitHub Eğitimi

Milyonlarca kullanıcının aktif olarak kullandığı GitHub, versiyon kontrol sistemi fırsatını sunan Gitlerden oluşmaktadır. Siz de bu platformda uzmanlaşırsanız, Gitler sayesinde projelerinizi avantajlı şekilde geliştirebilir, yazılımcılar için sunulan avantajlı fırsatlardan yararlanabilirsiniz. İşte size tüm bu ayrıcalıklardan yararlanma fırsatı sunan Codelab Akademi, sıfırdan uzmanlığa GitHub kursları ile bu platformda uzmanlaşmanızı sağlamaktadır.


Codelab Akademi GitHub eğitimi, uzman eğitmenler tarafından sunulmakta ve toplamda 4 hafta (1 ay) sürmektedir. Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara başarı, üstün başarı ve katılım sertifikaları verilmekte, eğitim sonrasında kariyer desteği sunulmaktadır. Siz de Codelab Akademi’nin GitHub kursu sürecine dahil olabilir, kaydınızı yaptırabilir ve avantajlı kurs sürecinden yararlanabilirsiniz.


 
Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
Github Eğitimi
Başvuru Formu
Github Eğitimi

GitHub Eğitimi | En İyi GitHub Kursu

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz