Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 5 Kontenjan
Flutter Mobil Uygulama Eğitimi
[20 Hafta] [Canlı Eğitim]

Flutter Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi dart dili ile google mobil teknolojileri hakkında uzmanlaşmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  20 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  5 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  9/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Eğitimde Öğrenilecek Teknolojiler

Flutter

Dart

VSCode

Apple Store

Google Play

Flutter İle Mobil Uygulama Geliştirme Kursu 

Açık kaynak kodlu bir mobil, masaüstü ve web uygulama geliştirme yazılımı olan Flutter, Google tarafından geliştirilmiştir. Açık kaynak kodlu olduğundan tüm geliştiriciler Flutter’ı ücretsiz olarak kullanabilirler. Hızlı geliştirme avantajını sunan ve uygulama geliştirme sürecinde Dart programlama diline ihtiyaç duyan Flutter, son dönemin en önemli yazılım çerçevelerindendir. Bu nedenle mobil, masaüstü ya da web uygulamaları geliştirmeye meraklı olanlar ya da bu alanda kariyer hedefi bulunanlar, Codelab Akademi’nin Flutter mobil uygulama eğitimi fırsatından yararlanabilirler.

Flutter Nedir?

Yalnızca tek bir kod tabanı kullanılarak, web, iOS ve Android için mobil uygulama geliştirmeye imkan veren Flutter, Google tarafından geliştirilmiş olup 2017 yılında yayımlanmıştır. Ücretsiz olmakla birlikte çeşitli araçlar da sunan Flutter, açık kaynak kodludur. Bunun yanında Yazılım Geliştirme Kiti ile UI Kitaplığı, uygulama geliştirme sürecinde kullanıcılara büyük bir konfor sağlamaktadır. Flutter ile yazılım geliştirme sürecinde yine kendisi gibi açık kaynak kodlu olan Dart programlama dili kullanılmaktadır. Dart programlama dilinin kullanılmasının en önemli sebebi onun da Google tarafından geliştirilmesidir.

Flutter Ne İşe Yarar?

Flutter üzerinden, nesne yönelimli programlama dili olan Dart kullanılarak geliştirilen uygulamalar hem masaüstünde hem de mobil cihazlarda çalışır. Ayrıca tek bir kod tabanı üzerinden düzenleme yapıldığından, gerçekleştirilen düzenlemeler hem mobil hem de masaüstü cihazlara yansıyacaktır. Daha az kod ile daha fazla özellik imkanı sunan Flutter, bu sebeple son dönemin en popüler uygulama geliştirme çerçevelerinden bir tanesidir. O halde şimdi Flutter’ın avantajlarını birlikte inceleyelim.

 • Geliştirici Dostu: Sahip olduğu pek çok araç ile geliştiriciler için büyük bir konfor sağlıyor. Bu sayede daha az kod satırı ile daha fazla sonuç alınabiliyor.

 • Flutter Widget: Geliştiricilerin kullanıcı arabirimi düzeni oluşturmaları için Flutter tarafından sunulan bu ayrıcalık, kolay tasarımı ön plana çıkarıyor. Yani kullanıcısının panelde gördüğü her araç, widgetlardan meydana geliyor.

 • Hızlı Geliştirme: Uygulama gerçek zamanlı olarak güncellenebildiğinden, kodlamada gerçekleşen değişiklikler, hızlı bir şekilde test edilebilir.

 • Performans Avantajı: Flutter, özellikle mobil cihazlarda animasyon ve grafik oluşturmada yüksek performans sağlar. Bu şekilde Flutter ile oluşturulan uygulamalar sayesinde hızlı bir kullanıcı deneyimi oluşur.

 • Flutter Kütüphanesi: Flutter’ın sağladığı kütüphane sayesinde pek çok kod dizisine hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Bu da uygulamayı hızla tasarlama ve yayına alma imkanı sunar.

Günümüzde web ve mobil uygulamaların kullanım oranı iyice arttı. Bu nedenle uygulama geliştirme alanına yatırım yapan yazılımcı adayları kariyerlerini daha iyi yönetebiliyor. İşte bunun için Codelab Akademi’nin Flutter mobil uygulama kursu size harika bir fırsat olabilir. Üstelik eğitim programında Dart programlama dili ve VSCode kullanımı bulunuyor. Uygulamaların yayına alınması ve düzenlenmesi gibi aşamalar için Apple Store ve Google Play eğitimleri de eğitim kapsamı içerisindedir.

En İyi Flutter Mobil Uygulama Eğitimi

Eğitim programı, Codelab Akademi’nin deneyimli eğitmenleri tarafından tasarlanmakta ve düzenlenmektedir. Bu nedenle katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda kapsamlı bir eğitim programı belirlenmiş olup, toplamda 20 hafta (5 ay) sürmektedir. Eğitim sürecinde Dart programlama dili kullanılmakta olup, uzmanlık derecesinde kullanımı esastır. Ayrıca kaynak kodu düzenleme için VSCode kullanılmaktadır. Mobil uygulamaların yüklenmesi ve panel kontrolü gibi süreçler için Google Play ve Apple Store eğitimleri de süreç içerisine dahildir.


Sıfırdan Flutter mobil uygulama eğitimi kapsamında ilk olarak Dart programlama dili öğretilmektedir. Çünkü Flutter ile uygulama geliştirmek için ileri düzey Dart kullanımı gerekir. Daha sonra Flutter platformu detaylı olarak öğretilmekte; mobil ve web uygulamaları geliştirilmektedir. Teorik bilgilerin öğretilmesi tamamlandıktan sonra pek çok farklı uygulama tasarlanmakta, uygulamalar Google Play ve Apple Store’a eklenmektedir. Böylece sıfırdan uzmanlığa Flutter kursu süreci tamamlanmaktadır.

Flutter Mobil Uygulama Kursu İçeriği

Uluslararası yazılım standartlarına uygun mobil ve web uygulamaları geliştirmeniz için tasarlanan Flutter mobil uygulama kursu programı, Codelab Akademi’nin deneyimli eğitmen kadrosu ile sizinle olacak. Öte yandan kurs programında hem Flutter’ın hem de Dart programlama dilinin ileri düzey kullanımı bulunmakta olup, çeşitli uygulama geliştirme deneyimleri elde etmeniz sağlanmaktadır. O halde şimdi Flutter dersleri içerisinde yer alan konulardan bahsedelim.

Eğitim Programına Genel Bakış

Programın içeriği hakkında söz edilecek ilk derslerde Flutter ve Dart programlama dili hakkında bazı temel bilgileri öğreneceksiniz. Eğitim programının nasıl ilerleyeceği, hangi deneyimleri kazanacağınız ve bunun gibi çeşitli bilgiler uzman eğitmenler tarafından aktarılacaktır.

Dart Programlama Dili Eğitimi

Flutter ile uygulama geliştirme eğitimi için temel ihtiyacınız, Dart kullanımıdır. Çünkü Flutter, Dart programlama dili ile yönetilen bir süreci ifade etmektedir. Bu süreçte Dart Programlama Dilinin Temelleri, VSCode Kurulumu, Flutter Temel Kavramları, Veri Tipleri, Fonksiyonlar, Listeler, Mapler, Döngüler, Constructor, Enumlar, Dart ile Nesne Yönelimli Programlama, Sqflite Veri Tabanı, Hata Ayıklama ve bunun gibi pek çok konu bulunmaktadır. Dart dilini sıfırdan öğrenmeniz ve tüm özelliklerine hakim olmanız temel amaçtır.

Flutter Eğitimi

Uygulama geliştirmek için Dart diline ihtiyaç duyulduğundan, bu dili öğrendikten sonra eğitimin Flutter boyutu devreye girmektedir. Flutter’ın Temelleri, Kurulumu, Flutter Widget, Flutter Kütüphanesi, Renkler, Fontlar, Flutter Arayüzü, Dart Dilinin Flutter Mimarisine Uygulanışı, Flutter State, Flutter’da Döngüler ve bunun gibi konular, eğitim boyunca ele alınmaktadır. Eğitimin bu aşamasından itibaren Flutter ile Dart dili birlikte kullanılacaktır.

Uygulama Geliştirme ve Yükleme

Eğitimin ilk aşamasından itibaren küçük çaplı uygulama geliştirme denemeleri yapılsa da bu aşamada etkili uygulamalar geliştirilmektedir. Mobil ve web uygulama denemeleri yapılmakta, farklı tarzda uygulamalar tasarlanmaktadır. Ayrıca tasarlanan uygulamaların hem Apple Store hem de Google Play’e eklenmesi de sağlanmakta, bu şekilde iki mobil uygulama mağazasının ileri düzey kullanımı öğretilmektedir.

Kimler Flutter Mobil Uygulama Eğitimi Almalıdır?

Mobil, masaüstü ve web uygulamaları, günümüzde dijital dünyada en çok tercih edilen araçlardır. Bu nedenle uygulama geliştirme alanına yatırım yapmak, başarılı bir kariyere sahip olmanıza yardımcı olacaktır. İşte bunun için Flutter mobil uygulama kursu son derece değerli. Peki, kimler bu eğitimden yararlanmalıdır?

 • Az kişinin uzmanlaştığı alanlarda uzmanlaşmak isteyenler

 • Yüksek gelirli bir işte çalışmak isteyenler

 • Mobil uygulama geliştirmek isteyenler

 • Mobil uygulama geliştirme deneyimini arttırmak isteyenler

 • Kariyerini bu alanda sürdürenler

 • Flutter ve Dart hakkında temel bilgi sahibi olanlar

 • Temel bilgisayar becerisine sahip olanlar

Son dönemde en çok talep edilen eğitimlerden bir tanesi olan Flutter mobil uygulama eğitimi, kullanıcıların kendine yatırım yapmaları ve önemli şirketlerde çalışmaları için son derece değerli bir eğitimdir. Codelab Akademi ise bu eğitimi uzman eğitmenler ile gerçekleştirmektedir.

Codelab Akademi Flutter Mobil Uygulama Eğitimi

Mobil cihazlar sürekli elimizde olduğundan, bu alanda yatırım yapmak, geleceğe yatırım anlamına gelecektir. İşte bunun bilincinde olan Codelab Akademi, mobil uygulama geliştirme hedefinde olan yazılımcı adaylarına kapsamlı Flutter mobil uygulama eğitimi programı sunmaktadır. Kurs programı Codelab Akademi’nin uzman eğitmenleri tarafından programlanmış olup, yüz yüze ya da online eğitim seçeneği bulunmaktadır. Öte yandan Flutter mobil uygulama geliştirme kursu programını başarıyla tamamlayan katılımcılara başarı, üstün başarı ve katılım sertifikaları verilecektir. O halde siz de hemen eğitim sürecine kaydolarak bu alanda kendinizi geliştirebilir, ayrıcalıklı bir yazılımcı olabilirsiniz.

Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
Flutter Mobil Uygulama Eğitimi
Başvuru Formu
Flutter Mobil Uygulama Eğitimi

Flutter İle Mobil Uygulama Geliştirme Kursu - Codelab Akademi

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz