Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 3 Kontenjan
FireWall Eğitimi (PALO ALTO, FORTIGATE, CHECKPOINT)
[4 Hafta] [Canlı Eğitim]

FireWall Eğitimi güvenlik duvarı kurulumu yönetimi ve geliştirilmesi hakkında uzmanlaşmak veya deneyim sahibi olmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  4 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  1 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  9/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Eğitimde Öğrenilecek Teknolojiler

PALO ALTO

FORTIGATE

CHECKPOINT

Firewall Eğitimi (Palo Alto, Fortigate, Check Point)

Gelen ve giden ağ trafiğinin filtrelenmesini sağlayan Firewall, Türkçe tabiri ile güvenlik duvarı olarak ifade edilmektedir. Günümüzde internet ve bilgisayar kullanımında pek çok tehdit ile karşı karşıya kaldığımız için internet ile bilgisayar kullanımını daha güvenli hale getirmek güvenlik duvarları sayesinde mümkündür. İşte bunun için bireysel ve kurumsal açıdan bu alanda uzmanlaşmak son derece önemli. Codelab Akademi’nin Firewall eğitimi ise sizi güvenlik duvarları konusunda uzmanlaştırmakta, önemli şirketlerde faaliyette bulunabilecek deneyime ulaştırmaktadır.

Firewall Nedir?

Güvenlik duvarları tarafından belirlenen niteliklere uymayan trafiklerin filtrelenmesi, zararlı trafiklerin engellenmesi, kötü amaçlı programların ağınıza erişiminin durdurulması, Firewall yazılımları ile mümkündür. Ağ girişinde ilk güvenlik önlemi ve temel güvenlik adımı olan Firewall yazılımlar, yetkisiz erişimleri engellediği gibi virüs ya da kötü niyetli yazılımların ilgili ağa ulaşmasını da durdurmaktadır. Ayrıca güvenlik duvarı olarak adlandırılan Firewall yazılımlar, ağ güvenliğini sağladığından, kötü niyetli yazılımlara bilgisayarın herhangi bir yanıt vermesini de önlemektedir.

Firewall Ne İşe Yarar?

Veri aktarımı esnasında sistem ya da ağ ile kötü niyetli yazılım arasında güvenlik duvarı oluşturan Firewall, otomatik olarak filtreleme özelliğini devreye sokmakta ve bu şekilde virüsleri sistemden uzak tutmaktadır. Günümüzde kötü niyetli yazılımlar ve yazılımcıların sayısı da giderek arttığından, Firewall eğitimi almış olan ağ güvenliği uzmanları şirketlerin ihtiyaç duyduğu çalışanlar arasında yer alıyor. Peki, Firewall olarak adlandırılan güvenlik duvarları ne işe yararlar?

 • Web Sitesi Trafiği: Web sitelerine gelen iç ya da dış trafiğin filtrelenmesini sağlar.

 • Verileri İnceleme: Belirlenmiş bir filtre kullanılarak ağa gelen veriler incelenir ve içlerinden zararlı veriler ayıklanarak, sistem ile kötü veri arasına duvar konulmuş olur.

 • Yazılımsal ve Donanımsal: Fiziksel olarak adlandırılan donanımsal bilgisayar parçalarının güvenliği ve yazılımsal açıdan ağın güvenliği güvenlik duvarları sayesinde sağlanır.

 • İç ve Dış Tehditler: Şirketlerin sistem ya da ağlarına içerden ya da dışardan gelen tehditleri tespit etmesi, Firewall yazılımları ile mümkündür.

 • Geniş Kullanım Alanı: Güvenlik duvarları ağları koruduğu kadar fiziksel sistemleri de korur. Bu nedenle şirketler için geniş bir kullanım alanını oluşturmaktadır.

Sistem ya da ağlara hangi veri paketlerinin geçmesine izin verildiyse, Firewall yazılımlar o veri paketlerine izin verir ve izin verilmeyen veri paketlerini sistem ya da ağlardan uzaklaştırır. Böylece şirketin sistem ve ağ güvenliği sağlanabilir. Tabii ki kötü niyetli yazılımlar, virüsler ya da veri paketlerinin tam olarak filtrelenmesi için doğru bir yazılıma gerek duyulduğu kadar deneyimli Firewall uzmanlarına da ihtiyaç duyulur.

En İyi Firewall Eğitimi

Network ve siber güvenlik alanında pek çok firma, çeşitli sistemler üretmekte ve bu sistemler sayesinde hem ağları hem de sistemleri güvenli konuma getirmektedir. Ancak her firmanın tasarladığı güvenlik yazılımı birbirinden farklı. Filtreleme özellikleri de değişken. İşte bunun bilincinde olan Codelab Akademi; Palo Alto, Fortigate ve Check Point firmalarının yazılımlarını kullanarak Firewall eğitimleri vermektedir. Eğitimler uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup eğitimi başarıyla tamamlayan adaylara başarı, üstün başarı ve katılım sertifikaları takdim edilmektedir.


Firewall eğitimleri içerisinde ilgili yazılımı tanıma, öğrenme, çeşitli uygulamalar gerçekleştirme ve bunun gibi pek çok ders içeriği bulunmaktadır. Bu nedenle Codelab Akademi’nin Firewall kursu kapsamında 4 hafta (1 ay) sürecek bir eğitim programı gerçekleştirilmekte, katılımcılar Palo Alto, Fortigate ve Check Point Firewall yazılımlarında uzmanlaşmaktadır.

Firewall Kursu İçeriği

Günümüzde ağ ve sistem güvenliği her şeyin önünde tutulduğundan, önemli şirketler bu alanda ciddi yatırımlar yapıyorlar. İşte siz de Codelab Akademi’nin ilgili eğitimlerinden yararlanarak kazandığınız sertifikalar sayesinde önemli şirketlerde önemli pozisyonlarda görev alabileceksiniz. Üstelik kurs içeriklerinde ilgili yazılımlar hakkında tüm bilgiler yer almakta olup yazılımların kurulumu, yönetimi ve güvenlik tehditlerinin nasıl ortadan kaldırılacağına yönelik onlarca farklı konu bulunmaktadır. O halde şimdi Firewall (güvenlik duvarı) eğitimi içeriklerinden söz edelim.

Palo Alto Firewall Eğitimi

En büyük ağ ve siber güvenlik şirketlerinden biri olan Palo Alto, son dönemde en çok kullanılan güvenlik yazılımları arasında yer alıyor. Bu nedenle Codelab Akademi’nin sunduğu Palo Alto Firewall kursu, sizi ilgili güvenlik yazılımında uzmanlaştırmakta ve sertifikalı bir uzman olmanızı sağlamaktadır. Bu kapsamda eğitim programının içeriğinde; Palo Alto Kurulumu, Network ve Routing Ayarları, Security Policies, Security Profiles, NAT Yapılandırması, Palo Alto Glabal Protect, Anti-SpywareAuthentication, VPN ve Cihaz Yönetimi konuları yer almaktadır.

Fortigate Firewall Eğitimi

Kullanıcıları, sistemleri, ağları korumak ve saldırıları önlemek için geliştirilmiş Firewall yazılımı olan Fortigate, gelişmiş özellikleri ile üst düzey koruma sağlamaktadır. Bu kapsamda eğitimde Fortigate Firewall Kurulumu, Interface Ayarları, Application Control, User Authentication, Security Fabric Yapısı, Fortiview, Policy ile Objects, Log ile Report, Fortianalyzer ve SSL Inspection gibi pek çok konu bulunmaktadır. Böylece uzman eğitmenler, kapsamlı içerikler sayesinde sizi Fortigate yazılımında uzmanlaştıracaklar.

Check Point Firewall Eğitimi

5. nesil siber saldırılara karşı üstün koruma, kötü niyetli yazılımları bertaraf etme ve bunun gibi üstün güvenlik fırsatları sunan Check Point, lider siber güvenlik yazılımları arasında yer almaktadır. Codelab Akademi’nin sunduğu Check Point Firewall kursu kapsamında ise Kurulum, Security Policies, Dynamic NAT, Static NAT, Manuel NAT, Authentication, VPN Tunnel Utility, Identity Awareness ve Command Line Interface gibi konulara yer verilmektedir. Eğitim sonunda adaylara katılım, başarı ve üstün başarı sertifikaları takdim edilmekte, kariyer desteği sunulmaktadır.

Kimler Firewall Eğitimi Alabilir?

Güvenlik duvarı olarak bilinen Firewall, sistem, ağ ve siber güvenlik alanında önemli korumaları içermektedir. Ancak güvenlik duvarı genel bir ifade olmakla birlikte pek çok farklı firmanın Firewall yazılımı bulunmaktadır. Palo Alto, Fortigate ve Check Point ise içlerinde en önemli firmalar olarak dikkat çekiyor. Bu nedenle ilgili firmaların Firewall yazılımlarında uzmanlaşmak, önemli şirketlerin ihtiyacı olan bir uzman olmanıza yardımcı olacaktır. Peki, kimler bu eğitim programından yararlanmalıdır?

 • Sistem, ağ ve siber güvenlik alanında kariyer hedefi olanlar

 • Güvenlik duvarı (Firewall) alanında temel bilgi sahibi olanlar

 • Temel bilgisayar becerisine sahip olanlar

 • Polo Alto, Fortigate ve Check Point Firewall yazılımlarını öğrenmek isteyenler

 • Sistem ağ uzmanlığı, network uzmanlığı gibi alanlarda çalışanlar

Firewall yazılımlarını öğrenmek, kariyeriniz için son derece önemli bir adımdır. Özellikle sistem, ağ ve siber güvenlik alanında kariyer hedefi olanlar için Codelab Akademi’nin Firewall eğitimleri önemli bir fırsattır.

Codelab Akademi Firewall Eğitimi

Deneyimli eğitmen kadrosu ile online ve yüz yüze eğitim fırsatı sunan Codelab Akademi, Firewall eğitimi programı ile sistem, ağ ve siber güvenlik alanında kariyer hedefi olanlara eğitimler düzenlemektedir. Düzenlenen Firewall kursları kapsamında;

 • 4 hafta (1 ay) süren eğitim programı,

 • Sıfırdan uzmanlığa deneyim,

 • Yüz yüze ve online eğitim fırsatı,

 • Başarı, üstün başarı ve katılım sertifikası,

 • Kariyer desteği ve

 • Hem teorik hem de pratik dersler bulunmaktadır.

Codelab Akademi Firewall eğitimi programı sizi adım adım güvenlik duvarı uzmanlığına ulaştıracaktır. Üstelim eğitim programında teorik ve pratik dersler bulunduğundan, katılımcılar programı Firewall uzmanı olarak tamamlayabilirler. O halde siz de Firewall kursu programına kaydınızı yaptırabilir ve avantajlı kayıt fırsatlarından yararlanabilirsiniz.


 
Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
FireWall Eğitimi (PALO ALTO, FORTIGATE, CHECKPOINT)
Başvuru Formu
FireWall Eğitimi (PALO ALTO, FORTIGATE, CHECKPOINT)

Firewall Eğitimi (Palo Alto, Fortigate, Check Point)

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz