Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 4 Kontenjan
Docker Eğitimi
[4 Hafta] [Canlı Eğitim]

Docker Eğitimi devops, sunucu yönetimi, sunucu versiyon ve algoritmaları hakkında uzmanlaşmak veya deneyim sahibi olmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  4 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  1 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  9/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Eğitimde Öğrenilecek Teknolojiler

Linux Commands

Docker

Docker Eğitimi

Bir çeşit sanallaştırma teknolojisi olan Docker, uygulamaları düzenlemenize olanak sağlayan ve test edip dağıtımını gerçekleştirmenizi mümkün hale getiren bir container teknolojisidir. Açık kaynak kodlu olması ile dikkat çeken Docker, binlerce container kullanılarak sanallaştırma imkanı sağlamakta, bu sayede web uygulamalarının kurulumu, yönetimi ve test edilmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle DevOps süreçlerinde önemli bir role sahip olan bu teknoloji, Codelab Akademi sayesinde sıfırdan öğretiliyor. Docker eğitimi sayesinde ilgili teknoloji hakkında tüm teorik ve pratik bilgilere hakim olabiliyor, bu alanda uzmanlaşabiliyorsunuz.

Docker Nedir?

Açık kaynaklı bir yazılım olan Docker, birbiri ile ilişkisi kesilmiş bir şekilde çalışan containerlar sayesinde sanallaştırma gerçekleştirmekte, web uygulamalarının kurulum, yönetim ve test aşamalarını tamamlamaktadır. Bu durum kurumların sunucu maliyetlerini azaltma konusunda önemli bir etkiye sahiptir. Yazılım platformu olarak dikkat çektiğinden, uygulamaları çalıştırmak için gerekli olan her şeye sahiptir. Öte yandan Docker her uygulama için tek tek sanal makine ya da işletim sistemi kurmayı ortadan kaldırdığından, uygulama kurulumu, yönetimi ve test işlemlerini çok daha kolay hale getiriyor.

Docker Hakkında Temel Kavramlar

Uygulamaların test edilmesi ve yönetilmesi gibi aşamaların tek bir bilgisayar üzerinden değil de tüm bilgisayarlar üzerinden yapılmasını sağlayan Docker, müşteri ile yazılımcı arasındaki anlaşmazlıkları da ortadan kaldırıyor. İşte bu nedenle önemli şirketlerde Docker uzmanlarına rağbet oldukça fazla. Codelab Akademi ise sıfırdan ileri düzeye Docker eğitimi vererek sizi bu alanda uzmanlaştırmakta, az kişinin uzmanlaştığı bir alanda öne çıkmanıza yardımcı olmaktadır. Peki, Docker ile ilgili temel kavramlar nelerdir?

 • Docker İmage: Dockerfile dosyasının içerisinde tutulan image içerikleri, uygulamaların çalıştırıldığı containerların bünyesinde barındırdığı şemalara sahiptir.

 • Dockerfile: Containerların çalıştırılması için image kullanılır. Dockerfile ise image içeriklerinin detaylarının yer aldığı dosyalara verilen isimdir.

 • Docker Container: Sunucu üzerinde aktif olarak çalışan ya da çalışması ile ilgili herhangi bir problem olmayan ortamların temel adıdır.

 • Docker Daemon: Containerların çalışmasını sağlayan ve dağıtımını gerçekleştiren Docker Daemon, arka plan hizmeti olarak dikkat çekmektedir.

Docker, bir çeşit paketleme formatı olarak da dikkat çekmekte olup, özellikle uygulamaların test edilmesi ve kurulması gibi aşamalarda tercih edilmektedir. Böylece ayrı ayrı işletim sistemi ya da sanal makine kurma zorunluluğu ortadan kalkmakta, yazılımcıların çalışmalarını kolaylaştırmaktadır. İşte bunun için Docker eğitimleri son dönemde giderek popülerleşmekte, uzman eğitmenler ve eğitim kurumları sayesinde Docker yazılımı öğrenilmektedir.

En İyi Docker Eğitimi

Etkili yazılım projeleri geliştirmek için yazılım geliştirme süreçlerini kolaylaştıran araçları ve teknolojileri kullanmalısınız. Docker da bu teknolojilerin başında gelir. Çünkü bu teknoloji sayesinde uygulamaların kolay bir şekilde test edilmesi, kurulması ve yönetilmesi mümkündür. Üstelik farklı noktalardaki bilgisayarlarda bu işlemler eşzamanlı olarak gerçekleştirilebilir. İşte tüm bu avantajlardan yararlanmanızı sağlayan Docker teknolojisi, önemli şirketlerin radarındadır. Haliyle bu teknolojide uzmanlaşan kişilere ihtiyaç da oldukça fazla. Codelab Akademi ise deneyimli eğitmenleri sayesinde Docker kursu programını sunmakta, sizi bu teknolojide uzmanlık derecesine ulaştırmaktadır.


Hız, konfor, hızlı konuşlandırma, kolay yönetim ve ölçeklendirme gibi pek çok avantajı sunan Docker, farklı işletim sistemlerini de desteklemektedir. Bu nedenle Windows, Linux ve macOS gibi işletim sistemlerinde Docker teknolojisi kullanılabilir. Ancak Codelab Akademi tarafından düzenlenen Docker eğitimi kapsamında Linux işletim sistemi üzerinden ilerlenmekte, Linux Commands olarak adlandırılan Linux komutları öğretilmektedir. Öte yandan eğitim programı toplamda 4 hafta (1 ay) sürmekte olup uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilmekte, eğitim programında teorik ve pratik içeriklere yer verilmektedir.

Docker Kursu İçeriği

Docker teknolojisini A’dan Z’ye öğrenmek, Docker’ın tüm dinamiklerine hakim olmak ve Linux komutlarını öğrenmek isteyenler için sıfırdan Docker eğitimi benzersiz bir seçenek. Öte yandan eğitim programı sıfırdan ileri düzeye öğrenmeyi hedeflediğinden, temel kavramlardan uzmanlık derecesindeki kavramlara kadar Docker ile ilgili tüm dinamiklere hakim olabileceksiniz. İşte bunun için Codelab Akademi Docker kursu sizi bu alanda uzmanlaştıracak, eğitim sonunda katılım, başarı ve üstün başarı sertifikaları takdim edilecektir. Peki, eğitimin içeriğinde neler mevcut?

Docker’a Giriş

Eğitimin ilk bölümünü oluşturmakta ve bu aşamada ilk olarak eğitim süreci ile ilgili önemli bilgiler verilmektedir. Daha sonra Docker dersleri ve genel işleyiş hakkında bahsedilerek, Docker teknolojisi tanıtılmaya başlanmaktadır. Docker Teknolojisi, Sanallaştırma, Container Kavramı, Container Sağlayıcıları, İşletim Sistemi, Docker Mimarisi, Kurulum Modelleri, Kernel, Docker Engine ve İmage Kavramı gibi pek çok konu, Docker’a girişte yer alan konulardan yalnızca bazılarıdır.

Docker Temellerine Hakim Olma

Giriş dersleri tamamlandıktan sonra artık teorik derslerin yanında pratik dersler de eklenmekte, Docker mimarisine hakim olmanız sağlanmaktadır. Docker Versiyonları, Docker Hub, Linux, Linux Commands, DevOps, Docker Network Commands, Dockerfile, Docker Daemon, Docker Volume, Docker CLI, Docker Plugin ve Docker Logs gibi pek çok konu Docker teknolojisinde deneyim kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu bölümden itibaren Docker ile ilgili pek çok uygulama gerçekleştirilmekte, Docker’ı kavramanız sağlanmaktadır.

İleri Düzey Docker Eğitimi

İlk iki bölümde Docker’ı tanıma ve metriklerini öğrenme üzerinde ilerlenirken, üçüncü bölümde ileri düzey Docker kullanımı sağlanmaktadır. Docker İmage Oluşturma, Linux Shell, Docker Commit, Docker Registry, Docker Compose, Docker Swarm, Docker Bind ve Mount, Docker Compose, Docker ile Log Takibi, Birden Fazla Container Yönetimi, Docker Test ve Docker Secret gibi pek çok ileri düzey Docker konusu işlenecektir. Ayrıca çeşitli alıştırmalar ve uygulamalar sayesinde Docker’ı uzmanlık derecesinde öğrenmeniz sağlanacak, böylece aldığınız sertifika ile önemli kurumlarda çalışabileceksiniz.

Neden Docker Eğitimi Almalısınız?

Eğitimin temel amacı Docker containerlarına hakim olmanız, web uygulamalarını containerlar üzerinde test edip kurmanız ve bunun gibi uygulamaları başarıyla gerçekleştirebilmenizdir. İşte bunun için Codelab Akademi uzman eğitmenlerde Docker kursları düzenlemekte, sizi bu alanda uzmanlaştırmaktadır. Peki, neden bu eğitim programından yararlanmalısınız?

 • Kapsayıcılarla çalışmak

 • Az kişinin uzmanlaştığı bir alanda uzmanlaşmak

 • Yüksek gelirli bir işte çalışmak

 • DevOps alanında kariyerinizi ilerletmek

 • Docker bilgilerinizi genişletmek ve uzmanlaşmak

 • Çalıştığınız pozisyonda yükselmek

Docker eğitimleri sizi yazılım geliştirme alanında daha nitelikli hale getirecek, DevOps tecrübenizi arttıracaktır.

Kimler Bu Eğitimi Almalıdır?

DevOps sürecinin ana elemanlarından bir tanesi olan Docker, uygulamaların test edilip yönetilmesi gibi adımlar için elmas değerindedir. İşte bunun için Docker uzmanı olmak size pek çok farklı iş kapısı açabilir. Peki, kimler bu eğitim sürecinden yararlanmalıdır?

 • DevOps çalışanları, sistem yöneticileri ve geliştiriciler

 • Kariyerini bilişim alanında sürdürenler

 • Konteyner mimarisi konusunda deneyim sahibi olmak isteyenler

 • Günümüz teknolojilerine hakim olmak isteyenler

 • Temel bilgisayar becerisine sahip olanlar

 • Temel Docker mimarisine hakim olanlar

Docker kursları sayesinde siz de kariyerinizi bu alanda sürdürebilir, deneyim seviyenizi arttırabilirsiniz. Çünkü Codelab Akademi size ihtiyacınız olan eğitimleri uzman eğitmenler sayesinde sunmaktadır.

Codelab Akademi Docker Eğitimi

Online ve yüz yüze eğitim fırsatları ile yazılım geliştirme alanında pek çok farklı eğitim veren Codelab Akademi, Docker eğitimleri sayesinde Docker teknolojisinde uzmanlaşmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca eğitim programında pek çok teorik ve pratik içerikler bulunmakta, onlarca farklı alıştırma gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde uzmanlaştığınız Docker teknolojisinde sertifikalı bir uzman olabilirsiniz. O halde siz de hemen Codelab Akademi Docker eğitimi sürecine kaydolabilir, avantajlı kayıt fırsatlarından yararlanarak, kariyeriniz için en doğru adımları atabilirsiniz.


 
Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
Docker Eğitimi
Başvuru Formu
Docker Eğitimi

Docker Eğitimi | En İyi Docker Kursu

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz