Ara: 0 532 749 99 36
Canlı
Son 5 Kontenjan
Data Science Eğitimi
[8 Hafta] [Canlı Eğitim]

Data Science Eğitimi veri teknolojileri, query ve sorgu algoritmaları geliştirme ve büyük veri hakkında uzmanlaşmak isteyen öğrenci ve adaylar için oluşturulmuş bir eğitim programıdır

İLETİŞİM
Eğitim Fiyatını Görmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz
 • Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü

  Canlı Eğitim

 • Fiyat

 • Taksitli Ödeme

  Var

 • Eğitim Süresi[Hafta]

  8 Hafta

 • Eğitim Süresi[Ay]

  2 Ay

 • Uzmanlık Seviyesi

  8/10

 • Kontenjan

  15

 • Katılım Sertifikası

  Var

 • Başarı Sertifikası

  Var

 • Uygulamalı Dersler

  Var

 • Kariyer Desteği

  Var

 • Yüz-yüze Eğitim

  Var

 • Online Eğitim

  Var

Phyton

OOP

SQL

Data Science Eğitimi

Veriler üzerinde gerçekleştirilen anlamlı ve düzenli çalışmalara veri bilimi (daha science) adı verilir. Büyük verinin analiz edilmesi, anlamlı bir hale getirilmesi ve kullanılabilir olması için çeşitli çalışmaları içeren data science; istatistik ve yapay zeka gibi pek çok alanla ilişkilidir. Öte yandan günümüzde büyük veri son derece önemli bir araç olduğundan, bunun kullanılması için veri bilimciye (data scientist) ihtiyaç var. Codelab Akademi’nin data science eğitimi ise veri analizi, veri yönetimi, strateji geliştirme ve sorgu algoritmaları geliştirme gibi konularda uzmanlaşmayı, veri bilimci olmayı sağlayacaktır.

Data Science (Veri Bilimi) Nedir?

Verilerin analiz edilmesi, anlamlı bir büyün haline getirilmesi ve gelişmiş teknikler sayesinde verilerin kullanılabilirliğini kolaylaştırılması, veri bilimi anlamına gelir. Son derece geniş bir alana hitap eder ve büyük verinin aktif şekilde kullanılması için veri bilimine ihtiyaç duyulur. Data science (veri bilimi), ürün geliştirme ve geleceğe yönelik tahminde bulunma gibi pek çok hedefi gerçekleştirme konusunda yöneticilere büyük kolaylık sağlar. Bu nedenle şirketlerin büyük veriden mümkün olan en iyi şekilde yararlanabilmesi için bünyesinde veri bilimci (data scientist) barındırması gerekir.

Data Scientist (Veri Bilimci) Kimdir?

Verinin uçtan uca analiz edilmesi, istatistiki olarak yönetilmesi, anlamlı bir bütün haline getirilmesi, diğer departmanların ihtiyacı olan bilgiye anında ulaşılabilmesi gibi eylemleri gerçekleştiren bir uzmandır. İstatistik, analitik ve yapay zeka gibi alanlarda uzmanlık gerektirir. Öte yandan veri bilimciler; verilerin sorgulanması, yönetilmesi ve veri kullanımının kolaylaştırılması için çeşitli uzmanlıklara sahip olmalıdır. Data science eğitimi ise bu noktada Python, OOP ve SQL gibi dilleri ileri düzeyde öğrenme fırsatı sunmakta, kapsamlı bir eğitim içeriğini ortaya koymaktadır.

Data Science (Veri Bilimi) Eğitimi

Şirketler büyüdükçe, sahip oldukları veri havuzu da büyür. Ancak bu havuz yönetilemez hale geldiğinde, her ne kadar devasa veriler bulunmasına karşın bir hiçtir. Çünkü yönetilemeyen veri, herhangi bir fayda sağlamaz. İşte bunun için daha scientist (veri bilimci) eğitimi son dönemde oldukça popüler. Bunun en önemli sebebi de şirketlerin verilerinin yönetimine eskisinden çok daha fazla değer vermesidir.


Verileri düzenli tutmak, istatistiki olarak yönetmek, ihtiyaç duyulduğunda ilgili verilere ulaşabilmek, şirketlerin ürün geliştirme ve geleceğe yönelik tahminde bulunmalarına yardımcı olur. Çünkü şirketin hedef kitlesinde yer alan kullanıcılara ait milyonlarca veri, büyük verinin içindedir. Bu nedenle veri bilimi (data science) eğitimi alanında uzmanlaşmış olan kişiler, şirketlerin büyümeleri üzerinde oldukça etkilidir. İşte bunun bilincinde olan Codelab Akademi, size ileri düzey veri bilimci olma fırsatı sunmakta, gelişmiş eğitim içeriği ile bu alana hakim olmanıza yardımcı olmaktadır.

Data Science Eğitimi İçeriği

Verilerin varlığı yeterli değildir. Onları keşfetmek, hazırlamak, görselleştirmek, sunmak ve kullanılabilir hale getirmek gerekir. İşte Codelab Akademi tarafından sunulan veri bilimi eğitimi programında, ileri düzey eğitimlere yer verilmektedir. Python, OOP ve SQL, eğitim sürecinde hakim olacağınız dillerdir. Bu diller sayesinde verileri daha etkili şekilde yönetebilecek, görselleştirebilecek ve model oluşturabileceksiniz.

Python ile Data Science Eğitimi

Python, basit bir söz dizimine sahip olması nedeniyle son derece kolay kullanılabilir, etkileşimli ve nesne yönelimli bir programlama dilidir. Python ile veri bilimi eğitimi ise Python’un tüm temellerini ve yapay zekayı veri analizinde kullanmanıza yardımcı olacaktır. Ders içerisinde Temel Hareketler, Veri Yapıları, Fonksiyonlar, Döngüler ve daha pek çok konu bulunmaktadır. Eğitim boyunca veri modelleme ve verileri görselleştirme konusunda çeşitli deneyimler elde edebileceksiniz.

OOP ile Data Science Eğitimi

Türkçesi Nesne Yönelimli Programlama olan OOP, her işleve bir nesnenin atanması ile gerçekleştirilmektedir. Her nesnenin içerisinde bir veri olduğundan, böylece veri analizi ve veri yönetimi gerçekleştirilebilecektir. OOP ile veri bilimi eğitimi boyunca nesne yönelimli programlamanın tüm dinamikleri öğretilmekte; verileri görselleştirme ve modelleme çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Böylece veri analizinde ileri düzey teknikler kullanılabilecek, büyük veri daha etkin yönetilebilecektir.

SQL ile Data Science Eğitimi

Verilerin yönetilmesi ve tasarlanması için üretilen bir dildir. Yapılandırılmış sorgu dili olarak adlandırılmaktadır. Veri tabanı hakkında tüm bilgilerin elde edilmesini sağlayan SQL ile veri bilimi eğitimi, farklı veri tabanları üzerinden çeşitli verilere ulaşma ve veri üretme süreçlerini gerçekleştirmenize imkan verecektir. Sorgu mantığı, aritmetik fonksiyonları kullanma, fonksiyonlar ile veri yönetimi, raporlama, çözümleyici uygulamalar ve çok daha fazlası, eğitim içerisinde yer alacaktır.

Kimler Bu Eğitimi Alabilir?

Çağımız veri çağıdır ve verinin doğru yönetilmesi, her alanda başarı getirir. Çünkü ölçülemeyen yönetilemez. Yani elinizdeki verinin ne kadar olduğu ve neleri içerdiği gibi bilgileri bilmek zorundasınız. İşte data scientist eğitimi size bunu sağlayacak. Eğitim sonunda uzman bir veri bilimci olabilecek, bu şekilde pek çok özel kuruluş ve kamu kurumunda çalışabileceksiniz. Üstelik temel bilgisayar becerisine sahip olan tüm adaylar bu eğitime katılabilir.

 • İstekli olmak

 • Kariyerini bu alanda sürdürmeyi istemek

 • Temel bilgisayar becerisine sahip olmak

 • Eğitim sürecini takip edebileceği yeterlilikte bir bilgisayara sahip olmak

 • Verilen uygulamaları gerçekleştirerek, eğitim sürecini en doğru şekilde takip etmek

Veri bilimi eğitimi sürecine katılmak isteyenler, yukarıdaki özelliklere sahip olmalıdır. Bu şekilde uzman bir veri bilimci olabilir ve çeşitli özel ve kamu kuruluşlarında faaliyette bulunabilirsiniz.

Eğitimde Öğrenecekleriniz

Eğitim boyunca uzman eğitmenler size veri biliminin temellerini öğretecek ve uzman bir veri bilimci olmanız için dersler verecektir. Python, OOP ve SQL ile veri biliminin nasıl uygulanacağı anlatılacak ve bu şekilde büyük verinin yönetimi sonuna kadar kavranabilecek. Öte yandan büyük veri devasa boyutlara ulaşan bir veri kümesi olduğundan, verilerin yönetilebilmesi ve analiz edilmesi için çeşitli uygulamalar gerçekleştirilecektir.


Data scientist kursu içerisinde canlı derslerin yanı sıra video dersler de bulunmaktadır. Bu şekilde eğitim boyunca ilgili videoları tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece tüm uygulamaları tepeden tırnağa öğrenecek, büyük veriyi A’dan Z’ye yönetecek beceriye ulaşabileceksiniz.

Codelab Akademi Data Science (Veri Bilimi) Eğitimi

Veri bilimci (data scientist) olmak için üniversitelerin bilgisayar mühendisliği vb. bölümlerinden mezun olmak gerekir. Çünkü özel ve kamu kuruluşları sizden ilgili bölümlerden birinden mezun olmanızı ve mezuniyet belgenizi talep ederler. Bunun yanında ileri düzey data science eğitimi sertifikası da işe girişlerinizde size büyük kolaylık sağlar. İşte Codelab Akademi, sizin için ileri düzey veri bilimi kursu düzenlediğinden, kursta öğrendiğiniz bilgiler ile veri analizi, veri yönetimi, grafik ve model oluşturma gibi alanlarda yetkin biri olabileceksiniz.

 • 8 hafta (2 ay) eğitim programı

 • Teorik anlatımlar

 • Uygulamalı dersler

 • Yüz yüze ve online eğitim

 • Eğitim sonunda kariyer desteği

 • Katılım, başarı ve üstün başarı sertifikaları

Codelab Akademi data science eğitimi süreci yukarıdaki ayrıcalıklardan oluşmaktadır. Bu nedenle dilerseniz online dilerseniz de yüz yüze eğitim programlarımıza dahil olabilir, bu şekilde ileri düzey data science eğitimini alabilirsiniz. Eğitim sonunda size katılım ve başarı sertifikası teslim edilecektir. Bu sertifikayı özel kuruluşlarda ve kamu kurumlarında işe giriş süreçlerinizde kullanabilirsiniz. Öte yandan eğitimde Python, OOP ve SQL dersleri de aldığınız için bu dersler size veri bilimci olma sürecinde yardımcı olacaktır. O halde siz de hemen daha scientist kursu kayıt sürecinizi başlatabilir, kontenjan dolmadan eğitim sürecindeki yerinizi alabilirsiniz.


 
Fiyat Alma Formu
Sizi Arayalım
Data Science Eğitimi
Başvuru Formu
Data Science Eğitimi

Data Science Eğitimi | En İyi Data Science Kursu

İLETİŞİM
Projelerimiz, çözümlerimiz veya eğitimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz